Sayfa 174/432 İlkİlk ... 74124164172173174175176184224274 ... SonSon
Arama sonucu : 3454 madde; 1,385 - 1,392 arası.

Konu: ARENA - Arena Bilgisayar

1. Bayram öncesi ya da fed öncesi alıcı gelmez nasıl olsa diye mi baskıladılar gene bilmiyorum ama sektörde tarama yapanların nasıl olsa ucuz riski az olur diyebilecekleri fiyatlardayız 3 aşağı beş yukarı.
    Yılbaşında 13 lerden aldığımı hatırlıyorum.Mümkünse 5-6 ay daha kalsın bu fiyatlarda diyesi geliyor insanın :)
    Yapcak bişey yok.Sabır çekip bekliyorum ara ara da alım yapıyorum.Hayırlısı olsun.

Olmadı unutur giderim.Kaç kere sıfırdan başladık.Kafayı takmaya gelmez.
    Tavsiye içermiyor tabi ki de yazdıklarım.

2. Ver abi ver aşağı ne kin duymuşlar uv cilere belli oluyor.Mal alamadıkça bizden daha fazla sinirlendikleri belli.
    100 bin lot işlem hacmi ile yüzde 3-7 kesmez bunları.Hikaye farklı duruyor bence.

3. Bayram öncesi bari 14 kapatında sevinsin herkes.
    Ne 14 müş arkadaş.

4.  Alıntı Originally Posted by ismettarhan Yazıyı Oku
    Emirhan Bey ya da diger arkadaslar oncelikle yazdiklarimdan dolayi herhangi bir incitme ya da kirilma oldu ise amasiz/fakatsiz oncelikle ozur dilerim. Bu sayfada gercekten kaliteli yorumlar oluyor. Agirlik BOGA olmasina ragmen bence AYI (BEAR)'larin da katkisi, elestirileri ile tezlerimiz daha saglam bir sekilde olusacaktir.

Konuyu sirkete pivot edecek olursak :)....

Emirhan Bey Brightstar konusunda ufak bir aciklama getirmek isterim. Sirket alimi yanlis oldu demek istemedim (daha dogrusu bunu demek icin daha erken). Sadece dikkati cekmek istedigim nokta satin alimdan beri sirket piyasa degerinin Brightstar kadar dustugu idi. Burda durum iki tarafli hocam. Birinci ihtimal ilk basta dedigim piyasanin "cacik olmaz" gorusu. Sirket satin alma ve birlesmeleri konusunda deger yok edilmesi konusunda genelde piyasa alici firmanin degerinden alinan firmaya odenen prim kadar degeri eksiye alirsa bu piyasanin birlesme hakkinda pek olumlu olmadigini gosteriyor. Ha eger Brighstar durumu boyle degil ise o zaman kaybolan 25mn dolarlik deger (yani birlesme oncesi piyasa degerinin %25i kadar bir meblag) neden gitti sorunsali ortaya cikiyor. Eger Brighstar net sifir ise o zaman piyasa sirketin geri kalan islerinin bozuldugunu fiyatliyor demek.

Tabi piyasa herseyi on gorebilir diye birsey yok. Fakat tam birlesme sonrasi olan bu tur deger kayiplarina ben suphe ile yaklasiyorum. Analitik dedektorlerimizi acik tutmak faydali olabilir.

Yok hocam size bir lafım olmadı. Bu forumda KoRs hocamdan sonra en kaliteli paylaşımları yapan kişi sizsiniz bence.

Ben zaten yazımda isim vererek kimlerin yazılarından rahatsız olduğumu söyledim . Sağolsun zaten Adorable hocam ile de özelden yazıştık konu kapandı benim için.

Zaten benim derdim olumsuz yazı yazılmasında değil ama lütfen birşeyler ima edilecek ise isim verilerek yazı yazılsın. Ortaya yazmak hoş olmuyor. O zaman herkes anlamsızca üstüne alınabilir. Bu tür düşüşlerde maalesef psikolojik olarak böyle durumlar ortaya çıkabiliyor. Üstünde durmak yersiz mübarek ayın son günlerinde.

Brighstar olayına gelince. Bence orada birşeyi gözden kaçırıyorsunuz. Şirket Brighstar alımından sonra , Brightstara ödenen para kadar değer kaybetmedi. Sanırım siz Paynet satış haberi öncesi 16 liralık zirveyi baz alarak bu değerlendirmeyi yaptınız ama Brighstarın resmi olarak satınalındığı gün olan 1 aralık tarihinde bu hisse 11,5 lira idi.

Alım haberinden sonra da 14,50 seviyelerine kadar çıktı . Tabi o dönem endeks de hızlı çıkıyordu. Ama en azından Brighstar haberi geldikten sonra şirketin değer kaybetmediği kesin.

O gün 11,50 civarı idik , şu anda bu kadar düşmemize rağmen 13 lirayız.

Sanırım sizi 16 liralık zirveye nazaran değer kaybını buna bağladınız ama bunun Brightstar ile alakası yok.

16 liralık fiyat Paynetin satılacağını önden haber alanların alımlarıyla görülen bir değer. O fiyat görüldüğünde Brighstar haberi geleli 2 ay olmuştu.

Ben Brighstar alımından dolayı şirketin değer kaybettiğine inanmıyorum zaten rakamlar da bunu gösteriyor.

Zaten hocam bu hissede böyle olaylara sistematik bir tepki verecek bir yatırımcı profili yok. Tahtayı görüyorsunuz. Bu tahtayı yönlendirmek çok kolay. Elinde 300-500 bin lot olan herkes bu tahtaya yön verebilir eğer arada Perea gibi sert alım yapan çıkmazsa.

Ki öyle alım yapan birileri çıksa bile saman alevi gibi alımı bittiği zaman tahta eski haline döndüğü için yine çok kolay yönlendirebilirsiniz bu tahtayı.

Zamana oynuyorlar. Bilançoya 20 gün civarı var. Paynetin satılması ise sanırım Haziran ayına kalır eğer satılırsa. Bu durumda tahtada bu oyunu bitirecek yakın zamanda bir haber yok. Onlar da insanların sabırlarıyla oynuyorlar. Son 15-20 günde sabrı tükenip satış yapan birkaç kişiyi tanıyorum. Toplamda 300-400 bin lot sattılar. Bunlar benim bildiklerim. Bir de bilmediklerim var. O zaman amacın ne olduğu anlaşılıyor.

Despec bilançosu fena gelmedi. Teknosa da güzel geldi. Diğer sektör bilançoları da çok güzel geliyor. Böyle bir atmosferde bizim bilançonun kötü gelmesi için özel bir kötü niyetli çaba lazım. Onun da olacağını sanmam.

Herkese hayırlı Cumalar , bayramınız mübarek olsun.

5. 3-4 gündür epey mal satan philip Capital bugün arena için hisse değerlendirmesi yapmış ilginç.

6. Teknolojinin çok hızlı değişimi ve gelişmesi, artan
    maliyetler ve rekabet baskısı neticesinde yeni bir açılım yapmak üzere kurulmuş
    olaran Arena Yenileme Merkezi, bu gelişmeler ışığında, başta akıllı telefonlar
    ve dizüstü bilgisayarlar olmak üzere yıpranmış, performansı
    düşen, kullanım ömrünü tamamlamış tüm teknolojik ürünleri, doğru değerleme ile
    satın alıp yenileme işlemi yaparak, garantili bir biçimde yeniden ekonomiye
    kazandırmayı, elektronik atık ve israfı azaltarak çevreye duyarlılığın
    artmasında rol almayı hedeflemektedir.

Pay sahiplerinin ve kamunun bilgisine sunulur.

7. 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve
    Yenilenmiş Ürünlerin Satışı Hakkındaki Yönetmelik Hükümleri kapsamında, şirketimiz
    Arena Bilgisayar Sanayi ve Ticaret A.Ş., T.C. Ticaret Bakanlığı Tüketicinin
    Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü tarafından Yenileme Merkezi olarak yetkilendirilmiştir.

Teknolojinin çok hızlı değişimi ve gelişmesi, artan
    maliyetler ve rekabet baskısı neticesinde yeni bir açılım yapmak üzere kurulmuş
    olaran Arena Yenileme Merkezi, bu gelişmeler ışığında, başta akıllı telefonlar
    ve dizüstü bilgisayarlar olmak üzere yıpranmış, performansı
    düşen, kullanım ömrünü tamamlamış tüm teknolojik ürünleri, doğru değerleme ile
    satın alıp yenileme işlemi yaparak, garantili bir biçimde yeniden ekonomiye
    kazandırmayı, elektronik atık ve israfı azaltarak çevreye duyarlılığın
    artmasında rol almayı hedeflemektedir.

Pay sahiplerinin ve kamunun bilgisine sunulur.

8. İsmettarhan hocam , bugün Brightstar yatırımını piyasa beğendi mi acaba diye konuşuyorduk , bugün gelen KAP haberi tam da Brightstara yarayacak bir iş.

Bu yetki belgesi ile eski telefonları takas ile alıp yeni telefon satmak kolaylaşacak. Bu da Brightstarın satışlarını çok büyük oranda arttırır.

Yatırımcıya hayırlı olsun. Güzel bayram hediyesi oldu.

Bu arada Sorpressa hocam siz de iyi tutturdunuz 14 olayını.

Güzel işlem hacmi ile 14,20 direnci de kırıldı. İnşaallah bayram sonrası yeni zirvelere de gideriz bilanço ve paynet beklentisi ile beraber.

Sayfa 174/432 İlkİlk ... 74124164172173174175176184224274 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •