Sayfa 360/560 İlkİlk ... 260310350358359360361362370410460 ... SonSon
Arama sonucu : 4478 madde; 2,873 - 2,880 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

Alıntı Originally Posted by joli Yazıyı Oku
    Bu ve benzeri fonlar aslında viop ve spot pay senetleri arasındaki oluşmuş aşırı fiyatlamaları kullanıyor. Bunlar ne kadar çoğalırsa veya fon büyüklükleri artarsa bu fiyat aşırılıklarının oluşması da zor olacaktır. Çünkü bu fonlar bir anlamda regülatör görevi yapıyor ve piyasayı düzeltiyor. Bir anlamda kendilerinin bacağına sıkıyor.
    #HDA eğer arbitraj dışına çıkıp zarar etmemiş ise logaritmik işlemlerde bir yazılım hatası olduğunu veya %3 e yakın kaybın henüz kapatılmamış bazı işlemlerden dolayı fiktif olabileceğini düşünüyorum. Fakat acı olan fon yöneticilerinin iletişimi kesmeleri...bakalım yarınki değeri ne olacak?
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...28#post6673528

2.  Alıntı Originally Posted by joli Yazıyı Oku
    #HDA eğer arbitraj dışına çıkıp zarar etmemiş ise logaritmik işlemlerde bir yazılım hatası olduğunu veya %3 e yakın kaybın henüz kapatılmamış bazı işlemlerden dolayı fiktif olabileceğini düşünüyorum. Fakat acı olan fon yöneticilerinin iletişimi kesmeleri...bakalım yarınki değeri ne olacak?
    Şöyle büyuğüz böyle lideriz diye her gün paylaşım yapan adam şimdi ölü taklidi yapıyor
    Yetkili merci neresi ise oraya şikayette bulunmak lazım
    arbitraj fonu böyle zarar yazamaz hiç mantıklı değil
    Arbitrajın doğasına aykırı işler yapılmış gibi

Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Şöyle büyuğüz böyle lideriz diye her gün paylaşım yapan adam şimdi ölü taklidi yapıyor
    Yetkili merci neresi ise oraya şikayette bulunmak lazım
    arbitraj fonu böyle zarar yazamaz hiç mantıklı değil
    Arbitrajın doğasına aykırı işler yapılmış gibi
    Hocam zaten Arbitraj işlemi yapıp düzenli getirisi olan robotları olsa o kadar milleti ortak yaparlar mı? Heralde Robotları belirli bir süre sonra sittir et Arbitrajı paçal moduna geçelim demişler..-3 yazmak öyle olur..Ön görülebilirlikleri yok..ben olsam Arbitraj fonunun adını değiştirip tombala fonu yaparım..
    Ne içindeyim zamanın ne de büsbütün dışında; yekpare geniş bir anın,parçalanmaz akışında bir garip rüya rengiyle uyumuş gibi her şekil,rüzgarda uçan tüy bile benim kadar hafif değil.

4. Bugün tek kelime etmemelerinden dolayı yarın için de ümitli değilim.

Yarın pardon deyip +3 yapcak olsalar bugün çıkar konusurlardi.
    O yüzden ürkütücü.

İşin kötü yanı, bazı iş bilmezler de yok "fon alıyorsan riskleri var" yok "napsın bu piyasada" vs gibi salak saçma yorumlar yapıyor.
    Bilmeden yorum yapanlar çok yıpratıyor insanı

5. Az biraz HDA'ya eleştiri getirince kızanlar olmuştu. Belki acemi şansı diyen olur ama zamanında çıktık çok şükür. Paramızı helalinden kazanıyoruz, böyle erimesine tahammülümüz olamaz.
    Yorumlarım ve yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir. Kendime not: İt olma beyefendi ol ki ardından iyi ansınlar.

6.  Alıntı Originally Posted by mertazor Yazıyı Oku
    Bugün tek kelime etmemelerinden dolayı yarın için de ümitli değilim.

Yarın pardon deyip +3 yapcak olsalar bugün çıkar konusurlardi.
    O yüzden ürkütücü.

İşin kötü yanı, bazı iş bilmezler de yok "fon alıyorsan riskleri var" yok "napsın bu piyasada" vs gibi salak saçma yorumlar yapıyor.
    Bilmeden yorum yapanlar çok yıpratıyor insanı
    istanbul gooner
    @GoonerIstanbul
    riskli varlık da taşıyorlarmış diye yazdılar bana. peki riskli varlık varken endeks çıkarken neden 3% çıkmadı? bence geçiştirmek için yalan yanlış açıklama yaptılar bana..
    @spkgovtr ye yazmak lazım

Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    PPF veya Direk borsa fonları alacaksın ; yok HDA yok bilmem ne a.q...Bu HDA ilk çıktığında aldım birkaç gün kar verip sonra a.q..unca bende salladım gitti...
    Ben satmıştım...

Onun yerine aldığım fon veya hisseler bununla kıyaslanamayacak derecede pozitif...

8. Forumda son zamanlarda yeni çıkan fonlara ilgi oldu.
    xyz fonu, abc fonu popüler oldu.
    Ama bunların geçmişleri nedir, vukuatları varmı yokmu diye bakılmadı, zaten geçmişleri de yoktu bu fonların.

Şahsen en az 3 yıllık performansını görmeden hiçbir fona tek kuruş koymam.O 3 yıllık performanta uyumlu olmalı.

Kendini ıspatlamış, fonlar dururken böyle yeni türedi fonlara yatırım yapmak riskli iştir.

Fon yönetimi artık yeni bir ekmek kapısı oldu, yeni yetme fonlara yatırım yapanlar dikkatli olsunlar.
    Bugüne kadar görmediğimiz acayiplikler olabilir.

Sayfa 360/560 İlkİlk ... 260310350358359360361362370410460 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •