Sayfa 709/1024 İlkİlk ... 209609659699707708709710711719759809 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 5,665 - 5,672 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    695. sayfadan kurtulamıyorum,bu başkasına da oluyor mu
    Ara ara oluyor
    Bir sayfada görünecek gönderi sayısını değiştiriyorum ben

2. Yoldaşşş temizle şu mesaj kutunu arada bi ,

SM-C7000 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. cari acıgın önüne gecilmesi için hükümetin benimsedigi 6** 7 civarındaki kur kabul edilmiş kurdur ne kadar istemem desede yan cebime koy demekten ibarettir
    üretmedikce cari acık düşmeyecegine göre hükümetinde üretmek gibi bir amacı olmadıgına göre tek altarnetif kontrollü yüksek kur politikasına devam

4. devlet halka timsah gözyaşı döküyor

5. 17 ağustos ile biten haftada yabancılar 361 milyon dolarlık hisse senedi, dibs ve özel sektör bonosu sattı.

Fakat malum kanal manşete sadece yarım gün işlem olan 20 ağustos'u baz alarak 7 milyon dolarlık alım yapıldı diye geçti. Bu şekilde çarpık haberler geldi mi artık bilirim ki her zaman bardağın çok çok az olan dolu tarafı gösterilmeye çalışılıyor, ne o haber kanalının dediklerine ne de o kanalı himayesi altına almış bürokratların dediklerine güvenirim.

Netice itibariyle:
    9 şubat 2018-17ağustos 2018 arası TCMB verilerine göre, DİBS, borsa ve özel sektör bonolarında 4 milyar dolarlık çıkış varken

Aynı dönemde merkez bankası bürüt döviz rezervleri 91 milyar dolardan 73 milyar dolara düşerek 18 milyar dolarlık kayıp oluşmuş.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Ara ara oluyor
    Bir sayfada görünecek gönderi sayısını değiştiriyorum ben
    Teşekkürler , sanırım en kısa yöntem bu.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

7. Efendim herkese iyi aksamlar . Faiz indiriminden bahsedilmiş . Faizler düşük tutuluyor daha da düşürülebilir felan denilmiş. Bir vatandaş olarak gözlemlediğim şuan faizler zaten çok yüksek. Konut faizleri ve ihtiyac kredilerileri ucmuş durumda . Kobiler hakkinda bilgim yok fakat onlarinda yukseldigini görmüştüm . Genel olarak ihtiyac ve konutu takip ediyorum .
    3 ay oncesi ile kıyasladığım da ne kredi cekilip ev alınır nede ihtiyac kredisi cekilip herhangi bir yerde kullanılır. 100 bin tl ye 48 ayda 90 bin tl gibi bir faiz cikiyor . Konut satışları durdu. Cevremde gördugum Müteahhitler ise yeni konut inşaatlarını durdular. Konut fiyatlarında düsme görmuyorum yakın zamanda onlarıda görecegız diye umuyorum hatta artan enflasyon yuzunden kredi cekmis kisiler gecimini saglayamaz duruma gelip 2 . El ev satislarida artacaktir. Enflasyon oranları yarin aciklandiginda gercek rakamlar olmayacagına gizlenecegine inaniyorum . Bu yuzden doviz yukselisi sert olmayabilir. Hatta faizleri dusurmek yerine yeniden yukseltip ekonomi iyi enflasyon beklenenden dusuk algisi yaratmaya calisilacak . Dolar ve euro biraz sarksa bile doviz borcu olan sirketler mecburen ödemelerini yapabilmek icin doviz alimina yuklenecekler . Bu saatden sonra faiz artisi bizi kurtarmaz . Enflasyon -doviz - cari acik artiyor. Tuhaf bir örnek olacak ama bi kac yerden böyle kurşun yedikten sonra silah cekmek yerine tehlikeyi hissettiginiz anda gerekli hamleyi yapmazsanız . Öldüğünüzde şarjörünüzde 15 fisek olsada onun bize yararı olmaz. Faizi dolar 3.40 a dustugunde arttirip 2 altina dusurselerdi bugun boyle olmazdi . Vaktinizi caldiysam kusra bakmayin . Sayilar degerler detaylar cok onemli ama sıradan bir vatandas olarak benim goruşum boyle Saygilar .

SM-G935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by thejackalav. Yazıyı Oku
    Sn. Tengri Han gecelik merkez bankası fonlama maliyeti, iki yıllık tahvil faizi ve enflasyon rakamları göz önüne alındığında..
    Merkez bankası 600 ila 750 baz puan artışı yapabilir düşüncesi anormal olmaz. Ki buda doları 5,40 altına yuvalar. Ancak
    Benim edindiğim sinyaller neticesinde yüksek kur a razı düşük faiz e devam bir politika izlenecek gibi. Faiz artışı beklentisi gerçekleşmeyebilir.. (umarım faiz indirme yoluna gidilmez)
    Bu durumun gerçekleşmesi ile usd 6,82/7,18 aralığına bir pik yapacaktır.
    Ve doların son çırpınışları olarak tarihe geçecek bir hareket yaşamamız muhtemel, sonrasında aşağı yönlü salınan bir dolar görebiliriz.
    5 üzeri yanılsama fiyatlarında son aya girdiğimiz göz ardı edilmemeli..
    Bol kazançlar
    Nası bir kafa nasıl bir aymazlık efendim bu.

Enflasyon oluşmadımı şimdi.

Ülkemin ekonomisi sarmalda

Faiz de durdurmaz.

Yapısal adımlar olmalı.

Venezüella durdurabilmişmi?Arjantin imf den gelecek 50 milyar dolara bağlamış işi

Oda bir dikişte biter

Gerçek

Atalarımızda

Elin parası ile gerdeğe girmeyeceksin?

Sakla samanı gelir zamanı

Dışarıya mal satacaksın akıllı yatırımlar yapacaksın(enerji,güneş,rüzgar,çöp,tarım ve hayvancılık vs.)
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

Sayfa 709/1024 İlkİlk ... 209609659699707708709710711719759809 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •