Sayfa 664/741 İlkİlk ... 164564614654662663664665666674714 ... SonSon
Arama sonucu : 5924 madde; 5,305 - 5,312 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1. Merak etmeyin yatırımcısına en çok zararı dokunacak yöntemi bulur ve uygularlar bunlar

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/QUOTE]

2. Bu gün bloomberg radyoya bakarken söktaş ceo bağlandı firma süper gidiyormuş her sene bedelli açıklıyorlar utanmadan cücük kadar beyniyle çıkmış masal anlatıyor bunları görünce Menderes bayağı profesyonel bide Yatırımcı ile sorunlarını aşsa yeterli

3. Baya profesyonel, 23 yıl önce halka arz olduğundaki dolar bazlı fiyatını geçememiş şu an o fiyattan aşağıda, 23 yılda dolar enflasyonu %80. Bu arada enerji yatırımları yapmış tarım yatırımları yapmış gayrimenkul yatırımları yapmış ama hiçbiri şirketin değerini artırmadığı gibi daha da düşürmüş.

Şu gayrimenkulleri satıyorum dese şu an kasadaki nakit sermaye artırımdan gelecek para önümüzdeki çeyreklerde kasaya girecek nakitlerle beraber şirketin kasasında önümüzdeki yıl ilk çeyrekte şimdiki piyasa değerinden fazla nakit olur, sadece faiz geliriyle dünya kadar yatırım yapar.

3. çeyrek bilançosundan sonra hisse tavan serisine başlamış 20 lere gidecekken …ce satışla herkesi kilitlediler hissede, hepimizi doldurdu üstümüze kilitledi kapıyı, ne fırsatları kaçırdım bunun hikayesine inandığım için. 300 lerde Tüpraş, 50 lerde Osmen, 80 lerde brsan ı almadım sırf hareketine başlarsa kaçırmıyım diye, haysiyet fukaraları.

4. Tahsisliden umudu kestiler galiba tahtadan almaya başlamışlar

5. Yönetim fiyattan memnun değil diye anlasak daha iyi olucak sanki , 4-5 milyon alsalar 10 bandına geliriz

6.  Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    Yönetim fiyattan memnun değil diye anlasak daha iyi olucak sanki , 4-5 milyon alsalar 10 bandına geliriz
    Ya da şöyle yorumlayabiliriz.

Tahsisli sermaye artırımı için spk ile yapılan şifai görüşmelerde tahsisli fiyatinin en az gecen yil yapılan satış fiyatinin altinda olamayacagi anlaşıldiysa, bu fiyatlardan ne alırlarsa kardır.

Yani 1 ay sonra 9 tl den alması gereken malı simdi 7 tl civarindan seve seve aliyorlar diyebiliriz.

Ama tam niyetlerini bilemeyiz tabiki

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Ya da şöyle yorumlayabiliriz.

Tahsisli sermaye artırımı için spk ile yapılan şifai görüşmelerde tahsisli fiyatinin en az gecen yil yapılan satış fiyatinin altinda olamayacagi anlaşıldiysa, bu fiyatlardan ne alırlarsa kardır.

Yani 1 ay sonra 9 tl den alması gereken malı simdi 7 tl civarindan seve seve aliyorlar diyebiliriz.

Ama tam niyetlerini bilemeyiz tabiki

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    tahsisli açıklama üstüne holding hisse geri alması bana olumlu geliyor

tahsisli açıklar hop fiyat düşük gelecek kötü niyetliler , hisseleri geri alsınlar
    geri alır hop 9 dan sattı ucuza alıyor
    hepmi kasa kazanır
    menderes yönetiminin yatırımcıya kendini beğendirmesi için illa ağızıyla kuşmu yakalaması gerekir
    tabi ky bu duruma sevkeden yönetimin yanlış hareketleri (hisse satışı ve varlık değerleme )
    ***geçen yılki karın 156.677.962 +68.868.311+246.475.921+170.000.000=642 milyonu değerleme ve vergi karından geldi (fiktif nakit girişi olmayan) faaliyetten kar (tarım tekstil enerji) yaklaşık 400 milyon tl 1 milyar karı gören fk dd haklı olarak çok yüksek beklentiye kapılıyor (bana göre ederi en az 2 dolar) değerleme iyi bişey değil şubat gibi amortismanlar 3 katına çıkacak yazmıştım ki oldu sonucunda net karı düşürüyor , ne zaman makineleri gayrimenkulleri ofisleri fabrikayı satmaya karar verilir o zaman değerleme yapılmalı , şuan şirket sadece bu fabrika makine gayrimenkulleri üretimde kullanarak para kazanıyor geçen sene değerleme yapmasa seneyi 400 karla kapatacaktık , bu yılda ilk çeyrek amortisman farkı ile bile net kar açıklayacaktı ilk çeyrek amortisman 62 milyon geçen sene 22 milyon arada var 40 milyon çarp 4 ile 160 milyon bu sene net karı azaltıyor yani değerleme yapılmasa bu yıl 160 milyon fazla vergi öncesi kar açıklayacaktı önemli olan faaliyetten net kar umarım bidaha değerleme yapmazlar ,kasımda derlerki biz bornova projesini satacağız değerleme yapsınlar yok otel olarak kullanacağız yapmasınlar gerek yok karı düşürüyor

yönetim iyi şeyler yapıyor yatırımcıya iki iyi hareketler geldi umarım geri alımlartla birlikte halka açıklık oranımız yüzde 50 altına düşer
    hisse 0,30 cent bile etmiyor ucuzunda ucuzundayız umarım yönetimde bu ucuzluğun farkındadır ve kendi hiselerini alıp yükselişi hızlandırır ben geri alıma karşıyım menderesin almasını istemem o kaynakları borç ödemede yatırımda kullansınlar ama büyük ortağın alımı piyasaya iyi mesajdır
    3. mesaj olarakda tfrs 9 uygularlar şirketin döviz fazlası olduğunu finansal tablolardada gösterirler
    artık yatırımcı sunumuda istiyoruz tarım (kurumeyve-domates),gayrimenkul-tekstil-enerji
    şirketin fonlar ve aracı kurumlarla yatırımcı toplantısı düzenleyip kendilerini tanıtmaları amaçlarını anlatmaları gerekir
    bence şirket borsada hakettiği konumda değil
    ***otel işini yapacaklarsa aktur gayrimenkulünde otel yapılabilecek bina ve arsaları mevcut
    ben yenibir iş kolu olarak yapmalarını isterim, (tek bornova olacaksa satılması daha mantıklı geliyor ) bide küçük bir gübre fabrikasına ortaklığı tarım için harika olur
    enerji önlisanlar 2025 de en erken çed alınabilir duruma gelir zaten o vakte kadar enerji borcunu 0 lar 50 mw projeyi kendi özkaynağı ile birlikte rahatlıkla yapar onu bitirir sonra kalanları yapar
    tekstilde stok 1 aya düşürülüp borç azaltılmalı daha öncede yazdım atıl kapasite büyük, makineler şuan para ederken satılmalı
    Son düzenleme : tarik1234; 18-06-2023 saat: 16:19.

8. Gayrimenkulleri satmama nedenleri bence ipotek gösterip daha fazla kredi bulmak istemeleri.

Sayfa 664/741 İlkİlk ... 164564614654662663664665666674714 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •