Arama sonucu : 1219 madde; 1 - 8 arası.

Konu: U.v. Temettü yatırım planım(portföyüm)

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
    Arkadaşlar bu yıl temettü geliriniz 68K TL yi gecerse vergi ödememiz gerekiyor? Benim sormak istediğim eğer iki çocuğumun adına müşterek yatırım hesabı açıp onlar adına alabilir miyim temettüleri 68x2 136k TL vergi sınırı olur mu? 18 yaş altı yatırım hesabı açan aracı kurum var mı bildiğiniz?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Alıntı Originally Posted by Ayan09 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar bu yıl temettü geliriniz 68K TL yi gecerse vergi ödememiz gerekiyor? Benim sormak istediğim eğer iki çocuğumun adına müşterek yatırım hesabı açıp onlar adına alabilir miyim temettüleri 68x2 136k TL vergi sınırı olur mu? 18 yaş altı yatırım hesabı açan aracı kurum var mı bildiğiniz?

beyanname verirseniz kar dağıtımı sırasında şirketin kestiği %15 stopajdan dolayı, stopaj iadesi bile çıkar. bir ara hesaplamıştım gelir vergisi ödemesi için 300bin küsür temettü almak lazım o da stopaj ödemelerini düştükten sonra bin lira gibi bişey kalıyodu. korkmanıza parayı bölmenize gerek yok yani.

o geçen seneki rakam, yani geçen sene 68bin temettü geliri için bu sene beyanname vereceksiniz. bu sene temettü geliri sınırı 80bin.

4.  Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    o geçen seneki rakam, yani geçen sene 68bin temettü geliri için bu sene beyanname vereceksiniz. bu sene temettü geliri sınırı 80bin.
    1,000,000 TL param var şef hocam 5 gün önce hisseyi aldım diyelim. arından temettü dağıtıldı. 81,000 TL temettü yattı.

919,000 TL portfoy değerin 81,000 TL para yatıyor hesabıma Bürüt.

Bir gelir elde etmedim birşey elde etmedim ne beyannemesi vereceğim ne vergisi ödeyeceğim ? zaten param 1 milyondu yine 1 milyon
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

5.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    1,000,000 TL param var şef hocam 5 gün önce hisseyi aldım diyelim. arından temettü dağıtıldı. 81,000 TL temettü yattı.

919,000 TL portfoy değerin 81,000 TL para yatıyor hesabıma Bürüt.

Bir gelir elde etmedim birşey elde etmedim ne beyannemesi vereceğim ne vergisi ödeyeceğim ? zaten param 1 milyondu yine 1 milyon
    Başlığın birinde bir üye temettüden koyun diye bahsetmiş.Kuzusu olur sütü olur..Temettü de böyle birşeydir yazmış. Hani öyle olsa.Her temettü verişinde koyunun bir uzvu da kopuyor.Biraz sütün ve 3 bacaklı bir koyunun oluyor mesela.
    Keşke 1 milyonluk hisse varken 81 bin temettü verdiğinde hisse+temettü.1081000 olsa

çok güzel bir soru. Cevap verebilecek olan varsa ben de okumak isterim cevabı.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •