Sayfa 854/1223 İlkİlk ... 354754804844852853854855856864904954 ... SonSon
Arama sonucu : 9779 madde; 6,825 - 6,832 arası.

Konu: Viop 24 muhabbet

1. Adam tikkat ettiniz mi, neden tl ler gıcır gıcır diyor.
    Halbukim biz koku analiziyle paraların kaç saat önce basıldığını hesaplıyorduk bayram öncesi.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by uufuk Yazıyı Oku
    Kaldıracı unutuyorsun....
    hocam, kaldırac onemlı değil... viop turev pıyasa, yuları spotun elınde... spotta dolar satıp o parayı TL'ye cevirip sonra turev pıyasada TL shortlasan ne yazar, spotta kendı dolar satarak $/TL düşürüyor spotta zaten...
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

3.  Alıntı Originally Posted by Bursa Yazıyı Oku
    Bu arada gıda enflasyonu 0 çıkmış. Yazıyla “sıfır”. İnanılmaz bir şey bu, hesaplayan arkadaş bana mutlaka ulaşsın. Hangi marketi kullanıyor öğreneyim ben de oradan alışveriş yapayım.
    BİM den bahsettik hep, bende ciddi zamlarını birebir gördüm.
    ŞOK a gittim bugün fiyat artışı konusunda oldukça sakindi gördüğüm.

4. Kerizi parasından ayırmak sevaptır. der dolandırıcılar..

Şimdi 100 milyar USD portföyü olacak bir fon yanına bir iki fon daha bularak vade sonuna doğru (bu kısmı önemli) MB ye karşı poz alsa. Kısa vade içinde MB dayanabilir mi?
    (Dolar longlamak için TL gerekiyorsa Shortlamak için de dolar olması gerekir. (aslında fiilen ikisi de egrekmez. VADE SONU DEĞİLSE..

bu genelge hala değişmediyse döviz i teminat olarak kullanabilirsiniz..sayfa 52 tablo 7. ayrıca bölüm 8.4 geniş olarak anlatıyor mevzuyu..

http://www.borsaistanbul.com/data/Genelge/gn2013438.pdf

ayrıca bazı hisselerde kullanılabiliyor, garan, isctr gibi..
    kişisel olarak daha once bazı hisselerimi teminat olarak kullanmıştım viopta..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

6.  Alıntı Originally Posted by guvence Yazıyı Oku
    Bu durumda tl yaratmalarının yolu yoksa ,o zaman tek yol kalıyor eğer ki amaçları kötü ise hisse satacaklar,kim alacak demeyelim biz alıyoruz ve ta ne zamandır taşıyoruz.
    Bunu da bir saat önce yazdım...

Hisse satışı olsun, tahvil olsun iş kar/zarar hesabına bakar... Fiyatları cehennemin dibine indirmeden satabileceği ne kadar hisse/tahvil var yabancının, orda biraz satış gören yerli zaten alım malım yapmıyor, hangi hisseyi kime satacak yabancı... ayrıca satarken de elinde kalan diğer hisselerin fiyatı düşecek sonuçta... VOB'da MB'yi 10 lira ütecem diye elindeki 100 liralık hissenin değerini %20 düşürmenin manası yok bu işe girecek adam için, zararlı çıkar totalde...
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

7.  Alıntı Originally Posted by guvence Yazıyı Oku
    Bu durumda tl yaratmalarının yolu yoksa ,o zaman tek yol kalıyor eğer ki amaçları kötü ise hisse satacaklar,kim alacak demeyelim biz alıyoruz ve ta ne zamandır taşıyoruz.
    Kim alacak bu kadar hisseyi diyince aklıma -halk bank topiği -geldi ,dünya kadar insan her gün bi umut bekliyor yani alıcı hep çıkar.

Sayfa 854/1223 İlkİlk ... 354754804844852853854855856864904954 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •