Sayfa 486/1312 ÝlkÝlk ... 386436476484485486487488496536586986 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 3,881 - 3,888 arasý.

Konu: þu anda ev almak ne kadar doðru bir yatýrým 2

Duhul
    Mar 2017
    Ýkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,930
    Ýstanbul’da ev fiyatý Miami’yi geçti

Konut maliyetlerindeki artýþla arz durup, yabancýlarýn vatandaþlýk için konut talebi tüm dengeleri sarsýnca, Ýstanbul’da 2 artý 1 daireye, Miami’de villa fiyatý talep edilmeye baþlandý.

https://www.sozcu.com.tr/2022/ekonom...sag_textmanset
    Yazdýklarým yatýrým tavsiyesi deðildir.

Duhul
    Mar 2017
    Ýkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,930
    Öte yandan, TÜÝK verilerine göre, inþaat maliyet endeksi, 2022 yýlý Þubat ayýnda bir önceki aya göre %5,73 artýþ kaydederken, yýllýk rakamý da %90,27 seviyesine taþýdý. Malzeme endeksi ise bir önceki yýlýn ayný ayýna göre %113,27, iþçilik endeksi ise %41,38 arttý. Bina inþaat maliyet endeksi de benzer bir þekilde yýllýk %87,91, malzeme endeksi %110,44, iþçilik endeksi ise %41,29 arttý. Son aylarda TL'nin kaydettiði sert deðer kaybýna, son haftalarda Ukrayna krizi nedeniyle emtia fiyatlarýndaki artýþ da eklenince, inþaat maliyetlerinde ciddi bir yükseliþ yaþanmasýna neden olduðunu görüyoruz. Ocak ayýnda asgari ücret artýþý iþçilik ücretlerini de artýnca, tüm yükselen girdi maliyetleri kaçýnýlmaz olarak konut fiyatlarýnýn da sert bir þekilde yansýmýþ. Enflasyonist ortamda arsa, konut, araba gibi dayanýklý tüketim mallarýna yatýrým yapmak iyi bir seçenek gibi görünse de, inþaat maliyetlerinin adeta 'patladýðý' bir dönemde, 'pahalý' bir yatýrým hatasýna düþülmemesi gerektiðini düþünüyoruz! (Emre Deðirmencioðlu)
    Yazdýklarým yatýrým tavsiyesi deðildir.

3. aslýnda yazlýk iþi kiþiden kiþiye degiþir..beklentiler önemli..ama benim tercigim davutlar sahilinde long beach diye tabir edilen bölgelerde ki siteler tecihimdir..illa kuþadasý diyorsanýz eger ve kendiniz kullanacaksanýz...bu bölgede akþam eþinizi alýp rahatlýkla yürüyüþe çýkabilir sahilde oturacak birkaç yer bulabilirsiniz sosyalleþme fazladýr ama biraz nazilli sitesini geçip karova ya dogru giderseninz orada nedenini bilmedigim br þekilde sokaklar ve sahil bomboþ gece dolaþamaya korkar insan çok ýsýsýzlaþýyor...güzelçamlý da ayný þekilde ..ama yazýn güzel çamlýya dogru sevgi plajýnda plaj da halk konserleri oluyor o zamanda aþýrý kalabalýk ve gürültü rahatsýz ediiyor...yok ben yatýrým amaçlý alaagým kiraya verecegim derseniz o zaman didim derim..didim ingiliz turistin ve gurbetçilerin tercih ettigi bir yer..oradaki evleri daha rahat kiraya verebilirsiniz..eger büteçeniz yuksekse yazlýk almak için ben olsam yine kuþadasý derdim..tamam kuþadasýnda ki evler didimdekilere göre eski ama kuþadasý davutar sahilinde denize sýfýr veya enfazla 2 sýrada da çok fazla alternatif var...ve denize sýfýr evler nereye giderseniz gidin deger kazanýr...eskilik önemli degil tadilatla eski yenilenebilir.. ama didimde sahil þeridi oteller ve iþletmeler tarafýndan kapatýlmýþ ..didimde alacagýz ev tamam denizee yürüme mesafesi olabilir ama önü hep kapalý..denizde zaten 400-500 metre mesafede olsun ama yazlýk olsun diyorsanýz o zaman didim derim ..her halukarda zaten önünüz kapanacak...ha otel kapatmýþ ha baþka evler ...ama dedigim gibi kiþisel zevkler öne çýkýyor..ben denize sýfýr olsun eski olsun tadilat yaparým derim...ama sogucak tarafýnda yamaçta çok güzel yeni evler yapýlýyor ..ama denize 1 km.. deniz manzarasý varmý var...havuz varmý var..çok güzel ama o evler bana hitap etmiyor..sogucaktan denize gitmek merasim gerektirir..arabaya þezlonlarý kamp sandelyeni þemsiyeni bzlugunu yükle ..sanki seyahete gider gibi bir saat hazrýlýk yap arabayla denize git ..bana ters..benim evim denize 50 metre ...sabah kahvaltýdan önce þezlongumu koyarým sahile ..evimde kahvaltýmý yaparým..denize giderim..yanýma yedek bira almam bile...kolam biram evimin dolabýnda .bittimi eve gider alýr gelirim..þezlongum bütün gün sahilde dir...günde 5 kez denize gider gelirim..yer kapmaca oynamam yada beach clublara kesilmem..

4. Bodrum da yazlik kiralari

5.  Alýntý Originally Posted by turali Yazýyý Oku
    Ýstanbul’da ev fiyatý Miami’yi geçti

Konut maliyetlerindeki artýþla arz durup, yabancýlarýn vatandaþlýk için konut talebi tüm dengeleri sarsýnca, Ýstanbul’da 2 artý 1 daireye, Miami’de villa fiyatý talep edilmeye baþlandý.

https://www.sozcu.com.tr/2022/ekonom...sag_textmanset
    Depreme dayanýklý yeni binadan 2+1 dairelerin 40-50 bin dolara bolca bulunabildiði bir ilçede, gidip de en uçuk ilanlar üzerinden "zorlama haber üretmek" saçmalýk.

Sanki ümraniyede 2+1 daire arayan her vatandaþ 400 bin dolar gibi fiyatlarla karþýlaþýyormuþ izlenimi yaratmak için çabalamýþlar.

Uçuk örnekler hep vardý zaten.
    Umutabi'nin burada sýkça takýldýðý yýllarda milyon dolarlar istenen rezidanslar vardý.
    Þimdi "uçuk" seviyesi 400 bin dolara düþtü demek ki.
    Yani sözcü "evler çok pahalý" mesajý vermeye çalýþsa da, görünüþe göre evler inanýlmaz derecede ucuzlamýþ.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracý adayýnýz iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMÝÞÝNÝ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

6.  Alýntý Originally Posted by bisikletci Yazýyý Oku
    Bodrum da yazlik kiralari

Tamam bodrum ve alaçatý her zaman pahalýdýr...evlerde oyle ama maksimum 1,5 bilemedin 2 milyon dolar olan evede senelik 150-200 bin dolar kira istemekte bir acaip...yazýdaki yabancýdan kasýt sanýrým araplar..hiçbir avrupalý ne kadar zengin olursa olsun vermez o parayý..araplarýda anlayabilmiþ degilim 150 bin dolar etmeyecek evlere 250 bin dolar verip kazýklanýp neden tc vatandaþlýgý alýyorlar ki..tc vatandaþlýgýnýn ne ayrýcalýgý var..hani vize problemi vs yok desen tc pasaportu alýp avrupya gidemiyorsun ki...hani türk vatandaþlarý vize muafiyeti için gidip malta da vatandaþlýk alýyorda ..bunlar neden tc pasaportu alýyorlar...ve hesapsýzca para harcýyorlar..hani bu gelenler þeyh vs olsa anlayacagým gelenlerde amelesi arabýn ve iranlýnýn...

7.  Alýntý Originally Posted by cemsoy35 Yazýyý Oku
    Tamam bodrum ve alaçatý her zaman pahalýdýr...evlerde oyle ama maksimum 1,5 bilemedin 2 milyon dolar olan evede senelik 150-200 bin dolar kira istemekte bir acaip...yazýdaki yabancýdan kasýt sanýrým araplar..hiçbir avrupalý ne kadar zengin olursa olsun vermez o parayý..araplarýda anlayabilmiþ degilim 150 bin dolar etmeyecek evlere 250 bin dolar verip kazýklanýp neden tc vatandaþlýgý alýyorlar ki..tc vatandaþlýgýnýn ne ayrýcalýgý var..hani vize problemi vs yok desen tc pasaportu alýp avrupya gidemiyorsun ki...hani türk vatandaþlarý vize muafiyeti için gidip malta da vatandaþlýk alýyorda ..bunlar neden tc pasaportu alýyorlar...ve hesapsýzca para harcýyorlar..hani bu gelenler þeyh vs olsa anlayacagým gelenlerde amelesi arabýn ve iranlýnýn...
    En basitinden oruç tutmayan araplar göze batmamak için alýyor.

Diðer yandan günün sonunda Tr doðasý güzel Müslüman ve nispeten özgür bir ülke.

Bu kriterleri saðlayan Müslüman ve ucuz ülke geliyor mu aklýnýza.

Yoksa tabii ki Londra daha cazip ama fiyatlar belki de 20 kati

8. 24.12.21 "Ýstanbul Satýlýk Daire"aramanýzda 80.199 ilan bulundu"
    24.12.21 "Ýstanbul Kiralýk Daire"aramanýzda 22.041 ilan bulundu.

13.02.22 "Ýstanbul Satýlýk Daire"aramanýzda 99.848 ilan bulundu."
    13.02.22 "Ýstanbul Kiralýk Daire"aramanýzda 19.954 ilan bulundu."

13.04.22 "Ýstanbul Satýlýk Daire"aramanýzda 105.566 ilan bulundu.
    13.04.22 "Ýstanbul Kiralýk Daire"aramanýzda 18.041 ilan bulundu.

masallah satýlýk ilanlarý gün gectikçe artýyor, geçen sene eylül-aralýðýn tersi olmaya baþladý.

kiralýk ta ise iþler fena, resmen koskaca istanbulda 18bin tane kiralýk daire ilaný var, bunlarýn ancak 10bin tanesi gerçek ilandýr.

Sayfa 486/1312 ÝlkÝlk ... 386436476484485486487488496536586986 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •