Sayfa 681/1003 İlkİlk ... 181581631671679680681682683691731781 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 5,441 - 5,448 arası.

Konu: Viop XXXVI

1.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Zamanında uyardık. Bu iş çocuk oyuncağı değil dedik, trend kısa-orta vade alda iken short denemek, hele akşama short girmek, hele haftasonuna short girmek..hele de yüklü short girmek...ne diyeyim..biz böyle deyince, trade, dakika -saatlik vs diyenler oluyordu.

Bazılarının canı yanmış, bazıları ise acımadı modunda..mevzu bu değil..yıllık ortalama getiri düşüyor bu yanlış hamlelerle..mesela yıl boyu doğru işler yaparak %50 kazanmışsın, sonra iki günde %30 geri veriyorsun...intihar edecek bir durum yok, kardan kaybediyorsun, ama boşa kürek çekmiş oluyorsun...zamanı heba etmiş oluyorsun, bu da az buz bir kayıp değil yani.
    Abicim sisteme uyamıyorsan kralı gelse batar. Yazmışım kodlamışım Cuma mutlaka flat bitirir, gözümün içine sarı sarı bakıyor, ben kırmızı kırmızı cort yatıyorum.

Ya bana müstehak değil de ne şimdi

Ama spot da öyle gitti ki üzülemedim bile yahu. Açılışta 1850 altında kapandı, çok sorun olacak bir meblağ değil.

2.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Abicim sisteme uyamıyorsan kralı gelse batar. Yazmışım kodlamışım Cuma mutlaka flat bitirir, gözümün içine sarı sarı bakıyor, ben kırmızı kırmızı cort yatıyorum.

Ya bana müstehak değil de ne şimdi

Ama spot da öyle gitti ki üzülemedim bile yahu. Açılışta 1850 altında kapandı, çok sorun olacak bir meblağ değil.
    Sen de benim gibi batamayacaklardansın...senin riskli dediğin poz, overall manada, milletin aldığı riskin %1 i bile değildir.

Hep söylediğim gibi mucize formül: ov hisse portföyü+viop (duruma göre x kontrat short, nötr ya da 2x short...2x kontrat=ov portföy büyüklüğü)
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

3. BBC News Türkçe
    @bbcturkce
    ·
    31d
    Belarus-Polonya sınırındaki göçmen krizi hakkında BBC'ye konuşan Danimarka Dışişleri Bakanı Jeppe Kofod, AB'nin göçmenlerin seyahatine yardımcı olan kişi ve kurumlara yaptırım uygulamaya karar verdiğini söyledi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    neden GARAN 7-8 lirayken geri alım açıklamadı acaba? bir şirket malını neden daha pahalı almak ister ki?

7-8 liradan işlem görürken mesela 9,5-10 lira bir fiyattan alacağım deseydi...o günkü fiyata göre yine ciddi bir primli satış imkanı vermiş olacaktı çağrıya uyacaklara...ve ciddi miktarda malı toplardı...yeterli talep olmazsa kalanı içinde mesela bugünkü gibi yeni bir fiyat aralığı verir oradan alırdı bu işi çok daha uygun maliyetle bitirebilirdi...

ben mi yanlış düşünüyorum acaba?

Alıntı Originally Posted by tidebringer Yazıyı Oku
    O kadar toplu malı ortalama 12,20 den alması imkansız. Geri alım açıkladığı anda bile zaten uçacaktı.

5. Mart ayında taban yerken açıklasa idi abi? Ne iyi niyetliler demi şu İspanyollar.
     Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    neden GARAN 7-8 lirayken geri alım açıklamadı acaba? bir şirket malını neden daha pahalı almak ister ki?

7-8 liradan işlem görürken mesela 9,5-10 lira bir fiyattan alacağım deseydi...o günkü fiyata göre yine ciddi bir primli satış imkanı vermiş olacaktı çağrıya uyacaklara...ve ciddi miktarda malı toplardı...yeterli talep olmazsa kalanı içinde mesela bugünkü gibi yeni bir fiyat aralığı verir oradan alırdı bu işi çok daha uygun maliyetle bitirebilirdi...

ben mi yanlış düşünüyorum acaba?
    SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    valla çok garip bir alışveriş bu...benim mantık almadı....hayır GARAN grafiğine EUR veya USD bazlı bakınca da olmuyor...yine aynı yere çıkıyor iş...bundan 3-5 ay evvel ister EUR bazlı ister USD bazlı ister TL her halükarda 12,20 TL den çok ama çok daha ucuzdu GARAN...o zamanki fiyata göre bir %20 prim ekler açıklardın mesela geri alımını ve şu an açıkladığın 12,20 TL den çok daha uygun maliyetle işi bitirirdin...

çok acaip bir alışveriş...tabii alışverişin olup olmayacağı da henüz meçhul...

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Mart ayında taban yerken açıklasa idi abi? Ne iyi niyetliler demi şu İspanyollar.

7.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    daha önce lönkleri kapattığınız zaman demiştim AmigoOrhan abi ben şortken düzeltme gelmez rahat olun deye, neyse ki tekrar lönklemişsiniz ve onları da kâr ile kapattınız. tebrikler
    Ben yavaştan lönk flat lönk flat oynayacak, ralliyi para kazanamadan seyretmek bize yakışmaz. Lönkcüler dikkatli olsun artık
    Valla kardeşim XU030 spot günlükte RSI 92-95 olmuş ve o long pozisyonları taşırken götümdeki kıllar ağardı stresten. Şuan flat durmak daha iyi olur benim için. Merkez bankası toplantısından sonra duruma bakmak daha mantıklı.

Dip not olarak düşeyim, VİOP'da kayıplarımın yüzde 75 lik kısmı iyi kar ettikten sonra kendime gelen güvenden açtığım cesur pozisyonlardan oldu. Birazda psikolojiyi kontrol altında tutmak önemli.

8. Bahane bence. Ayrıca hepsini alması da imkansız ve kendilerinin de bunu bilmeme ihtimali yok. Altında ne var, bence çok sonra anlarız. Deniz43 hocamın varsa yorumunu çok merak ediyorum mesela dikkatini çeken bir şey var mı diye.

Gerci o da sabah bize sormuş ama

Çuvalladık çözemedik hocam aydınlatır iseniz seviniriz @deniz43
     Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    valla çok garip bir alışveriş bu...benim mantık almadı....hayır GARAN grafiğine EUR veya USD bazlı bakınca da olmuyor...yine aynı yere çıkıyor iş...bundan 3-5 ay evvel ister EUR bazlı ister USD bazlı ister TL her halükarda 12,20 TL den çok ama çok daha ucuzdu GARAN...o zamanki fiyata göre bir %20 prim ekler açıklardın mesela geri alımını ve şu an açıkladığın 12,20 TL den çok daha uygun maliyetle işi bitirirdin...

çok acaip bir alışveriş...

Sayfa 681/1003 İlkİlk ... 181581631671679680681682683691731781 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •