Sayfa 19/1000 İlkİlk ... 917181920212969119519 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 145 - 152 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Şirketler sıkıştı....Konkordatoymuş, bankalar ile anlaşmaymış makyajla devam.....Halıların altı epey batık pisiklerle doldu...

Bankaların kapattığı şube sayısı, sahip olduğu batıklar, riskli müşteriler, işten çıkarılan insanlar...Çalışmayan reel sektör...Vs vs.....

Yüksek ateşte olan bir bebek havale geçirirse ne olur ?

Birisi Kral Çıplak diyecek ve yağmur yemiş gibi makyajlı suratlar dökülecek....

Bunların engellenmesi için aksiyon alması gerekenler gece masalı okuyorlar dış güçler, üst akıl vb...

Memleketteki en büyük sermaye değişimi ancak böyle formasyonlarla tamamlanır...

Büyük, üreten şirketler zora düşer, içerde para istifleyip yurtdışına park edenler doların yükselmesi zorda kalan şirketleri çöp fiyatından alıp operasyonu tamamlar....

2. Dolarcinin en buyuk guvencesi rte dir.

3.  Alıntı Originally Posted by Arc en ciel Yazıyı Oku
    Konuştu piyasalar da ona duyduğu güveni gösterdi
    Bunu yapmasının bir sebebi olmalı.
    MB piyasaların beklediği faiz artışını yapmayacak. Ben bir konuşup yükselteyim doları, beklenti altındaki artış da biraz aşağı yapar. Bugünü de böyle savmış oluruz diye mi düşündü acaba
    birçok sebebi olabilir... mb beklenen faiz artışını yapmayacak bu yüzden bu konuşmayla doları ciddi derecede yukarı çekip cüzi faiz artışından sonra doların yüskelmemesi veya bir miktar yükselmesi sonucunda BAKIN FAİZİN DOLARA ETKİSİ YOK. diyebilmek.

doların mevcut seviyesinde kalması durumunda (6.60 civarı) bakın faiz arttırımını piyasa olumlu karşıladı , en azından makul karşıladı ki dolar tepki vermedi..

bana göre dolar için 6.35 seviyesi alım fırsatıydı, mb nın faiz hamlesinin ne olacağını bilenler (iktidar ve çevresi) depoyu doldurdu. ve erdoğanın konuşmasıyla dolar ateşlendi.. (başkalarına düşük ve orta fiyattan dolar aldırmamak için)

TL’de kayıp %3’ün üzerinde ..

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

5.  Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku
    sen herhalde başka planette yaşıyorsun.!!
    O soruyu soracak gazeteciyi ,
    Hemen işten atarlar.!!
    Artı fetocu diye içeri attırırlar.!!!
    CRASH Tüm HIZIYLA otobanda.!!!
    Dikkat edilirse ben bu sorunun şimdiye kadar sorulmadığında hem fikirim. Ama bu soru sorulmak zorunda kalınacak diyorum.

Soruyu illa ki gazetecilerin sorması gerekmez, bu ülkeye yatırım yapan sermaye bir noktadan sonra bu söylemin politik mi yoksa gerçek bir strateji mi olduğunu sormak zorunda kalacak.

Şundan emin olabilirsin ki bu sorunun şu anda sorulmamasının nedeni korku değil söylemin geniş halk kitlelerinin oyunu almak için kurgulanmış politik bir söylem olduğu yönündeki genel bakış açısı. Zira hiç bir büyük sermaye politika'ya bu şekilde müdahale etmek istemez. Çünkü bu bir şekilde politikacının alanına girmek olur.

Eğer yatırımcı ve büyük sermaye grupları bu söylemin politik söylemin dışına çıkacak şekilde fiiliyata geçmeye başladığını görürse tavır farklı olabilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

7. Reis konusmayaydi eyiydi

Venus_V3_5580 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Rte ne dedide yükseldi bilgi verir misiniz..

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 19/1000 İlkİlk ... 917181920212969119519 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •