Sayfa 60/1000 İlkİlk ... 1050585960616270110160560 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 473 - 480 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - I

1.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    dün beni aradılar dolar hesaplarınızı çevirelim hem daha yüksek faiz alma ihtimaliniz yüksek risk almazsınız enflasyon karşısında yenilmeyeceksiniz dediler
    bende iyide tuik in açıkladığı enflasyon rakamlarına güvenmiyorum dedim.
    bişey diyemedi kaapttı
    Ayhan abi neden fiziki olarak saklamıyosun doları?getiri için mi?
    ADEL/TTRAK/ÇİMSA/TOFAŞ/AKSA/BRSAN/PETUN/INDES. /BRİSA/ARÇELİK/EREĞLİ/TÜPRAŞ/FORD OTOSAN/SODA

Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    Ayhan abi neden fiziki olarak saklamıyosun doları?getiri için mi?
    al sat fizikide yapamıyorum
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

3. Kampanya: Vade sonunda faizleri karsilastiralim, iyi olan kazansin! Siz de mevduat hesabinizi Enflasyona Endeksli acin, kazancinizi korumaya alin. Detayli bilgi: https://www.vakifbank.com.tr/Default.aspx?pageID=2699 ve 08502220724.

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Kamu bankaları yalan dolan işlere başlamış gene

5. Enflasyon 16-17 çıkar yıl sonu verirler net 20 oturturlar aşağıya..
    Benjo da giderse enflasyon korumalılar hüzünlü

6.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Ama gittiniz ,size de sizin işletmenizin elde edeceği karın belirli bir bölümü kadar kar payı kesintisi uyguluyorsa sisteme kabahat bulamayız.
    evet, sabit faiz yerine değişken kar payı veren bankalardan kredi alıp "eğer kar edersem faiz veririm, yoksa vermem. bunlar hep kader kısmet " demek lazım
    yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bu soruya sizi üzmeden cevap verebilmek mümkün değil ama lütfen bankacılık sisteminin çalışma sistemini iyice araştırın. Sözleşme imzaladığınız katılım bankasının sizden aldığı parayı size uyguladığı aynı koşullarla mı? yoksa şartları değiştirerek sabit faiz ile mi sattığını kontrol edin.

Eğer sizden kendi inisiyatifinde belirlediği bir kar payı ile parayı alıp , sabit faiz ile satıyorsa yani parayı sattığı kurumada o kurumun elde ettiği kar üzerinden kar payı almıyorsa lütfen sistemin aslında var olan faizi size şirin göstermek için kar payı adı altında kurguladığını görün.

Bunu test etmek çok kolay aynı kurumun sizi tanımayan başka bir şubesine gidin, ben kredi almak istiyorum deyin. Eğer o kurum önünüze sabit faizli sözleşme koyuyorsa aslında diğer taraftan sizi para yatıran bir mudi olarak istismar ediyor demektir.

Ama gittiniz ,size de sizin işletmenizin elde edeceği karın belirli bir bölümü kadar kar payı kesintisi uyguluyorsa sisteme kabahat bulamayız.

Lütfen test edin deneyin ve buna göre kararınızı verin.
    Sayin rxpu aciklamaniz icin tesekkurler
    İnanin bu bankaya yatirirken kar payi veya faiz getirisi dusunerek yatirmadim. Bu banka ben yatirdigimda altina net yillik yuzde 3.1 veriyordu. Bugun ise net yuzde 2.83 veriyor diye yatirdim. Yoksa diger bankalar gibi net yuzde 1 yada yuzde 1.25 olsaydi hic girmezdim.
    Demek istedigim bu, adinin ne oldugundan ziyade benim hakkimi gaspetmisler ben bunun derdindeyim

8.  Alıntı Originally Posted by oyunagelenadam Yazıyı Oku
    Yanlış anlama da adında katılım geçipte yüksek oran vereni duymadım.. görmedim bilmiyorum..spot takılsan daha tatlı kazanırsınız..neyse..bankayla görüş.. açıklama iste.. büyük ihtimalle senin o sözleşme de görmediğin minik puntolarla yazılar yazılmıştır..bankalar adam kandırma üzerine kurulu.. bazı katılım bankalarından nakit yerine direk emtia isteyebilirsiniz

Tesekkurler yorum icin ozel mesajdan gonderiyorum.

Sayfa 60/1000 İlkİlk ... 1050585960616270110160560 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •