Sayfa 917/985 İlkİlk ... 417817867907915916917918919927967 ... SonSon
Arama sonucu : 7880 madde; 7,329 - 7,336 arası.

Konu: Viop - XVII

Alıntı Originally Posted by abartin Yazıyı Oku
    2001 krizinde o zamanki hükümetin bugünkü hükümet kadar MB üzerinde bir kontrolü olup piyasaya ihtiyaç duyulan likiditeyi enjekte etseydi krizin çıkma olasılığı sıfır olurdu....Bir hiç uğruna Kasıtlı ve planlı bir şekilde ülkeyi büyük bir krize soktular ....

IMF ve goygoycu ekonomistleri Yıllardır bizi MB bağımsızlığı masalı ile oyaladılar.....MB nın imkan ve araçlarını doğru biçimde kullanılırsa IMF kredisinden kat kat daha iyi bir sonuç elde edilebilir..

2013 yıından beri türkiyenin içinden geçtiği siyasi krizler, darbe, iç ve dış askeri harekatlar, ekonomik ve finansal kaoslara rağmen hükümet süreci buraya kadar getirebildiyse bunun nedeni dışardan bağımsız aldığı ekonomik kararlar ve MB üzerinde kurduğu kontrolun bir sonucu olduğunu düşünüyorum...

Bundan sonra nasıl devam edeceği konusunda net bir fikrim yok.... Ama hem türkiyeyi hemde dünyayı çok zor yılların beklediği bir gerçektir....Bu şartlarda ne çöküşcüler nede uçuşçular gibi düşünmek lazım...
    Mb nin yapabilecegi pek bir sey yoktu. Likitide problemi vardi. Bankalarinde yuksek derecede hazine bonusu vardi ve bu panik yaratti.

Piyasaya nasil likitide enjejte edeceksin. Zaten faizler ve enflasyon cok yuksekti. Ayrica butce acigi ve kamu borclanmasi o donem cok fazlaydi

1998 de rusya krize girmisti sonra bizde deprem vs oldu. O donem dxy ye bal mesela. Fed faizlerine.

2. Mayıs dolar pastası verebilecek var mı?
    Yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by şahit Yazıyı Oku
    Mayıs dolar pastası verebilecek var mı?
    Hep fakirler olarak mı kaldık. Aristoon neredesin?

4. dün açılıştaki gap i doldurmaya iner mi acaba ?

5.  Alıntı Originally Posted by armagedon Yazıyı Oku
    dün açılıştaki gap i doldurmaya iner mi acaba ?
    İnerse çıkamaz geri gibi geliyor bana.
    Zabah erken saatlerde hisse alıp bilahare şortlamayı düşünüyorum.
    Dicenki ne işe yarayacak,
    Kar olmasa da işlem hacmi yapcaz.

6. İyi geceler.
    Okullar Eylül'de açılır diyen forumdaşlara kreş ve ilkokullar açılmadığı takdirde iş hayatının başlayamayacağını hatırlatmak isterim.
    Kadın çalışanlar işe gelemez ve yarı personel ile iş hayatı başlamaz

7. Trump, Beyaz Saray'da düzenlediği basın toplantısında, Kovid-19 ile mücadelede son gelişmeler üzerine değerlendirmelerde bulundu.

ABD'de virüs vakalarının rapor edilenden daha çok olduğu iddialarına ilişkin Trump, "Söyleyebileceğim tek şey biz rakamları çok doğru bir şekilde bildiriyoruz. Diğer ülkelere bakarsanız, mesela Çin'e bakın ben bunların doğru rakamları aktardıklarını düşünmüyorum." yorumunda bulundu.

Trump, "Çin'in virüsü bilerek yaydığı" suçlamalarına ilişkin ise "Çin'e ilişkin çok ciddi soruşturmalar yapıyoruz. Çin'in yaptıklarından mutlu değiliz, gelinen bu noktadan mutlu değiliz. Biz virüsün ilk çıktığı yerde durdurulabileceğini düşünüyoruz. Çin, bunu çok hızlı bir şekilde durdurabilirdi ve bu salgın tüm dünyaya sıçramazdı." dedi.

https://www.sondakika.com/haber/habe...iddi-13167561/

“We’re doing very serious investigations ... We are not happy with China,†Trump said at a White House news conference.

“We believe it could have been stopped at the source. It could have been stopped quickly and it wouldn’t have spread all over the world.â€

https://www.reuters.com/article/us-h...-idUSKCN229310

8. Bu virüs sonrası Trump ve Avrupa Çin'den tazminat ister. Çin'in baya bir canını yakacaklar.

Sayfa 917/985 İlkİlk ... 417817867907915916917918919927967 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •