Sayfa 50/777 İlkİlk ... 40484950515260100150550 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 393 - 400 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    enki soruma cevap vermemişsin..

ABD tahvillerine satış gelirse artık bu boğazlarından fışkıran dolarları ne ederler??
    Pardon yazıda verdiğimi sanıyordum ama..

Adamların, ABD'de dışındakilerin, özellikle seneye dolara ihtiyaçları olacak..bu dolar ihtİyaçlarını nereden giderecekler..mecbur ABD'nin tahvil ve borsasında satış yapacaklar..bu sence bolluk mu yaratır..yoksa dolar sıkıntısını mı giderir..soru bu..

Malum vergi reformu yüzünden trilyonlarca doların global piyasalardan çıkması sözkonusu..üzerine her 3 ayda bir eklenecek 10 milyar dolarlık ''taper''i ekle..önceki günlerde daha detaylı yazdım ama tüm dünya dolar borçlusu..dolar şorttalar yani..en azından dolar pahalanırsa pozisyonlarını kapamak istiyeceklerdir..

2.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    power teşekkürler..

Dedik ya ışık görürsek atlarız sorun deel..

Ben sana özelden de bazı şeyler yazdım idi hatırlarsın tarih de vererek hatta..

İzlemedeyiz..

Ama 3.97 den 3.77 ye gelen bir de dolar gerçeği var..

200.000 dolarda 40.000 tl eder..

az değil..

üzerine 2 aylık tl faizini koy 16K

56.000 tl..

waşş..
    bugün 56k tl kazandım sanırsın yarın 2 kat dolar kaybedersin. OYUNA GELME

3.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Pardon yazıda verdiğimi sanıyordum ama..

Adamların, ABD'de dışındakilerin, özellikle seneye dolara ihtiyaçları olacak..bu dolar ihtİyaçlarını nereden giderecekler..mecbur ABD'nin tahvil ve borsasında satış yapacaklar..bu sence bolluk mu yaratır..yoksa dolar sıkıntısını mı giderir..soru bu..

Malum vergi reformu yüzünden trilyonlarca doların global piyasalardan çıkması sözkonusu..üzerine her 3 ayda bir eklenecek 10 milyar dolarlık ''taper''i ekle..önceki günlerde daha detaylı yazdım ama tüm dünya dolar borçlusu..dolar şorttalar yani..en azından dolar pahalanırsa pozisyonlarını kapamak istiyeceklerdir..
    enki güzel işte..Gelecek seneye ihtiyacı olacaklar diyorsun..

The big short filminde jeremy irons kendisine panik yapıyorsun diyen adamına ne der..

Kapıdan ilk çıkan adama panik yapıyorsun denmez..

Şimdilik 2yr larda sakin sakin bir çıkış var belki 10 ve 2 yr lar 3.5 da birleşecekler ve krizin kralı kopacak..
    Belkide 3 de birleşecekler..

Şimdi peki...Bu paraya ihtiyaçları olana kadar bu para nereye akar..

Büyük para kös kös oturmaz..Girdiği yeri ihya eder çünkü..
    Sadece hareket etmek bile paraya para kazandırır..

enki güzel işte..Gelecek seneye ihtiyacı olacaklar diyorsun..

The big short filminde jeremy irons kendisine panik yapıyorsun diyen adamına ne der..

Kapıdan ilk çıkan adama panik yapıyorsun denmez..

Şimdilik 2yr larda sakin sakin bir çıkış var belki 10 ve 2 yr lar 3.5 da birleşecekler ve krizin kralı kopacak..
    Belkide 3 de birleşecekler..

Şimdi peki...Bu paraya ihtiyaçları olana kadar bu para nereye akar..

Büyük para kös kös oturmaz..Girdiği yeri ihya eder çünkü..
    Sadece hareket etmek bile paraya para kazandırır..
    Güzel söylüyorsunda gelecek sene dolar sıkıntısına girecek adam niye doları bozup başka bir pozisyon alsın..Mesela düşün ABD bonosundan çıkıp dolar elde edecek ve bunu TL'ye çevirip pozisyon alacak?..ben sanmıyorum..

Bunlar bahsettim dolar görünümlü Euro, Yen ve Chf'ler..deminden diğer başlıkta dedin ya bir günde devir teslim olmaz..katarın uzunluğu çok büyük..Geç kalan amuda kalkabilir..

Neyse böyyük sentral banker FED bir çaresine bakar..panik yaptırmaz..

5.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Güzel söylüyorsunda gelecek sene dolar sıkıntısına girecek adam niye doları bozup başka bir pozisyon alsın..Mesela düşün ABD bonosundan çıkıp dolar elde edecek ve bunu TL'ye çevirip pozisyon alacak?..ben sanmıyorum..

Bunlar bahsettim dolar görünümlü Euro, Yen ve Chf'ler..deminden diğer başlıkta dedin ya bir günde devir teslim olmaz..katarın uzunluğu çok büyük..Geç kalan amuda kalkabilir..

Neyse böyyük sentral banker FED bir çaresine bakar..panik yaptırmaz..
    enki yanılıyorsun..
    Büyük fonlar şunlar bunlar..
    Öyle k. larının üzerinde dolarda isteseler de YATAMAZLAR..

Dolar ortalama short 3.80
    Borsa ortalama long 105.000 diyelim..

Dolar short kapama ortalama 3.77 borsa long kapama ortalama 122.000

Süre 8 - 10 ay..

Yapılamaz mı ??

Yüzde kaç kar yazılır..??

enki yanılıyorsun..
    Büyük fonlar şunlar bunlar..
    Öyle k. larının üzerinde dolarda isteseler de YATAMAZLAR..

Dolar ortalama short 3.80
    Borsa ortalama long 105.000 diyelim..

Dolar short kapama ortalama 3.77 borsa long kapama ortalama 122.000

Süre 8 - 10 ay..

Yapılamaz mı ??

Yüzde kaç kar yazılır..??
    Olabilir, söylediklerini anlıyorum...FED Eylül'den itibaren 10'ar 10'ar kesmeye başladı..takan olmadı..ECB'de 60'dan 30'a düştü(arkadan dolaştı biraz ama o ayrı konu)..önceleri piyasalar takar gibi oldu, sonra yine cümbüşe devam ettiler..bakalım cümbüş daha ne kadar devam edecek..belki senin dediğin gibi olur..ama öyle yada böyle devam edecek olursa, kırılma birden ve sert olur kanımca..Fed müdahale etmezse tabiki..

O yüzden diyorum bu piyasalar denen vahşi at nasıl sakinleştirilecek bakalım..

Bu 2yr lar füze gibi ABD de..

Yani satıyorlar bunu demi..
    Yani al tahvilini ver dolarımı diyorlar..
    Sevgili Gund bu iki yıllıkları yabancıların satması bilgisi nereden..merak ettim..

Yazdığım gibi böyle bir satışı bekliyordum..fakat önemli olan devamının gelip gelmemesi, vede yoğunluğu..

Tüm carry-trade paraları dolar karşısında güçlenmiş gözüküyor..Dolar görünümlü Yen'ler, Euro'lar..memleketlerine mi dönmekteler acaba..Pozisyon kapamanın cazibesi mi?..

Gerçi sen inanmıyorsunda, ben aklımdakileri yazıyorum..

Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    5 veya 8 ocak sonrasına dikkat,derinlerden duyumlar aldım.
    Tşkler..Walla ben dörtlüleri yaktığım için 5-8 yada 15-18'i farketmiyor..

8. rosense vob topiğinde paylaşmış bende buraya yapıştırim dedim
    herkes artık buna göre hesabını kitabını yapsın..

Sayfa 50/777 İlkİlk ... 40484950515260100150550 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •