Sayfa 58/1001 İlkİlk ... 848565758596068108158558 ... SonSon
Arama sonucu : 8006 madde; 457 - 464 arası.

Konu: Viop XLIV

1. Yeniçağ yazarı Özdemir, ‘Borsada hükümet kontrollü büyük bir operasyon yapılıyor. KKM ile vatandaşın elindeki dövizi bozduramayan AKP borsa vasıtasıyla onları bozdurmaya…
    Peki bunu nasıl yapıyor?
    Öncelikle bu operasyon kamu bankalarıyla başladı. Neden kamu bankaları derseniz dolaşımdaki tüm hisselerin büyük bir bölümünün kamu bankalarının portföy ve iştiraklerinin kontrolünde olması.

Halkbank takasına baktığınızda 4.3 milyar hisse senedi olduğunu görüyorsunuz. Bunun yüzde 98’e yakını Halkbank’ın portföylerinde. Diğer kurumlarda 300 milyon lotun altında bulunuyor.

Aynı takas Vakıfbank hisse senedinde de geçerli. 4 milyar senedin yüzde 95’i bu kurumun takasında bulunuyor.

Yani çok az bir işlem ile bu hisse senedi tavan yapılıyor.

Buradan hisse alamayan yatırımcı doğal olarak başka banka hisse senedine yöneliyor.

Bu hareket daha ne kadar devam eder?

İşte bunu kestirmek için iktidarın beyninin içindekileri okumak lazım.

Evet niyetlerini biliyoruz çünkü burada dövize yönelik bir operasyon var.

Ama ne zaman biter sorusuna ise hani eskiden Galata Köprüsü’nde kumar oynatanlar vardı:

Bul karayı al parayı!

İşte karayı bulabilmek için o kartları dağıtanları tanımak onlarla yakın olmak gerekiyor.

Olmayanların ise hiç ama hiç şansı yok. Belki de borsa tarihinin en büyük batığı BİST’te yaşanacak.â€
    FORMASYON AVCISI -53

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    6,142
    Sn sindoma53 size özelden yazdım ulaşamadım.o yüzden genele yazmıştım .yazdıklarımı okudunuz mu ?

okudunuz ise bir soru işareti kaldımı.?

not:mesaj postanız dolu olabilir mi pek anlamam ama öyle birşey oluyormuş galiba .
    Yatırım uzmanı değilim .Aracı kurumlarda bolca uzman ve uzman görüşleri var.

3. teminatlar yarın değişiyordu değil mi?

4. 4,240 a kadar normal sonrası sakat...

5. Sanki arbitraj farkları bazı hisselerde azaldı, daha önce arbitraja girenler vadeli long, ve spot hisse satınca fiyat geriliyor tabi arbitraj farkı o kadar da düşmüyor o zaman direkt tabana gider, alıcı kendini belli etmemek için vadeli ile ayarlamak istiyor fiyatları.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

6. TÜİK: Sanayi üretimi Temmuz'da yıllık %2,4 (Beklenti %8,0)

7.  Alıntı Originally Posted by cokısacı Yazıyı Oku
    Kimseyi etkilememek için seans kapanınca yazdı

2 kontrat short açtım

Eksi gap gelirse belki diye zar attım işte

Hayde iyi geceler
    12000 bin puan yeter şimdilik

fazlası ahlatçı ekibine kalsın

8. Büyükler bu piyasada kazanamaz. çok büyük bir el var, küçük traderlar daha kolay manevra yapıyor kazanıyor ise onlar kazanıyordur.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Sayfa 58/1001 İlkİlk ... 848565758596068108158558 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •