Sayfa 846/1000 İlkİlk ... 346746796836844845846847848856896946 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 6,761 - 6,768 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. 6 yıldır A+isi pompalı kullanıyorum ve kesinlikle çalışan , 2 çocuklu bir anne olarak tavsiyemdir.

2. Reşit Galip'i böyle tanıyalım,
    Kürtçülerle yoldaş olan torunuyla değil..
    https://www.sozcu.com.tr/2018/yazarl...miz-3-2691286/

1200 devirli çamaşır makinalrının olduğu bir dönemde kurutma makinası bence çok akıl karı değil helede iklim oalrak kuru bölgelerde yaşanıyorsa
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,419
     Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Benim esas korkum şu. Yurt dışından borçlanma maliyetleri 8 ay öncesine göre neredeyse ikiye katlandı. Bunu bankaların sendikasyon kredilerinde ve eurobond faizlerinde görüyoruz. Dolar 7.20 den 5.50 ye geldi ama aynı tahvil faizlerinde ve banka kredilerinde olduğu gibi yurt dışı borçlanma faizlerinde aynı oranda çözülmeler gerçekleşmedi. Eğer dolar tekrar yukarı yönlü bir harekete başlarsa borçlanma maliyetleri de tekrar artmaya başlayacaktır. Yani dolar tekrar 6.5 lira olursa borçlanma maliyetleri düşerken gördüğü 6.5 liranın çok üzerinde olacaktır muhtemelen.

Bu durumda dth lara dikkat. Özellikle şirketlerin dth hesaplarına. Yüksek oranda faizle borç çevirmek yerine kendi kaynaklarındaki döviz ile borç ödemeye çalışacaktır sektör. Geçen 8 ayda Katar 3 milyar doları çıkıldığında 33-34 milyar dolar eriyen MB rezervleri ikinci bir şoku kaldırmayabilir kaldırmayacaktır. Hali hazırda çok kritik seviyelerde zaten. Halihazırda önümüzdeki 6 ayda turizm gelirlerinin dip artan fiyatlı enerji giderlerinin tepe yaptığı, yıl sonuna kadar oluşan cari açığın finanse edilmesi gereken bir döneme de girdik bu ay itibariyle.
    buradaki can alıcı nokta önümüzdeki altı aylık periyotta turizm gelirlerindeki düşüş enerji giderlerindeki artış olacaktır,bu konuya cevap vermemdeki asıl sebeb daha 1 hafta öncesiydi sevimli kanal balonberge bir turizm temsilcisi çıkmış finansman giderlerini karşılayamıyorlarmışta şuymuş buymuş,salya tükrük ağlanıyordu,adama demezlermi bire gafil en verimli sezondan çıkıp en kötü sezona giriyorsun

5.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    1200 devirli çamaşır makinalrının olduğu bir dönemde kurutma makinası bence çok akıl karı değil helede iklim oalrak kuru bölgelerde yaşanıyorsa
    Başganım,size katılamıyorum,malum kış çamaşırı dışarı sersen havadan is kokusu,kolayda kurumaz,içeride sıcak+nem+ deterjan kokusu :rahatsızlık sebebi,kurutma makinası candır...

6.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Kayıt dışı sermaye ile ayakt duran bir ekonomi ne kadar sağlıklı. Mart Ağustos dönemi kayıt dışı sermaye girişi 14.5 milyar dolara yakın. Geçen yılın aynı dönemi -1 milyar dolar aynı kalem. Adı üzerinde. Girdiği gibi çıkacaktır. Çıkarkende yıkacaktır bu kez. 2019 ikinci çeyreği en geç.
    Kayıt dışı sermayenin kar edip çıkabilmesinin yolu ülkeye taze döviz girişi. Ya doğrudan sermaye çekeceksin tekrar ya da yeniden borçlanacaksın. Bakalım kayıt dışıcılar sıkışabilir bu kez )

Alıntı Originally Posted by mdemir Yazıyı Oku
    bence ekonomi b.ku artık tam yedi.

son keriz silkeleme operasyonuyla kafasında üçten fazla nöron bulunan bütün aptallar artık parayı dandik para birimlerinde tutmanın ne kadar riskli olduğunu anladı...

dolayısıyla,

1. ülkedeki keriz sayısında belirgin bir düşüş olduğunu,

2. keriz sayısındaki bu düşüşten dolayı keriz silkeleme operasyonlarıyla "riski fırsata çevirecek" p.vengin çocuklarının bu operasyonlarla fazla bir kar edemeyeceğini,

3. kar edemeyecek bu p.vengin çocuklarının, paralarını silkeleyebilecekleri keriz sayısının fazla olduğu ülkelere çıkarmaya başlayacaklarını

düşünüyorum. öyleyse varım
    Dolar düşmüş diyorlar, ben bir sene başına bakıyorum birde şimdiye ve %50 oranında devalüe edilmiş Tl görüyorum. Sene başından beri Tl de kalıp enflasyonun SEBEBİ ! , %15 HARAM FAİZ ! de paramı ÇAKALLARA yedirmiş olsam kahrımdan geberirdim. Neyse TL de kalanların işleri tıkırında diyelim de Tl ci dostlara ayıp olmasın.

8. Suudi rejiminin uygarlık ve zihniyet açısından geri kalmış olduğunu dile getiren Suriye Temsilcisi Beşar Caferi "Suudi Temsilci benim ülkem için yeni anayasa hazırlanmasını talep etti. Biliyorsunuz Suudi Arabistan'ın ne bir anayasası ne de bir parlamentosu var" diyerek şöyle devam etti:

"Ülkenin bir adı bile yok. Adı yöneten hanedandan geliyor. Yani Suudi Arabistan krallığı demek Macroni Fransa Cumhuriyeti ya da Theresa May'in Britanya Krallığı yahut Trumpi Birleşik Devletleri demek gibi bir şey. Suudi Arabistan'ın eşdeğeri bu. Yani ülkenin adı bile yok."

Sayfa 846/1000 İlkİlk ... 346746796836844845846847848856896946 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •