Sayfa 512/1000 İlkİlk ... 12412462502510511512513514522562612 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 4,089 - 4,096 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by riko66 Yazıyı Oku
    merkez bankası vioptaki vadeli usdtry paritesi konratlarını kendisine bir araç olarak kullanması ,
    vade sonuna doğru pozisyonların kapatılması zorunluluğunda acaba nasıl bir ATRAKSİYON yapıp piyasayı bu kez TERS yönde manuple (istenmeyen durum) etmeden KAPATACAK , kontratların nihayetleneceği 35 gün kala MERAK KONUSU olamaya başladı...
    araştırdım Merkez Bankasının bir şey yapmasına gerek yok. vade sonunda son seanstaki uzlaşma fiyatından zateni sistem otamatik olarak açık pozisyonları zorunlu olarak uzlaşma fiyatından alınan pozisyonun tam zıttı yönünden meç ederek kapatıyor...

2.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Beyler

Amazon.com.tr acildiginda ben zannettimki Amazon bu urunleri TR de biryerde depoluyor haliyle onceden gumruk vergisi verilip yasal sekilde depolara geliyor oradan siparis verenler mal yollaniyor

Uyaniklar bakin naapmis

Sen Amazon.com.tr ye gidip siparis veriyorsun adamlar TR deki depodan degil Almanyadaki depodan yolluyor. Aliexpress ten gelen mallari acmayan sorgulamayan gumruk vergisi istemeyen Turk PTT gorevlileri haliyle Amazon Almanyadan yollanan kutuyuda acmaz heralde diye millet dua ediyor. Asagida okuyabilirsiniz

https://forum.donanimhaber.com/tr-ni...80530-12854#-1

Ulan bu adamlar Turkiyenin dis ticaret acigini resmen manyak gibi patlatacak. Hakkaten cok uyaniklar ve bizim PTT gorevlileride avanak avanak bu kutulari adreslere dagitiyor. Devlette insanlarda Turk sirketleride hicbirisi sikayet etmiyor herkes halinden memnunda, ulkenin bu kadar cok kisisel ithalata ayiracak dovizi yokki arkadaslar yanlismi dusunuyorum

Ayrica boyle bir serbest ithalat yani gumruksuz ithalat Turkiye sinirlari icinde ilgili sanayilerin kurulmasini imkansiz hale getirir.
    adam amazon almanyadan sipariş etmiş. okuduğunu anlamak zor mu? sen amazon gibi bir firmanın böyle dolandırıcılık yapacağını mı düşünüyorsun??? pttcilere avanak diyorsun bir de... kim avanak belli..

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Amazon.com da gümrük vergisini peşinen alıyor. Adına da deposit diyor, az gümrük ödenirse artanını iade ederim diyor.

Ha devlete ödüyor ödemiyor bilemem, zira 2 yıl önce 300dolarlık bir alışverişin vergisini peşinen aldı benden ama elime gümrük vergisinin ödendiğine dair bir belge ulaşmadı.

Biraz muallak işler.

Bazı kişilere vergi ödenmezse alınan depoziti iade etmiş, donanımhaber adlı sitede okumuştum.
    Amazondan gumruk vergisini pesin aliyorda aliexpress ten neden almiyor?

4. [QUOTE=vicente;2683947]Zaten chp liler full reisci oldu
    Dolarcilari zengin yapti reis
    Kapi kapi dolasip rte ye oy istyecek chp liler hic sorun yok

Ama akp liler perisan vaziyette ;)

https://eksisozluk.com/isten-atilan-...9399?a=popular
    ,,,
    Son düzenleme : apocalyptica; 29-09-2018 saat: 17:10.

6.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Bir ürünün değerinin dış dünya paralarından bağımsız olması için sanırım ihracatının yasak olması gerekli.

Türkiye'de ihrac edilmesi yasak kaç ürün vardır?. Ben ilk anda bir kaç tane dahi olsa bu tür ihracatı yasak ürünleri sayamadım.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,411
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    normal karşılıyorum artık......
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

8. Atilla Yesilada
    twitter@AtillaYesilada1

Düzeltme ve kamu oyuna açık şikayet: Raporun altında adı yer alan kurum Yatırım Finansmandır. Bu makaledeki herşey güvenilir kaynaklardan alınmıştır. Buna rağmen 2ci kez Akbank tarafından sansür girişimine uğruyorum. BDDK'ya da şikayet edildim.

Görülen luzüm üzerine. Akbank'ın 2 yıllık sendikasyon kredisinin akibeti. İngilizce raporumuzda yer alan ifade yazan kurum tarafından düzeltildi:

Akbank sabahtan beri beni 3 kişiye arattı bu haberi düzeltmem için. Niye bu kadar hassaslar acaba? Ben bu habeir yazarken tek bir kaynaktan yararlanmadım. İşte Financial Times'de çıkan ifade:

Peki niye bu haberin peşine düştüm? Çünkü Akbank sendikasyona 2 tranche için çıkmıştı. İşte 13 Eylül Bloomberg haberinden alıntı:

Şimdi, bir haberci olarak sormak hakkım değil mi? 2 yıl vadeli kredi ne oldu? Vadesi 2019'da dolacaksa, niye Eylül'de 2 yıl vadeli için Libro artı 290 puan teklif verdiniz?

Değerli Akbank yönetimi, yaptığınız beni itibarsızlaştırma girişimidir. Lütfen bir basın toplantısı düzenleyip halka açık bilgi verin. Yanlış biliyorsak, basın bülteni yayınlayın!
    homo sum humani nihil a me alienum puto

Sayfa 512/1000 İlkİlk ... 12412462502510511512513514522562612 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •