Sayfa 995/1003 İlkİlk ... 495895945985993994995996997 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 7,953 - 7,960 arası.

Konu: Viop - XV

1.  Alıntı Originally Posted by asgaridr Yazıyı Oku
    Bakteri açısından evet. Dikkat ederseniz sebzeleri önce sirke ile yıkayın dedim. Sirke ile yıkamak flagilli bakterilerde çok etkili, kolera günlerinden kalma. Ancak bu virüs yayınlardan anladığım bazik ortamda daha kolay ölüyor...
    Şimdi mesela bunu yazan doktor beye teşekkür ediyoruz

Ve onu dinliyoruz

Onun yanında biz ancak onu okur dinleriz

Soru sorar öğreniriz
    Thoros, beni altıncı kez hayata döndürdü. Yaşamaktan yoruldum.

2.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    Virüs,
    Kan yoluyla bağırsak çeperlerinden dıskıya karısmış olamaz mı?
    Çok güzel bir soru...
    Bakın bu başlıkta bir kere daha yazmıştım. Çinli geri zekalılar 20 gün boyunca kandan alınan materyelde pcr yaptılar. Tıbbi bilgileri çok kötü. 2 sene önce bir kurumsal bana çinde kurulacak hasanede baştabiplik/ceo luk önermişti. Geleneksel tıptan sorunlar yaşadıkları için. Böyle bir atak çalışmaları vardı.
    Türkçe yayınlanan Çin medyasına mers ve sars literatürlerini dr larınız okusaydı böyle bir hata yapmazlardı diyeyazdım.
    Virüs kana karıştığında (viremi) artık konağın/hastanın kendini koruyacak bir gücü kalmamış tüm kaleleri istila edilmiş demektir. ve kandan barsaklara geçiş çok rastlanan bir şey değil. (daha açıklayıcı olması için; önce akciğere giden virüs daha sonra kana karışır. Sars ve mers te kandan önce tükrük, gaita ve idrarda olması bunun kanıtı. sadece covid için kanıt yok). Genelde tersi olur. Emilme işlemi barsaklarda yapılır, bu yüzden virüsün gaitada bulunması gis traktı ile geldiğinin göstergesi olmalı. kesin konuşmak istemiyorum elimde çalışma yok.
    Çocuklar, Deliler ve Cahiller. Tüm siyasi ve ekonomik fikirlerinizi TARTIŞMASIZ başımı sallayıp onaylıyorum.
    Selametle.....

3. Benim amacım çok bilgiçlik değil sağlıkciyim klinik tanı ile ilgili çalıştım. Sınıfımda ülke çapında iyi sayılırim. Şuan felçliyim 4 yıldır sıfır antibiyotik le yaşıyorum. Daha çok bitkisel ve alternatif tedavi uygulamaları yaptım bunu kafamdan dan değil gerek farmakolog ile gerek enfeksiyon hastalıkları uzmanlari ile gerek branş hekimlerine danışarak yaptım geçmişte de hepatit c virüsu kaptim bir yıl boyunca uğraştim ve sonucunda yendim. İki kez yaşama şansım oldu üçüncü nasıl olur bu corono denk gelirse şansim hiç yok onunda bilincindeyim. Ülkede sıkıntı yok değil süper de değiliz ama iyi olduğumuz da oluyor. PCR tanısında kendimize ait tanı kiti ve cihazı yoktur. Hızlı test de bir çeşit vardır kandan yada bulaş dan çalışan yöntem farkı numune farkı vardır sattığımız biz de yeterli vardır aldığımız farklı bir yöntem ve numuneden çalışır. Şöyle bir örnek vereyim kan grubu üç çeşit yöntemi var biri on kuruş maliyeti var diğeri de 10-15 TL on kuruş da hata olur beş dk çıkar 10-15 TL lik güvenilir ve yarım günde çıkar

4. Almanya ve İspanya 23 Marttan bu yana en dusuk yeni vaka girislerini yapti. 3 4 gun daha boyle giderse onlarda İtalya yolunda olabilir.

Fransayi saymiyorum. Onlarin durumu ilginc. Bir gun 2 bin ertesu gun 7 bin vaka aciklayabiliyorlar

Bugun Avrupadan en fazla yeni vaka bildiren Britanya oldu boylelikle.

5.  Alıntı Originally Posted by bb79 Yazıyı Oku
    Foxtv izliyorum diyince biraz düşündüm acaba o 40 dakikalık haberde kaç sefer cehenneme gidersin fatih diye hatim indiriyorsundur şimdi merak etmedim değil yani
    Fatih deyince aklıma geldi. Adam korona olacak ve o şehir hastanesinde yatacak. Hani bir zamanlar haber yapmıştı.
    Çünkü büyük konuşanları Allah sevmez.

Ben hiç bir TV seyretmiyorum. Haberde seyretmem. Ama her gün bi şekilde kaç kişi öldü, hastalandı vs bilgim oluyor.
    Bi şekilde gözüme sokuluyor. Bak bunu yeni duydum. Dingiltere'nin Boris'i yakalanmış onuda burada duydum. Boris Çorumlu değil miydi?

Ey! dünya bu acılar cezasız mı kalacak sandın !!!

https://www.worldometers.info/world-population/

Rakamlar benim için bir şey ifade etmiyor?

https://www.worldometers.info/coronavirus/

6. Kalın bağırsak da e coli bakterisi vardır. Orada bulunmasi sorun olmaz. Ama idrarda olursa oraya bulaşır ise hastalık yapar ve kolay kolay da iyileşmez.

Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Almanya ve İspanya 23 Marttan bu yana en dusuk yeni vaka girislerini yapti. 3 4 gun daha boyle giderse onlarda İtalya yolunda olabilir.

Fransayi saymiyorum. Onlarin durumu ilginc. Bir gun 2 bin ertesu gun 7 bin vaka aciklayabiliyorlar

Bugun Avrupadan en fazla yeni vaka bildiren Britanya oldu boylelikle.
    tosbiş piyasalar en kötüyü fiyatlamış olabilir mi ? yada daha en kötü ne olabiliri fiyatlar.

şuanki fiyatlar zaten işsizlik şirket batmaları vs fiyatın içinde ola gerek.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

CNBC (ABD):

Koronavirüs enfeksiyonu nedeniyle hastaneye yatış sigortasız Amerikalılara yaklaşık 75 bin dolara mal oluyor.

Uzmanlar, çoğu Amerikalı için tıbbi harcamalardan tasarruf etmenin en iyi yolunun sağlıklı kalmak olduğunu vurgulamaktadır.

Sayfa 995/1003 İlkİlk ... 495895945985993994995996997 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •