Sayfa 1000/1032 İlkİlk ... 5009009509909989991000100110021010 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 7,993 - 8,000 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Hissede bir degisiklik oldu. Borsaya bir sabit olarak yaklasirsan sistem disi kalirsin………...Bu hissede de oyle oldu. 2 senelik surecte giden gitti gelmemek uzere. Yuklu yuklu mallar satildi. Mesela hatirladigim Blackrock Kanada. 30 milyon lot satti adamlar 1 haftada. Alanlar aldi. Toplayan topladi. Sanildigi uzere oyle 1 gunde 10 milyon lot alarak hisse toplanmiyor. Adamlar planli sekilde gunde 100 bin lot, 50 bin lot cekiyor... Vakti gelince de 10 milyon lotu sokuyor. Ama 10 milyon lotu sokutugunda zaten 100 milyon lot elinde olmus oluyor.
    Mondrian da büyük zarar ile elinde kalan 60 küsür milyon lotu verdi, bundan bir önceki 7.5-5.5 düşüşüne Mondrian'ın maldan çıkışı neden oldu, sonuçta da her 4 haftada bir tedavüldeki 611 milyon lot komple el değiştirmiş oldu ki yılda 8 milyar lotluk bir satış demektir
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

2.  Alıntı Originally Posted by osisa Yazıyı Oku
    Beklendi olduğu için stop olamıyorsun, onlarda bunu biliyor.

Aslında tamam 7,40 dan satmadık, 7,00 kırıldığında satmalıydım.

Beklenti 3 mart kafalarda olumlu bir şey çıkarsa fırsat vermez diye kendimizi hipnoz ettik, yetmedi destek amaçlı 6,92 den alışlar yaptım.
    kredili mal taşıdığın için senin mutlaka stoploss uygulaman gerekirdi, 7.48'den geri dönüş başladığında kabaca %5 stop uygulayarak senin 7.11 den çıkman icap ederdi, hele hele kârda olan bir pozisyonun zarara dönüşmesine asla müsaade edilmez
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

3.  Alıntı Originally Posted by SherlockH Yazıyı Oku
    Beni korkum doğru çıkıyor gibi, atomumu parçalıyor bu daly..lar, 1 ayda ne belgesi aliyolar halkbanktan, aklım almıyor bir türlü, dava ile geçen her gün bu banka için zarar, daha yüksek faizle borclaniyor, itibar kaybediyor vs vs.
    Dediğim gibi her kimse karar merci, jöleli bile olabilir, dava baskisi henüz kalksın istemiyorlar, isteselerdi yetki belgesini peşinen götürürler, geçen hafta mahkeme görülürdu.
    Yine 666 nin belirttiği gibi suçluyum ya da (ne suçlu ne suçsuzum) seceneklerinden birini seçer davayı uzatmazlardi.
    yetki belgesini verecek olan yönetim kuruludur (the board of directors), genel kurul ile bu belgenin bir alakası olmamalıydı ancak Hruska genel kuurldan onay alınması gerektiğinden bahsetmiş, zaman kazanmak amacıyla denenmiş bir yol olabilir bu

4.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    GENEVA, Feb 28 (Reuters) - The risk of spread and impact of the coronavirus is now very high at a "global level", World Health Organization chief Tedros Adhanom Ghebreyesus told reporters in Geneva on Friday.

China's 329 reported cases in the past 24 hours was however the lowest there in more than a month, he said
    her işte yetkililer her zaman geriden gelir ve iş işten geçtikten sonra önlem almaya çalışırlar, corona etkisini çoktan kaybetmeye başladıktan sonra bu WHO yetkilileri "çok yüksek risk" ilan etmeye karar vermiş

5.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    3 senaryo demis Morgan Stanley:
    1. Mart ayinda durum iyilesir, ilk ceyrek bilancolarini etkiler.
    2. Virus 2. ceyrege sarkar, Mayis ayinda zirve yapar.
    3. Virus 3. ceyrege sarkar, global ekonomiyi etkilir, Avrupada resesyon olur.
    Ne bicim senaryoymus bunlar ya. Ben de yapayim 4. senaryoyu bari:
    4. Virus 4. ceyrege sarkar. .
    Morgan Stanley'i boşver sen. Adamların finansal piyasalardaki ağırlığı zaten çok az. Mevcut uzun vade bazlı küresel boğa piyasası halen devam ediyor. FED, Avrupa Merkez Bankası, Japonya Merkez Bankası ve Çin Merkez Bankası koordineli olarak piyasalara likidite pompalamak zorundalar. Çok güçlü bir ralli gelecek yakın/orta vadede, büyük ihtimalle de yaz aylarında, bir ihtimal de ABD seçimleri ile eş zamanlı.

6.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    büyük buhran grand süper cleyn 5 çalışması demek yanı bu kademeli bir şey, grand süper cleyn 5 5x20 yıl 100 yılda bir olana verilen isim. GRAND SÜPER CLEYN 5. Kusursuz fırtına. Fırtına kusursuz görüyorsun ama geri dönemeyerek içinden geçmek istiyorsun, o senin içinden geciyor. Önce borsalar çok değerlenmeli. 200 bin endeks gibi, sonra 2 bine kadar 198 bin puan satış gibi. bu sırıda sığınacak hiç bir şey bulamıyorsun altında dahil. Dünya bu büyük buhranı 1929 da yaşadı. senei devriyesi 2029. Bizde erken mi başladı ama bu teorinin sahibi zaman analizini en iyi yapan ve en iyi anlatan kişi olarak fazla detay vermedi. 2 yıldır göremiyoruz kendisini. Bence cleyn 5 için zaman var.
    CLEYN diye CYCLE'ı kastediyorsun galiba, elliott dalga teorisi maalesef geçmişte o kadar çok çuvalladı ki artık prestiji hiç kalmadı, bir ara GANN teorisi de vardı ama o da artık yok oldu

7.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Dava 31/Mart/2020 09:30'da.

MEMO ENDORSEMENT as to Turkiye Halk Bankasi A.S. on re: 603 Letter filed by Turkiye Halk Bankasi A.S. (Defendant Replies due by 3/5/2020., Government Responses due by 3/5/2020, Arraignment set for 3/31/2020 at 09:30 AM before Judge Richard M. Berman.) Time excluded from 2/28/20 until 3/31/20.ENDORSEMENT.King & Spalding's application (2/27/20) to adjourn Halkbank arraignment is granted to 3/31/20 at 9:30am. Counsel for Halkbank & the Government are requested to meet & confer forthwith to propose to the Court appropriate arraignment allocution language by 3/5/20 (noon). Time is excluded under the Speedy Trial Act to 3/31/20 so that witten Halkbank approved as described in attached K & S letter can be docketed. See also TR 2/25/20 (Signed by Judge Richard M. Berman on 2/28/20)
    evet, Berman Hruska'nın itirazını kabul etmiş ve duruşmayı 31 Mart saat 09:30 a ertelemiş yani TSİ 17:30'da duruşma başlayacak

yukarıda speedy trial act'dan bahsediyor yani "hızlı duruşma kanunu", demek ki "hızlı" türden bir duruşma gündemde

8.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    TREND ABD batirdi bizi. Nedir durumlar?
    Tek bir cümle ile bundan sonra mevcut trend "olumluya" doğru yol alacak, startı bugün aldık sayılır

Sayfa 1000/1032 İlkİlk ... 5009009509909989991000100110021010 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •