Sayfa 330/500 İlkİlk ... 230280320328329330331332340380430 ... SonSon
Arama sonucu : 3994 madde; 2,633 - 2,640 arası.

Konu: MZHLD Mazhar Zorlu Holding

1. Sayın Ercanbay ;
    Geçen seneki esas faaliyet karı kaç liraymis bu sene kaç lira?
    Geçen sene ilk çeyrek Favok kaçmış bu sene kaç? Lütfen bunları yazar mısınız.???
    Gayet açık ve net yazdım. Bilanço kötü değil. Vergi beyannamesi geldiği zaman bunu söylemiştim. Ama çok güzel de değil. Zaten mükemmel bir bilanço olsaydı vergi beyannamesi gelince fiyattan belli olmaz mıydı???
    İnsanlara gerçekleri yazmaz isek hayal kırıklığı yaşarlar.
    Hani 50-100 milyon kar bekleyenler vardı .
    Bilançoda ekstra çok iyi dediğiniz ne var?
    Kar neden yüksek gelmiş baktınız mı?
    Bende elimde hala Mzhld hissesi tutuyorum. Hissenin yükselmesini bekliyorum. Ama bunu yanlış algı yaratarak olmasını istemem.
    Şu an beklentim ozsermaye artıya geçti. Yip başvurusu yapılsın diye dua edecegiz;
    Son düzenleme : alex10; 08-06-2020 saat: 23:22.

2. Değerli Kardeşim,

Gençsin ve yeni de sayılırsın. Farklı pencerelerden bakıyoruz.

Ben diyorum ki, 8 milyon kar yazmışlar. Bu karı hüpletmemişler. Ki uygun bir teknikle yapabirlerdi. Bunu özellikle özsermayeyi düzeltmek ve ulusal pazara çıkmak için yapmışlar.

İşin özü bu. Ben bu şekilde anladım. Sen nasıl anladıysan öyle devam kardeşim. Nihai olarak beklentin olmuş ya, ona bak.

Aynı şeyden söz ediyoruz.

Selamlar,

3. Bilançoyu biraz inceledim.

1) 31.12.2019 itibariyle 9.885.000 TL görünen banka kredileri, bu dönem sıfırlanmış. Yani bu dönem sonu itibariyle banka borcu kalmamıştır. (Olumlu)
    2) 31.12.2019 itibariyle eksi olan Özkaynaklar artıya geçmiştir. (Olumlu)
    3) 31.12.2019 yılsonu bilançosunda 4.869.284 TL olan Net dönem karı, ilk üç aylık bilançoda 8.017.083 TL olarak gerçekleşmiştir.
    Ödenmiş sermayenin 10.836.000 TL olduğu göz önünde bulundurulduğunda çok olumlu.
    4) Grup şirketlerinin bankaya olan icra takibine konu borçları tasfiye edilmiş ve ibralar alınmıştır. Vakıfbank’tan 5.000.000 TL alacaklı duruma geçilmiştir. Vakıfbank mülkiyetinde bulunan taşınmazların geri alınması için Vakıfbank ile görüşmeler devam etmektedir. (Olumlu)

Selamlar

4.  Alıntı Originally Posted by alex10 Yazıyı Oku
    Sayın Ercanbay ;
    Geçen seneki esas faaliyet karı kaç liraymis bu sene kaç lira?
    Geçen sene ilk çeyrek Favok kaçmış bu sene kaç? Lütfen bunları yazar mısınız.???
    Gayet açık ve net yazdım. Bilanço kötü değil. Vergi beyannamesi geldiği zaman bunu söylemiştim. Ama çok güzel de değil. Zaten mükemmel bir bilanço olsaydı vergi beyannamesi gelince fiyattan belli olmaz mıydı???
    İnsanlara gerçekleri yazmaz isek hayal kırıklığı yaşarlar.
    Hani 50-100 milyon kar bekleyenler vardı .
    Bilançoda ekstra çok iyi dediğiniz ne var?
    Kar neden yüksek gelmiş baktınız mı?
    Bende elimde hala Mzhld hissesi tutuyorum. Hissenin yükselmesini bekliyorum. Ama bunu yanlış algı yaratarak olmasını istemem.
    Şu an beklentim ozsermaye artıya geçti. Yip başvurusu yapılsın diye dua edecegiz;
    Sn Alex sizin halen neyin peşinde olduğunuzu anlamadım, sizde anlamamışsınız öncelikle senin benim algımla hisseler gitmez birde Holding ile canlı faliyette olan eplasın dinamiklerini karıştırma lütfen en önemlisi yaptığın yatırımın doğru ise değerini mutlaka bulacaktır, fiyat inmeleri ve çıkmaları içinde kaybolmayın herkese bol kazançlar dilerim.

5.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Bilançoyu biraz inceledim.

1) 31.12.2019 itibariyle 9.885.000 TL görünen banka kredileri, bu dönem sıfırlanmış. Yani bu dönem sonu itibariyle banka borcu kalmamıştır. (Olumlu)
    2) 31.12.2019 itibariyle eksi olan Özkaynaklar artıya geçmiştir. (Olumlu)
    3) 31.12.2019 yılsonu bilançosunda 4.869.284 TL olan Net dönem karı, ilk üç aylık bilançoda 8.017.083 TL olarak gerçekleşmiştir.
    Ödenmiş sermayenin 10.836.000 TL olduğu göz önünde bulundurulduğunda çok olumlu.
    4) Grup şirketlerinin bankaya olan icra takibine konu borçları tasfiye edilmiş ve ibralar alınmıştır. Vakıfbank’tan 5.000.000 TL alacaklı duruma geçilmiştir. Vakıfbank mülkiyetinde bulunan taşınmazların geri alınması için Vakıfbank ile görüşmeler devam etmektedir. (Olumlu)

Selamlar
    Sn Egeduk bu kadar temiz vede bu kadar net anlatımınız size teşekkür ederim

6. Kağıda inanmayanlar neden duruyor şu güzel haberlerin tadını çıkaralım

7. Yazdıklarımın hepsini okuyanlar ne demek istediğimi iyi anlamıştır.
    Olumsuz bir durum yok şuan. Yip den çıkış başvurusunu bekliyoruz. İnşallah güzel olacak hisseye ve potansiyeline inanmasak durmayız zaten.
    Hisselerin ederi Basmane çukurunun değeri bile değil. Birçok iştirak var. Potansiyel çok fazla. Benim eleştirim ; varlıkların yeniden değerleme yapılmaması; hala fabrikanın geri alınmamış olması; genel kurulu bir türlü yapmamaları; Yip çıkış başvurusu hala yapmamış olmalari. Ve bazı kişilerin surekli yanlış bilgi vermesi. Örneğin Gaziemir.

8. Eplas'ta melasis paylaşmış. Mzhol içinde süper iyi bir haber.

konak belediye başkanı sayın batur geçen günlerde basmane projesi için konakta çok kat istemiyoruz demişti

Şimdi 60 kata izin çıkmış bizim projenin de önü açıldı.

https://www.mansetturkiye.com/...li-...okdelen/30453/

Sıra basmanede !

İnşallah

SM-N930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 330/500 İlkİlk ... 230280320328329330331332340380430 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •