Sayfa 210/992 İlkİlk ... 110160200208209210211212220260310710 ... SonSon
Arama sonucu : 7936 madde; 1,673 - 1,680 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Ziraat Bankasının yeni ürünü;
    Örnek:
    500.000 TL 92 gün vadeli hesap açarsanız % 22 faiz veriliyor. Bu garanti olan faiz oranı. TÜFE + 2 risk primi de veriliyor. (vade uzadıkça risk primi artıyor 2-3-4 gibi)
    92 günün sonunda ise son açıklanan yıllık TÜFE oranına risk primi ekleniyor.
    Hangisi yüksekse o orandan faiz alıyorsun.
    Enflasyon 25 olursa risk primi ile birlikte % 27 faiz alıyorsun
    Enflasyon 15 olursa risk primi ile birlikte 17 yaptığı için, hesap açılışı sırasında garanti edilen % 22 faizi alıyorsun.
    Burada vadeyi seçerken enflasyon rakamının açıklandığı günlere denk gelecek şekilde mi ayarlayacaklar ? Diğer günlere denk gelen enflasyon bir sonraki ay açıklanıyor malum.

2.  Alıntı Originally Posted by ardakoca Yazıyı Oku
    Burada vadeyi seçerken enflasyon rakamının açıklandığı günlere denk gelecek şekilde mi ayarlayacaklar ? Diğer günlere denk gelen enflasyon bir sonraki ay açıklanıyor malum.
    Enflasyon rakamları her ayın 2’sinde 3’ümde açıklanıyor. Son açıklanan yıllık TÜFE enflasyon rakamı baz alınıyor.
    Misal vade sonu 30 Temmuz ise 2 Temmuz’da açıklanan yıllık TÜFE oranına göre hesap yapılıyor.
    Vade sonu 10 Ağustos ise 2 Ağustos’ta açıklanan TÜFE oranına göre hesap yapılıyor

Ziraat bankası bu urunuylr aylik faiz alımının önüne geçmeye çalışmış, başka bir anlamı yok

4.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Ben böyle birşey yapmayı düşünüyorum
    Verileri anlık çekebileceğim bir yer bulmam lazım önce (Bilen varsa beni bulsun)
    Ek 22313

Excel'de basit birşey hazırladım
    Deneyip fikirlerinizi paylaşabilirsiniz

TANIMLAR sheet'indeki viop nema faiz oranını ve komisyon oranlarını ayarladıktan sonra,
    TAKIP sheet'inde getirileri görebilirsiniz

TAKIP sheet'inde sol üstteki REFRESH butonuna basarak güncel(15 dk gecikmeli) verileri alabilirsiniz (viop fiyatı,spot fiyat, viop hacim)

Tabi burada görünen getirileri birebir elde etmek mümkün değil:
    1-Veriler 15 dk gecikmeli olduğundan işlem yapmak istendiğinde fiyatlar değişmiş olur (alış-satış marjı genelde sabit kalıyor ama)
    2-Viop kontrat fiyatı/spot fiyat ilk kademedeki fiyatlar olduğundan ve hacim genelde düşük olduğundan o fiyattan istenildiği kadar alınması çok zor. Fazla alım girildiğinde ya alınamaz yada diğer kademelerden alınır ki bu da getiriyi düşürür

5.  Alıntı Originally Posted by mertkucukuncu Yazıyı Oku
    Ziraat bankası bu urunuylr aylik faiz alımının önüne geçmeye çalışmış, başka bir anlamı yok
    https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bir...eksli-hesaplar

Tamam iste 32 gunluk faiz odeme imkani sunsalar samimi bulurdum

7. Enflasyona endeksli olması güzel ama +2 az olmuş
    Diğer bankalar da benzer ürünler çıkarır umarım, rekabet artar da +4 +5 leri görürüz

8.  Alıntı Originally Posted by mertkucukuncu Yazıyı Oku
    Tamam iste 32 gunluk faiz odeme imkani sunsalar samimi bulurdum
    Kısaca duruma göre pozisyon almanı engelliyor bir nevi.

Sayfa 210/992 İlkİlk ... 110160200208209210211212220260310710 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •