Sayfa 50/1006 İlkİlk ... 40484950515260100150550 ... SonSon
Arama sonucu : 8042 madde; 393 - 400 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - II

1.  Alıntı Originally Posted by fukara Yazıyı Oku
    ben her hafta cumartesi şok bim a101 in indirim kataloglarına bakıyorum..öyle migros, groseri, carrefour yok artık..ama artık pazara da gidiyorum..

allahtan bekarım..yoksa hanım da çocuklar da beni terketmişti..ben zaten tutumlu bir adamdım ama artık cimri oldum..elektrik 50 liradan fazla gelmiyor..tv, klima doğalgaz falan yok..kalın giyinirim, yazın da evdeyken durmadan soğuk duş..dışardan hayatta yemek yemem..işe bile evden götürüyorum yemeği..

her ay 10 bin tl kadar bono alıyordum..altın veya dolara geçireceğim paranın bir kısmını..sadece yüzde 24 faiz işleyen bono var 10 ay sonra süresi dolacak onu bırakacağım..geri kalana altın veya dolar..araştırıyorum şuan..
    Gelirinizin % bazında ne kadarını tasarruf ediyorsunuz?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Disarida yemek yiyecekmisiniz?kebap filan.
    Acaba corona bulasirmi?

3. ben gençlik yıllarımda mutfağın arka kısımlarında çalışmış bir insanım. ortalama lokantaların bile arka kısmını görseniz bir daha lokantaya gitmek istemezsiniz..görmeyen göz katlanır misali herkes yiyor ama..ne yapsın millet dışarda acıkınca mecbur yiyecek

4. benim aylık gelirim maaş+bonolardan gelen parayla 11 bin liraya yakındır. ev kirası vermiyorum ve otomobilim yok..lüsk tüketim yapmıyorum..acil gerekli olmadıkça hiçbir şey satın almam..her şeyin ucuzunu alırım..eğer memnun kalmazsam bir daha o markanın o ürünü almam..her ay yaklaşık 10-10.5 bin bono alacak durumum oluyor..tekrar söylüyorum, eş yok çocuk yok lüks yok gece hayatı yok sigara alkol yok..

dolar ve altının biraz daha düşmesini bekliyorum..sanırım bu hafta sonu veya gelecek hafta sonu paranın bir kısmıyla dolar veya altın alacağım..faizlerden hiç memnun değilim.

5. Tl illüzyondur diye diye de 2018de 5.70 den dolar aldim.şu an kur 8 tl olursa fit olucam.nasil olacaksa ..Zarar kol gibi )
     Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Paranın adresi fırın barbunun borsa diye 140 tl lerden her eve lazım TUPRS 5000 lot dediler..200 olacak 500 olacak uçacak uçacak kanatlanacak dediler..
    2020-21 50 tl toplamda temettü bekliyoruz dendi..
    Aldık
    250.000 tl zarardayım.Geçen 10 ay da cabası.
    Ne yapmam lazım şimdi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,127
     Alıntı Originally Posted by fukara Yazıyı Oku
    ben her hafta cumartesi şok bim a101 in indirim kataloglarına bakıyorum..öyle migros, groseri, carrefour yok artık..ama artık pazara da gidiyorum..

allahtan bekarım..yoksa hanım da çocuklar da beni terketmişti..ben zaten tutumlu bir adamdım ama artık cimri oldum..elektrik 50 liradan fazla gelmiyor..tv, klima doğalgaz falan yok..kalın giyinirim, yazın da evdeyken durmadan soğuk duş..dışardan hayatta yemek yemem..işe bile evden götürüyorum yemeği..

her ay 10 bin tl kadar bono alıyordum..altın veya dolara geçireceğim paranın bir kısmını..sadece yüzde 24 faiz işleyen bono var 10 ay sonra süresi dolacak onu bırakacağım..geri kalana altın veya dolar..araştırıyorum şuan..
    Ben de bekarken kazandigimin hemen hepsini tasarruf eder ve yatirima yonlendirirdim...

Evlenince olmuyor tabii bu is..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,127
     Alıntı Originally Posted by fukara Yazıyı Oku
    benim aylık gelirim maaş+bonolardan gelen parayla 11 bin liraya yakındır. ev kirası vermiyorum ve otomobilim yok..lüsk tüketim yapmıyorum..acil gerekli olmadıkça hiçbir şey satın almam..her şeyin ucuzunu alırım..eğer memnun kalmazsam bir daha o markanın o ürünü almam..her ay yaklaşık 10-10.5 bin bono alacak durumum oluyor..tekrar söylüyorum, eş yok çocuk yok lüks yok gece hayatı yok sigara alkol yok..

dolar ve altının biraz daha düşmesini bekliyorum..sanırım bu hafta sonu veya gelecek hafta sonu paranın bir kısmıyla dolar veya altın alacağım..faizlerden hiç memnun değilim.

Genc ve bekar iken bunu yapmak kolay, tercih meselesi...

Yeni nesilin neden evlenmedigini cok daha iyi anliyorum simdi...

Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,127
     Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Tl illüzyondur diye diye de 2018de 5.70 den dolar aldim.şu an kur 8 tl olursa fit olucam.nasil olacaksa ..Zarar kol gibi )
    2 yilda anlayamazsin TL nin iluzyon oldugunu 20 yila bakacaksin Lucas abim...

Syg,

Sayfa 50/1006 İlkİlk ... 40484950515260100150550 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •