Sayfa 111/817 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161211611 ... SonSon
Arama sonucu : 6530 madde; 881 - 888 arası.

Konu: YKBNK - Yapı ve Kredi Bankası

1. 2018 yılı için 2600 m. 3000 m arası bir net kar rakamı bekliyorum en iyi ihtimal.
    2013 yılında artan faizlere takiben 2 yıl net kar rakamlarına bakınız!

2. 3000 lotum var. Bedelliye katılmak için en son hangi tarihe kadar yatırım hesabımda para bulundurmalıyım ve ne kadar bulundurmalıyım. Cevap verenlere şimdiden teşekkürler

3. 3.85 den de bıraktılar kucağa .... hadi bakalım..

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Akinonya Adası Kuzey Şato
    Gönderi
    3,922
    benim yazdığım her yere geldi bugün
    çok bonkör gördüm kendilerini ahaha
    ver nede olsa bedel ödemeye razıyız
    İŞ İŞ YAPMAZ. ADAM İŞ YAPAR. ms2026 Akinolu Kentuf.

5.  Alıntı Originally Posted by TIGERSHARK Yazıyı Oku
    Peki bedelliye katılanlardan ne zaman para tahsil edilip hisseleri verilecek?
    rüçhan açıldığı ilk gün mü yoksa son günü mü ?
    Bedelliye katılacaksan, hesabında bedelli için yeterli nakit bulunsun. Genelde hesapta bedelli için gereken nakit bulunduğunda otomatik olarak bedelliye girersin. Bazı kurumlar hemen işlemi yaparlar, bazıları son güne bırakır. Sen aracı kurumunu ara ve hesabında gerekli nakidin bulunduğunu söyle ve bedelliye katılacağını teyit et.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

6.  Alıntı Originally Posted by ali-kaya Yazıyı Oku
    3000 lotum var. Bedelliye katılmak için en son hangi tarihe kadar yatırım hesabımda para bulundurmalıyım ve ne kadar bulundurmalıyım. Cevap verenlere şimdiden teşekkürler
    Katılacaksan bir an önce bu Perşembe gibi hesabına gerekli nakidi koy, 2900 tl yeterli olur. Kesin tarih için KAP açıklamalarını takip et.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

7.  Alıntı Originally Posted by fLameng Yazıyı Oku
    .... bu ortamda 6 fk bir banka için normal kabul edilebilir ucuz değil !
    gayet yerinde bir yorum, risksiz yatırım olan gösterge devlet tahvilleri yılda %17.5 getiriyor, %10 stopajı düşersek net bazda %15.75 yapar, demek ki tahvillerin F/K'sı 100 : 15.75=6.5 oluyor, banka kağıtları riskli bir yatırım, o zaman bir risk primi uygulamak icap eder yani bir iskonto oranı uygulamalıyız, bu risk priminde %25 dersek banka hisselerindeki mevcut ortamda ucuz/pahalı eşiği 6.5x0.75=kabaca 5 olur, banka için 5 f/k nın üstü pahalıdır, 5'in altı ucuzdur. Kaba ölçek işte böyle. Ancak şunun da altını çizeyim: Burada anahtar deyim "mevcut ortam" dır. Borsa geleceği satın alır, geçmişe bakmaz. Eğer borsa yatırımcıları tahvil getirilerinde düşüş bekliyorsa risk primi düşer, bu eşik yükselir, banka kağıtları daha da ucuzlar. İşte bu detayı her zaman hatırlayalım.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Akinonya Adası Kuzey Şato
    Gönderi
    3,922
     Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Katılacaksan bir an önce bu Perşembe gibi hesabına gerekli nakidi koy, 2900 tl yeterli olur. Kesin tarih için KAP açıklamalarını takip et.
    kuruma bedelliye gireceğini söyledikten sonra rüçhan pazarı takası bitişi 22 sine kadar kullanabilir hakkını yatırımcı diye biliyorum
    boşuna on yedi gün faizi gitmesin.
    İŞ İŞ YAPMAZ. ADAM İŞ YAPAR. ms2026 Akinolu Kentuf.

Sayfa 111/817 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161211611 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •