Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 494/1002 İlkİlk ... 394444484492493494495496504544594994 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,945 - 3,952 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    sonunda istediğim gibi bir daire buldum gibi, yalnız fiyat fena. 1350tl 3+1 daire, bunun 650sini peşin, 700ünü 10 yıllık konut kredisi çekmeyi planlıyorum.
    aslında buradaki amacım biraz da konut kredisinin sabit taksitlerinin bu para bolluğunda önümüzdeki yıllarda gerçekleşecek nispeten yüksek enflasyona ezilip finansman avantajı elde etmeyi planlıyorum.

şu an 9 bin tl kredi taksidine karşılık 4bin tl kirası rayici güncel, planıma göre;
    4-5 sene sonra 6-7 bin tl kira rayici olacak, kredinin sonlarına doğru ise kira rayicinin konut kredisi ödemesini geçmesi şeklinde bir düşüncem mevcut..
    *4-5 sene sonra* ve *kredinin bitmesine yakın* bu konutun fiyatini nerde görüyorsunuz?

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    *4-5 sene sonra* ve *kredinin bitmesine yakın* bu konutun fiyatini nerde görüyorsunuz?

4-5 sene sonra 1900-2000 gibi
    kredi bitiminde ise 3000+ gibi.

aslında buranın kira çarpanları baya yüksek ve mantıksız fakat bulunduğu lokasyon ve sitede çok çok istisna satılık daire çıkıyor, acayip oturmuş bir yer ve genelde insanlar oturmak için alıyorlar, ancak giriş kat v.s. satılık çıkıyor, onun dışında ne kiralık ne satılık bulmak pek mümkün olmuyor.

Bence almak yerine kirada oturmak mantıklı gibi

ASUS_X008D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,931
     Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Bizden geçti ama Work and Travel diye bir program var üniversite öğrencileri için. Yazın 2-3 aylığına Amerika'ya gidip McDonald's vb yerlerde çalışıp son 2 hafta kazandıkları parayla geziyorlar orada. New York'ta bayağı bir Türk gencine rastlamıştım gittiğimde, hepsi de iş şartlarından filan şikayetçiydi ama iyiki de yapmışız diyorlardı, gezip tozma, macera yaşama, ve geri dönünce oldukça havalı olması açısından...
    Tabi bunun için de baştan bir miktar para gerekiyor,acente ücreti, uçak bileti, vize ücreti filan...
    Bahsi gecen genclerin calisma kosullarini ve yasadiklari yerleri gorseniz kahrolursunuz

resmen modern kolelik[/QUOTE]

Aynen öyle. Yalnız bunlar 2 ay geçirip geri döndüklerinde arkadaşları arasında nasıl havalı havalı dolaşıyorlar ve algılanıyorlar bir görseniz şaşarsınız...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,931
     Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    sonunda istediğim gibi bir daire buldum gibi, yalnız fiyat fena. 1350tl 3+1 daire, bunun 650sini peşin, 700ünü 10 yıllık konut kredisi çekmeyi planlıyorum.
    aslında buradaki amacım biraz da konut kredisinin sabit taksitlerinin bu para bolluğunda önümüzdeki yıllarda gerçekleşecek nispeten yüksek enflasyona ezilip finansman avantajı elde etmeyi planlıyorum.

şu an 9 bin tl kredi taksidine karşılık 4bin tl kirası rayici güncel, planıma göre;
    4-5 sene sonra 6-7 bin tl kira rayici olacak, kredinin sonlarına doğru ise kira rayicinin konut kredisi ödemesini geçmesi şeklinde bir düşüncem mevcut..
    Peki, ilanda yazan fiyat 1350 ve aynen bu fiyata mı alıyorsunuz, yoksa pazarlık yaptınız da bu fiyata mı indirdiniz?
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Peki, ilanda yazan fiyat 1350 ve aynen bu fiyata mı alıyorsunuz, yoksa pazarlık yaptınız da bu fiyata mı indirdiniz?
    ilan fiyatiydı, fakat satıştan vazgeçmiş ev sahibi. hayırlısı kendimi hazırlamıştım böyle bir borca

7.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    ilan fiyatiydı, fakat satıştan vazgeçmiş ev sahibi. hayırlısı kendimi hazırlamıştım böyle bir borca
    Piyasa nabzı olcuyorlar demekki.
    Yakinda 1.5 mn tl ile piyasaya cikabilir.

8.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Piyasa nabzı olcuyorlar demekki.
    Yakinda 1.5 mn tl ile piyasaya cikabilir.

aynısını düşünüyorum, kesinlikle öyle yapacak. ikinci el araçlar bitti şimdi konutlarda da aynısı yapmaya başladılar. bakıyorlar talep var ilanı kaldırıp daha sonra yüksek fiyat yazmak...

valla bunlar yüzünden paramı mecburen finans piyasalarında değerlendiriyorum, bakalım zaman kimi kazançlı çıkaracak.

Sayfa 494/1002 İlkİlk ... 394444484492493494495496504544594994 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •