Sayfa 598/669 İlkİlk ... 98498548588596597598599600608648 ... SonSon
Arama sonucu : 5347 madde; 4,777 - 4,784 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Bu fon konusu daha önce geçmemiş miydi 30-40milyon gibi tutarlar konuşulmuştu sanki şimdi aklıma geldi

ytd
    O yüzden dedim toplanıp da mı yapsak diye. Ortaklık garanti ediliyorsa. Gerçi yurtdışı şirketlerle basit yolları var yıllık 800 dolara vergi vermemek için. Detayları açıklamıştım. Yüzde 0 vergi.

2. O miktarlar söz konusu ise, burada tartışmanın pek anlamı yok. O paraya sahip olan adama yol yordam gösteren bulunur. 3-5 milyon ile FIRE olmaya çalışıyoruz şurada bana gelmez o iş

Bist ağırlıklı gidilecekse bireysel kalmak, yurtdışı/eurobond gidilecekse (döviz bazlı) o zaman şirket kurmak lazım. Benim gördüğüm başka çıkış yolu yok.

ytd

3.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    O miktarlar söz konusu ise, burada tartışmanın pek anlamı yok. O paraya sahip olan adama yol yordam gösteren bulunur. 3-5 milyon ile FIRE olmaya çalışıyoruz şurada bana gelmez o iş

Bist ağırlıklı gidilecekse bireysel kalmak, yurtdışı/eurobond gidilecekse (döviz bazlı) o zaman şirket kurmak lazım. Benim gördüğüm başka çıkış yolu yok.

ytd
    Biz dernek kuralım
    Yatırımı sevenler derneği, birde lokal açtık mı tamam

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Biz dernek kuralım
    Yatırımı sevenler derneği, birde lokal açtık mı tamam

Vanguard ABD aslinda bir yatirim kooperatifi (gibi TR'de tam karsiligi var mi, bilmiyorum), üye olup ortak oluyorsunuz. Vanguard Europe ise bildigimiz bir yatirim sirketi.
    Mantikli bir sey aslinda da, TR'de ne zaman bir kooperatif/dernek amacindan sapmamis ki?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by sathyz Yazıyı Oku
    O yüzden dedim toplanıp da mı yapsak diye. Ortaklık garanti ediliyorsa. Gerçi yurtdışı şirketlerle basit yolları var yıllık 800 dolara vergi vermemek için. Detayları açıklamıştım. Yüzde 0 vergi.
    Hemen kurdurayım yan masamda portföy yönetimi var bankada
    5 milyona tek kişilik fonlar gördüm tefasta.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

6. Bu vergi işi olmasa abd ve avrupa da güzel şirketler var ama vergi işi çok can sıkıcı.
    Ben yönetici olsam yurt dısı borsalardan gelen temettü gelir girişi için teşvik verirdim.Hatta temrttüyü alıp bist e sokarsan diye madde de koyar milleti teşvik ederdim.Amerika avrupa dan temettüleri bist e sokup ülkeye döviz getirmek amma güzel iş değil mi?
    Gerçi o paranın çıkışını engellemek için karşı tatafa hukuk düzenlemesi hakkı da doğar devletler arası hukukta.ticaret savaşları da bu sebepten arada harlıyor.büyük ayı göl balığını avlar;)
    Bir şekilde bu ülkede döviz gerirmeyi kalıcı yapmayı o dövizi öğrenmemiz gerek.
    Ytd syg

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.
    "Memleketim varsa ben de varım."

7. Bizim yerli bankalarda sp500 endeksine yatırım yapan fon var mı?

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.
    "Memleketim varsa ben de varım."

8. Madem abd ile aranda ikili anlaşma var, şu abd nin kestiği stopajı buradan mahsup etmenin yolunu kolaylaştırsalar ve diğer her şey aynı kalsa yeter.

Neymiş buradan abd ye gidip, oradaki vergi dairesinden aldığımız belgeyi oradaki konsolosluktan onaylatacakmışız (bunun gibi bir şeydi yanlış hatırlamadıysam)

Aylardır yazıp çiziyoruz ben yaptım bunu diyen de yok ki bunu gerçekten yapabilen var mı ülkede o bile belli değil

Sayfa 598/669 İlkİlk ... 98498548588596597598599600608648 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •