Sayfa 179/251 İlkİlk ... 79129169177178179180181189229 ... SonSon
Arama sonucu : 2007 madde; 1,425 - 1,432 arası.

Konu: ALFAS - Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş

1. Bu rapor bugün yayınlanmış yani Deniz yatırım malları sattıktan sonra.. Yani etik olarak doğru bir davranış.. 2024 yılı cirosu doğru ancak kar marjı daha yüksek olabilir.. Benim hesabıma göre 2024 net kar en az 3 milyar dır.. Bu arada Bank of u anlamak mümkün değil. Gitti euro power dan 800 bin lot aldı ertesi gün kağıdı tabanlayarak tüm malı zararına verdi.. 83den aldı , 80 tl ye verdi..1 günde 2.4 milyon zarar yazdı.. Şimdi yeniden hareket için anladığımız kadar Deniz yatırım ın gelip mal almasını beklicez..

2.  Alıntı Originally Posted by balina Yazıyı Oku
    Bu rapor bugün yayınlanmış yani Deniz yatırım malları sattıktan sonra.. Yani etik olarak doğru bir davranış.. 2024 yılı cirosu doğru ancak kar marjı daha yüksek olabilir.. Benim hesabıma göre 2024 net kar en az 3 milyar dır.. Bu arada Bank of u anlamak mümkün değil. Gitti euro power dan 800 bin lot aldı ertesi gün kağıdı tabanlayarak tüm malı zararına verdi.. 83den aldı , 80 tl ye verdi..1 günde 2.4 milyon zarar yazdı.. Şimdi yeniden hareket için anladığımız kadar Deniz yatırım ın gelip mal almasını beklicez..
    Perşembe gününden beri (Cuma 19 Mayıs kapalıydı) dört günde Denizdeki oyuncu 659 bin lot mal satmış. Denizin o zaman elinde 1,150 bin malı vardı. Tahminen şimdi yaklaşık 500 bin küsür civarında mal var. Sorun şu; bu satış yapan oyuncunun ne kadar malı kaldı ? Bunu bilmek mümkün değil gibi bir şey. Hissenin yakın geleceği tamamen buna bağlı.

3. Emsallerine göre ucuz fiyatlanıyor, bunun da sebebinin deniz yatırım olduğunu düşünüyorum. Hisseyle lastik gibi oynuyor, patrondan habersiz olma ihtimali çok düşük bence. Hisseyi alınca hisse yükseliyor satınca da düşüyor. Kuralların işlediği piyasada bu yatırım firmasına manipülasyondan ceza kesilmesi gerekirdi diye düşünüyorum. Sektör gözde, şirket de oldukça karlı ancak deniz yatırımın insafına kalmışız ne yapacak diye bekliyoruz. Alfas’ın karlılığından ziyade fk’sının deniz yatırım tarafından kaçtan fiyatlanacağı daha önemli gibi duruyor. 2024 sonu bilançosunda dediği gibi 2.7 milyar tl kar edecekse ve fk yine 17 olacaksa hisse fiyatı 1000 tl yapar ki ancak 3.4 katına çıkmış olur ki bu zamana daha 21 ay var ve bu da %100ün üzerinde enflasyon olduğu durumda bugünkü 300 tlnin iki sene sonra 1200 tl olması demek ve enflasyona karşı zarar demek.

4. Ben, patronun 10 milyon dolar altı işleri kap'a atmamasının ve "bilançoda neler yaptığımızı görürsünüz" sözünü biraz uzun vadeciler için bir hisse yaratmaya çalıştığının göstergesi olarak görüyorum. Keza bedelsiz konusundaki isteksizliği de buna bağlıyorum. Deniz'deki de bu misyona uygun hareket ediyor ve kısacıları dökmeye çalışıyor.

Bu durumun tek ilacı var. O da hacimlerin artışı ve rallinin başlaması. Ancak kısa vadede pek mümkün değil gibi.

5. Smrtg'nin Denizli Büyükşehir'ın büyük GES projesini almasından sonra diğer Büyükşehir belediyelerini de biraz inceledim.
    Hemen hepsinin irili ufaklı GES projeleri var. Bir çoğunun ihalesi bile tamamlanmamış şuan çoğu yeni yeni giriyor bu işe.

GES projesi yapmak belediyeler için büyük avantaj. Şehirlerine "Yeşil kent, temiz hava" statüsü kazandırmak isteyen bütün Belediyeler bu yönde yatırım yapmak isteyecektir.

Bana göre Alfas'ın çok geçmeden tekrar kapasite artışına gitmesi gerekecek.
    Hem Devlet, hem Belediyeler, hem özel sektörün talebi derken, üreticiler yine yetişemeyecek.

6. Deniz yatırımın bu kağıttaki toplam hissesi 700 bin lot kadar..bu da yaklaşık 200-250 milyon tl demek . Bu kadar parası olan bir kişinin bu tahtada abuk subuk hareketler yapması normal değil.Bence bu yatırımcının direk şirketle ilgisi var.. Amaç sadece tahtada hareket yapmak.. Yaptığı hareketlerde tecrübeli bir borsacı izlenimi vermiyor.. Buda borsaya yeni girmiş bir şirketin yeni işleri olarak değerlendiriyorum. Bu arkadaşlar borsayı seviyorlar.. Astor da hisse almalarıda bunu teyit ediyor..Arkadaşlar anlaşılan borsayı sevmiş ancak hareketler hiç profesyonel değil..

7.  Alıntı Originally Posted by balina Yazıyı Oku
    Deniz yatırımın bu kağıttaki toplam hissesi 700 bin lot kadar..bu da yaklaşık 200-250 milyon tl demek . Bu kadar parası olan bir kişinin bu tahtada abuk subuk hareketler yapması normal değil.Bence bu yatırımcının direk şirketle ilgisi var.. Amaç sadece tahtada hareket yapmak.. Yaptığı hareketlerde tecrübeli bir borsacı izlenimi vermiyor.. Buda borsaya yeni girmiş bir şirketin yeni işleri olarak değerlendiriyorum. Bu arkadaşlar borsayı seviyorlar.. Astor da hisse almalarıda bunu teyit ediyor..Arkadaşlar anlaşılan borsayı sevmiş ancak hareketler hiç profesyonel değil..
    Deniz yatırımda binlerce yatırımcının hissesi olabilir. Bizim için önemli olan abuk subuk işlem yapan oyuncunun hisse miktarı. Sizin söyleminizden sanki bu oyuncunun direk şirketle ilişkisi olabileceğini yazmışsınız. Bence de öyle olma ihtimali çok yüksek. Şirketle ilişkisi varsa oradaki bir işçi olamayacağına göre 250-300 milyonla oynayan kişi olsa olsa patron veya onun adına işlem yapan birisi olabilir diye düşünüyorum. Ama bu kadar da yanlış işlem yapan kişi hiç mi ders almaz.

8.  Alıntı Originally Posted by mberk Yazıyı Oku
    Deniz yatırımda binlerce yatırımcının hissesi olabilir. Bizim için önemli olan abuk subuk işlem yapan oyuncunun hisse miktarı. Sizin söyleminizden sanki bu oyuncunun direk şirketle ilişkisi olabileceğini yazmışsınız. Bence de öyle olma ihtimali çok yüksek. Şirketle ilişkisi varsa oradaki bir işçi olamayacağına göre 250-300 milyonla oynayan kişi olsa olsa patron veya onun adına işlem yapan birisi olabilir diye düşünüyorum. Ama bu kadar da yanlış işlem yapan kişi hiç mi ders almaz.
    Yukarıda bahsettiğim gibi her kimse Deniz den al sat yapan çok acemi..Burada amaç anladığım kadarı ile para kazanmak değil gibi. Çünkü arada bir kar yazıyor ancak büyük çoğunlukla zarar yazıyor.. Böyle trade yapılmaz..

Sayfa 179/251 İlkİlk ... 79129169177178179180181189229 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •