Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
Bende Foreks piyasasına girdim , yeni hesabımı açtım . Günlerdir fx piyasası, metatrader dili, formülleri ile ilgili araştırmalar yapıyorum. Bitcoin de alıp satacagım . İlk etapta manuel yapacagım, fakat piyasayı takip etmiyecegim. Matriks formüllerimle parite al yada sat verince emri girecegim , emre kar al- zarar durdur seviyesi koyacagım hangi tarafa çarparsa işlem gerçekleşecek. Eskisi gibi ekran izleme yapmam artık.

Kurdugunuz şirketle ilgili baktıgınız bölümle ilgili o kadar çok çeşitli alan varki başlı başına bir alan .

1- Karlı bir algo trading sistemi koyup onu tanıtıp satışa çıkarabilirsiniz.
2- Bu karlı algo sistemini kiralaya bilirsiniz.
3- Bu karlı algo sistemine mesaj, mail gönderme sistemi kurarak abonelik sistemi ile sinyal gönderebilirsiniz.
4-Metatrader de Copy trader var, Mesela erhan bey sizin sisteminize abone oluyorum sizin hesabınız al yapınca benimkide al emri gönderiyor otomatik
5-Sizin dediginiz gibi formül yazma , çevirme işlemleri yapılabilir.
6- Hem yazılım hem de finans piyasasından derinlemesine anlayan yaratıcı beyinler borsayla ilgili yaratıcı algoritmik sistem kurarak büyük işler başarabilirler diye düşünüyorum. Bu algoritmik sistem al sat üreten sistemden ziyada daha komplike bir algoritma çeşitleri olabilir.
7-Bitcoin madenciliği olabilir
8-Bitcoin wallet (cüzdan) kurulması olabilir. Piyasada hiç türkçe bitcoin cüzdanı yok. İnsanlar bu bitcoin cüzdanı üzerinden coin gönderip aldıkça cüzdana bitcoin ödüyorlar.

Bir çok madde yazılabilir Türkiye'de yazlım+Finans uzmanı kişi çok az üzerine düşünce çok güzel şeyler yapılabilir.
Foreks tarafı bana hep güvensizlik telkin etmiştir. İşini doğru düzgün yapan kurum bulmak zor. Proseduru çok gibi geliyor bana birşey gecelik faiz filan alıp duruyorlar anlayamadım. Fiyat farklılıkları oldugu söyleniyor Swap filan var kafalarına göre swapları arttırıyorlar vb.

Viopta hiçbirşey yok neyse o viopu ondan sevıyorum foreksi deneyimleyen birileri olursa deneyimini dinlemek isterim.

Sizin viop işlerine ne oldu neden forekse geçtiniz.