Sayfa 871/1000 İlkİlk ... 371771821861869870871872873881921971 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 6,961 - 6,968 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1. arkadaşlar hazır beyanı actim.. 29663 işyeri kira geliri, 3.314tl Yıl İçinde Yapılan Vergi Kesinti Tutarı(*) diyor nedir bu devletten alacaklimiyim stopajdan?_
    eurobond gelirimde 56.000Tl ?

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    İskontolu aldığın kıymetin anapara karını itfada beyan etmen gerekli.

80.000$'a 100.000 nominal aldın itfada hesabına 100.000$ geçti. 20.000$ anapara karını o günkü $ kurundan tümünü kar olarak beyan edip o yılki diğer gelirlerinle birlikte gelir vergisi tarifesindeki kademene göre vergi ödemen gerekiyor.

Teknik ayrıntı: İtfada oluşan döviz bazlı anapara karı bildiğim kadarıyla o yıl için elde edilmiş ek faiz geliri olarak beyan ediliyor. Yani kupon faizleri ile birlikte. (forumdaşlar bu kısmı teyit ederlerse daha sağlam olur)
    20000 e Üfe oranında indirim yapıp kalanı beyan etmek gerekmez mi?öyle bir şey var.sattigindada öyle Üfe oranında indirim yapmak gerekiyor.o zaman daha az vergi çıkıyor.

3. çıkar çıkmaz bilinmez ama bir erken seçim senaryosu dahilinde süper bono çıkartılabileceği söylentisi bolca dolaşır oldu ortalıkta bir süredir..

diyelim çıktı, 'göreceli' cazip bir oran ile. atıyorum, %40-50 ile. diğer tüm değişkenlerin sabit kaldığını varsayarsak bunun eurobond fiyatlarına etkisi ne yönde olur sizce?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,197
     Alıntı Originally Posted by aykut32 Yazıyı Oku
    arkadaşlar hazır beyanı actim.. 29663 işyeri kira geliri, 3.314tl Yıl İçinde Yapılan Vergi Kesinti Tutarı(*) diyor nedir bu devletten alacaklimiyim stopajdan?_
    eurobond gelirimde 56.000Tl ?
    Once stopajli kira gelirini yazacaksin, cikan vergiden stopaji kesinti yolu ile odenen vergiler kutucuguna yazarak mahsup edeceksin.
    Isyeri kira gelirinde stopaji bizde kiraci yatirir..
    Bunun yatirildigina dair kiracidan belge iste.
    Yatirmadi ise sen sorumlusun.
    Kiraladigimiz bir daire vardi.
    Vakif tutmus ve vakif merkezi olarak yani isyeri statusunde gostermisti, stopaji da o odemisti.
    Biz kirayi beyan edince de bize iade cikmisti.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,197
     Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    çıkar çıkmaz bilinmez ama bir erken seçim senaryosu dahilinde süper bono çıkartılabileceği söylentisi bolca dolaşır oldu ortalıkta bir süredir..

diyelim çıktı, 'göreceli' cazip bir oran ile. atıyorum, %40-50 ile. diğer tüm değişkenlerin sabit kaldığını varsayarsak bunun eurobond fiyatlarına etkisi ne yönde olur sizce?
    Her sey risk algisina bagli derim.
    Cdsler yukselir ise fiyat artar, getiri duser.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

6. Ben de bu sene ilk defa işyeri kira geliri beyannamesi verdim.

Ekranda , banka hesabıma gelen kira bedellleri;

altında da , adıma yatırılmış kira stopajları kuruşu kuruşuna hazır bir şekilde duruyordu! (kimin yatırdığı, vergi nosu hepsi otomatik olarak çıkıyor)
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

7.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    çıkar çıkmaz bilinmez ama bir erken seçim senaryosu dahilinde süper bono çıkartılabileceği söylentisi bolca dolaşır oldu ortalıkta bir süredir..

Dövizin cazibesini etkileyecek ürünler, eurobond fiyatlarını normalleştirir.
    Ama temel problem bu değil. Devlet düşük faiz politikası, kdv indirimleri, maaş zamları, kgf, konutu teşvik edecek adımlarla piyasaya para verip tüketimi teşvik ediyor.
    Şu seçim olsada artık net politikalar uygulansa.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Benim bildiğim işyeri stopaj vergisini kiracı öder ve sorumlu odur.Evsahibi kiracı stopajı ödedi mi ödemedi mi diye takip etmek zorunda değildir.Stopaj ev aidatına benzemiyor,evin kirada kiracın aidatı ödemedi müteselsilen evsahibi aidatı ödemek zorunda,aidatı evsahibi öder ondan sonra dava açıp kiracıdan alabilir.İşyeri kira stopajında benim bildiğim evsahibinin sorumluluğu yok.Devlet kiracının peşine kendi düşüyor.

Sayfa 871/1000 İlkİlk ... 371771821861869870871872873881921971 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •