Sayfa 98/555 İlkİlk ... 488896979899100108148198 ... SonSon
Arama sonucu : 4436 madde; 777 - 784 arası.

Konu: INFO - İnfo Yatırım

1. O dediklerinizi bizde az cok biliyoruz ancak siz sorumu anlamis olmaniza ragmen saticilar alicilardan coksa ondan duser gibi absurt yorumlar yapiyorsunuz oysa benim kastettigim iyi bir bilanco beklentisi olmasina ragmen (sanirim sizde bu beklentiye sahipsiniz) endeks cikarken cikamayip duserkende endeksten fazla dusuyor olmasiyla ilgili yorumlar alabilmekti.ayrica bu hissede yeni olabilirim ancak borsada 28 yillik bir mazim var ayrica polemigede girmek istemiyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by bankocukemo Yazıyı Oku
    O dediklerinizi bizde az cok biliyoruz ancak siz sorumu anlamis olmaniza ragmen saticilar alicilardan coksa ondan duser gibi absurt yorumlar yapiyorsunuz oysa benim kastettigim iyi bir bilanco beklentisi olmasina ragmen (sanirim sizde bu beklentiye sahipsiniz) endeks cikarken cikamayip duserkende endeksten fazla dusuyor olmasiyla ilgili yorumlar alabilmekti.ayrica bu hissede yeni olabilirim ancak borsada 28 yillik bir mazim var ayrica polemigede girmek istemiyorum.
    Ben size yardımcı olayım. Yeterince mallanamamış insanlar, fiyatların buralarda kalmasını ya da düşmesini isterler. Yeterince malı olan insanlar da diğer yatırımcıların satıp, hissenin rahatlamasını ister. Aldığınız cevaplar bu psikolojinin sonucudur, bu bakış açısıyla bakarsanız anlayabilirsiniz.

3.  Alıntı Originally Posted by bankocukemo Yazıyı Oku
    Arkadaslar hepimiz bu ceyrekte artan islem hacimleri dolayisiyla iyi bir bilanco beklentimizi paylasiyoruz burda ancak bizim hisse endeksten ayrisip surekli asagiya kayiyor bu baskinin sebebi ne tahmini olan varsa paylasabilirmi
     Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Elinde alıcıdan daha çok hissesi bulunan yatırımcıların nispeten daha farklı beklentiler ile alıcıdan daha çok satış yapmış olması hisseyi düşürmektedir. Burada baskıdan yanı sıra beklenti farklılıkları oluşmuştur.
    4.25'ten satıcı var. Fiyatlamasını yapıyor neden yapmadığını düşündünüz?
     Alıntı Originally Posted by bankocukemo Yazıyı Oku
    Sn diproyal biraz ciddiyet ltf siz 4.25 fiyatlamadan memnun olabilirsiniz fakat bu memnuniyetinizi insanlarin memnuniyetsizligi uzerinden yorumlarla yapmayin
    Sn. bankocukemo,

Ortaya soru soruyorsunuz cevap veriyoruz. Forum böyle bir yer

Oldukça ciddiyim. Fiyatı alıcı satıcı belirler. Hiç kimse satmayıp sadece alıcı olursa fiyat yükselir.

Siz neden bu fiyattan memnun değilsiniz? Kim niye baskı uygulansın biri satar biri alır
    Borsada 28 yillik bir maziniz çerçevesinde daha iyi bilirsiniz hisseler yükselince endeks yükselir. Endeks yükseliyor diye hisseler yükselmez Basit endeks hesaplama kuralları bu şekildedir

Diğer yandan xu100 endeksi son bir yıllık getirisi ile info yatırımın getirisini göz önünde bulundurduğumuzda endeksin ne kadar
    üzerinde olduğu ortadadır. Son olarak bilanço beklentisi için çeyrek bittikten sonra çalışma yapmak daha kolaydır.

Borsada 28 yillik bir mazi uzun bir süre olup eminim bilanço beklentisi olup fiyatlanmayan ilk hisse bu değildir.
    Sizin bu konuda yorum yapacak deneyiminiz daha fazla olmalıydı diye düşünüyorum.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

4. Bende tamda bunu soyluyorum evet infonun 1 yillik getirisi iyi olabilir ancak su andaki hareketleri ile ilgili bu forumda beyin jimnastigi yapilmaktadir herkes kendi dogrularini yazar insanlarda burdan kendince cikarimlar yapar ona gore pozisyon alir. ben belki farketmisinizdir cok yorum yapmadim cunku bu hissyle ilgili cok derin bilgiye sahip degilim o yuzdende daha cok sorular sorarak bilgi sahibi olmaya calisiyorum hissenin karliligi dikkatimi cektigi icin burda pozisyon aldim ayrica 28 yillik birikimim herseye bilirim demeye yetmez cunku en iyi bildigim sey borsada firsatlarin ve ogrenmenin sonunun olmadigidir.eskiler bilir yillarin Nasrullah atani bile borsada batti ki borsanin krali diye anilirdi.burda bilgileriyle katki saglayan herkese tskrler.

5. Nasrullah ayan olcakti atan degil

6. #info 25 Haziran günlük hacim bilgileri

Bist: 2.16 milyar / pazar payı: %4.10
    Viop: 0.84 milyar/ pazar payı: %2.91

Toplam Hacim: 3.00 milyar

Veriler borsaistanbul sitesinden alınmıştır.

WAS-LX1A cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by bankocukemo Yazıyı Oku
    Arkadaslar hepimiz bu ceyrekte artan islem hacimleri dolayisiyla iyi bir bilanco beklentimizi paylasiyoruz burda ancak bizim hisse endeksten ayrisip surekli asagiya kayiyor bu baskinin sebebi ne tahmini olan varsa paylasabilirmi
    Tahta sahibi satmak istediği hissenin fiyatını yükseltir. Toplamak istediği hissenin fiyatını baskılar.
    Tahta sahibi bir hisseyi neden satmak ister. Hissenin beklentisi bitmiştir yada ortam o hissenin karlarının düşeceği bir duruma evrilmiştir ve ortam yepyeni sektörleri ve hisseleri ortaya çıkartmış yada çıkartmak üzeredir.Tahta sahibi yeni sektöre ve hisselere nakit yetiştirmek için modası geçen hisselri yükseltip satarken yeni şirkette düşük maliyet yapmak için baskı kurar hele bu yeni şirketteki beklentiler güçlendikçe baskı artar. son günlerde olduğu gibi işlem hacmi arttıkça baskı arttı.
    son günlerde kötü blanço açıklayan hisselerin endeksle birlikte yükselmesi ve medya borazanlığın da ky ya oralardan pazarlanması ve ardından endeks düşmesiyle birlikte daha rahat baskı kurdukları hisseleri ucuz fiyatlardan almaları gibi. Ne tesadüftür ki bu dere geçerken at değiştirmeler ikinci çeyrek blançoların gündeme geldiği zamana denk geliyor.
    sözün özü vakit geliyor 1-2 haftaya kalmaz blanço beklentileri satın alınır ve toplamak istedikleri hisseleri fiyat yükselterek toplamak zorunda kalırlar ikinci çeyrek öncesi son silkelemeler bunlar.
    ssss

8. Sn. syncelik,

Bu şirketin piyasa değeri 143milyon TL olup halka açık kısmı 100 milyon TL seviyesinde... Tüm forum inanıp 1'er milyonluk alım yaparsa sözde oyun biter. Ya da satan ohh ne güzel alıcı var vereyim kurtulayım der.

Bunu düzenli satan belli bir kesim var ve alanda olmadığı için fiyatı tüm bu inanılmaz beklentilere rağmen düşüyor. Bu satanların ya bilanço beklentisi iyi değil ya da eyvah düşüyor diye satanların hissesini almak istiyorlar.

Merak ettiğim bu kadar düşük bir miktara kurumsal anlamda fonlarda girebilir. Böylelikle sözde hisse baskılayanın hisselerini alabilir. Burası temettü verilmediği sürece sıfır toplamlı bir organize piyasadır. Tüm küçük yatırımcının gördüğü ve bu kadar şeffaf olarak hacimlerin yayınlandığı piyasada kurumsal yatırımcı talebi de gelmemesi biraz düşündürücü geliyor...
    Çoğu serbest fonun kuralsız bir şekilde işlem yaptığını düzenli duyurulardan görebiliriz.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Sayfa 98/555 İlkİlk ... 488896979899100108148198 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •