Sayfa 173/230 İlkİlk ... 73123163171172173174175183223 ... SonSon
Arama sonucu : 1839 madde; 1,377 - 1,384 arası.

Konu: XU100'de Anatrendler

1. Tarihsel grafiklerde finansal etiketli olmayan büyük düşüşlerden ikincisinin içindeyiz. Birincisi 37-42 arası ikinci dünya savaşıydı.
    Bu da görünmeyen bir düşmanla yapılan yine bir savaş.
    --

2. Aslında son yıllarda dünya finans sisteminin tıkandığı için çöküşe geçeceğini düşünenlerin sayısı epey artmıştı. Her ne kadar Elliott analistlerinin bakış açıları diğerlerinden çok farklı olsa da, neticede bu çöküş söylemi benim gibilerin tekelinden çıkalı çok oldu. Yani beklenen bir şeydi. Açıkçası beklediğimden erken başladı. Sebebi de Amerika borsalarında hala minor dereceli bir dalganın eksik olması. Bir düşüş bir yükseliş her biri 2-3 ay dersek benim açımdan 4-6 ay erken başladığını söyleyebilirim.
    --

3. Birinci ve beşinci dalgaların teoriye aykırı şekilde zaman zaman corrective yapıda gerçekleştiği örnekler var. Forumda uzun yıllar önce bunların somut örneklerini göstermiştim. Ancak bu kez yutulan dalga minor dereceli yani fazla büyük.
    --

4. Üstadım düşüş bitti mi sizce?Ya da dip nereler olabilir?

5.  Alıntı Originally Posted by Odikaya Yazıyı Oku
    Üstadım düşüş bitti mi sizce?Ya da dip nereler olabilir?
    Bakış açınıza bağlı. Dow Jones muhtemelen yukarı döndü ve %15-20 yükselecek. Yani 18200 dip. Grafiğin ölçeğini büyütürseniz henüz fragmanı seyrettiğimizi söyleyebilirim. Bu yılın son çeyreğinden itibaren zihnimizin alışık olmadığı şeyler konuşmaya başlayacağız. Ne gibi şeyler derseniz şöyle bir örnek vereyim. Kendinizi bundan 1 ay öncesinde gibi düşünün, biri size geliyor ve NBA artık oynanmayacak diyor.
    --

6.  Alıntı Originally Posted by DEVİR Yazıyı Oku
    Bakış açınıza bağlı. Dow Jones muhtemelen yukarı döndü ve %15-20 yükselecek. Yani 18200 dip. Grafiğin ölçeğini büyütürseniz henüz fragmanı seyrettiğimizi söyleyebilirim. Bu yılın son çeyreğinden itibaren zihnimizin alışık olmadığı şeyler konuşmaya başlayacağız. Ne gibi şeyler derseniz şöyle bir örnek vereyim. Kendinizi bundan 1 ay öncesinde gibi düşünün, biri size geliyor ve NBA artık oynanmayacak diyor.
    --
    Hocam kusura bakmayın anlamaya çalışıyorum.Henüz fragman dediğiniz ,düşüş anlamında mı ,yükseliş başlaması anlamında mı?Cahilliğimi mazur görün.

7. Covid-19'un bulaşı hızı inanılmaz. Virüs aleminin Sergen Yalçın'ı gibi. İçimden bir ses bize yeni sürprizleri olduğunu söylüyor.
    --

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by DEVİR Yazıyı Oku
    Covid-19'un bulaşı hızı inanılmaz. İçimden bir ses bize yeni sürprizleri olduğunu söylüyor.
    --
    Naçizane görüşüm, sürprizin COVID-19'dan değil de COVID-XX'den geleceği.

Sayfa 173/230 İlkİlk ... 73123163171172173174175183223 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •