Sayfa 562/746 İlkİlk ... 62462512552560561562563564572612662 ... SonSon
Arama sonucu : 5962 madde; 4,489 - 4,496 arası.

Konu: KOZAA - Koza Madencilik

1. Acilen ülkemize 50-100 milyar dolar para girişi yaşanması lazım yoksa %50 daha gitse dolar 10 TL olacak . Dövizi artık en kötü yıllarca bu seviyelerde tutmak gerekli . Kötü günlerin daha kötüleri gelebilir . Hükümet zamlar ile vergiler ile sorunları çözmeye çalışıyor ama çözüm bu değil . 2000 Li yılları örnek göstermek yerine son 8 seneye baksak daha mantıklı olur ama önümüze. Hep 2002 Li yıllar sunulup şimdi daha iyiyiz deniliyor. Tamam da 2012-13-14-15 den kötüyüz 2000 Li yıllardan iyi olsak ne olur?

Kozaalarda desteklere dikkat edilmeli tekrar bir bahane ile ortalık karışır ise tek hanelere getirebilirler tedbirli olmak gerekli

Hikayesi olan hisseler ne olursa olsun ederine gidiyor . Kozaların geçmişi belli buralarda olmaları bile çok güzel . Şimdi Şişecam bana göre geleceğin kozaa ve ipekesi . Kesinlikle alın satın tavsiyesi vermiyorum ama hikaye arayan varsa incelesin

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
    Altın ve dolar kuru yukarı yönlü riski oldukça kozalar dayanıklı durabilir

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. mahkeme sonuçlanmadan bir cacık olmaz bunlardan.

4. bu kağıdın mahkemeyle çok işi yok. speki, de devlet. şirketi yönetenlerde devletin yancıları. ne isteniyorsa onu yapıyorlar. kağıdı toparlayana kadar son 2-3 ayda gördüğümüz gibi saçma bir şekilde alsat da yapabilirler. mahkeme şirketin karlılığını azaltmazda çoğaltmazda. belki belirsizliği ortadan kaldırabilir. ama ülkenin durumu zaten belirsiz. dolayısıyla diğer kağıtlarda da durumun bundan farklı olmaması gerekir. bence en az beş katı değerden işlem görmeli de yönetenlerin şirketin görüntüsünü de üretim artışını sağlamayı umursadıklarını düşünmüyorum. son zamanlardaki belirsizlikleri muhataplar kendileri değilmiş gibi başkalarının açıklamasını beklediler. elimizdekini satarsak devlet hem kasadakine hemde borsadakine sahip olmuş olur. onun hesabındalar. görünen oki bu durum şuana kadar istedikleri gibi gidiyor. hisseye rağbet yok. spor hisseleri bile 10-15 günde yüzde10 yapıyor ama bunlarda tık yok. acelesi olan satacak. uzuncular ise beklemeye devam. son 2 ayda dolar ve altına göre hisse bazlı yüzde otuz zararda kağıda bel bağlayanlar. altın ve dolar yükselse karlılığı artıyor ama kasadaki 5-6 milyar tl çul oluyor. çünkü bizim üstün zekalı ceo'larımız kasadaki dövizi de 2,5lardan bozdurmuşlardı. kısacası maaşlarını alıyorlar batsa bile çok umurlarında değil. şirketler büyüttük demelerine bakmayın çıkarılan altın aynı şekilde muhafaza edilseydi. en az iki katı kasada mevcuttu. şirketin uçakları otelleri ile ilgili hiç açıklama yok. kısaca eskiye ait bütün kötü yönetimlerin hepsini şirket üzerinde deniyorlar. bekleyenlere Allah sabırlar versin. ytd değildir.

5. biraz daha sal aşağiya, daha alalim spek efendi

6. Yabancı sinsice topluyor.A1 kapital de aynı şekilde.Daha önce bu kurumu görmemiştim.2 aydır topluyor.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
    koza grubunun devlete geçmesini daha hayırlı görüyorum,

Ayrıca tpao ve devletin maden şirketleri nin halka arz edilmesini diliyorum..

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 562/746 İlkİlk ... 62462512552560561562563564572612662 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •