Sayfa 98/1032 İlkİlk ... 488896979899100108148198598 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 777 - 784 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1. 2018 F/K'sı sadece 2 olan HALKB'nin 2018 1Ç itibariyle özkaynakları 6.5 milyar dolar civarında (26.5 milyar tl). Tedavüldeki hisselerin şu anki toplam değeri ise sadece 1.2 milyar dolar. 2018 yıllık net kârını hisse geri alımına adasalar, tek 1 yıllık net kâr ile tedavüldeki tüm hisseleri satın alabilirler. Gelgelelim ne yönetim ne de ana hissedar TVF bu çarpıklığı iplemiyor, hisse geri alımının lafını bile etmiyorlar.

Öte yandan Nisan sonu itibariyle yani yılın ilk 4 ayında ABD'deki borsa şirketlerinin hisse geri alımları için taahhüt ettiği toplam meblağ 1 trilyon doları aştı, sadece Apple 100 milyar dolarlık geri alım yapacak. Yılsonunda 1.25 trilyon dolara çıkacaktır toplam rakam.

İbretle seyrediyoruz, bakalım katalist ne olacak, ne tür bir gelişme olacak ki bizler tahtada çıkış yönünde kalıcı bir aksiyon göreceğiz.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

2. Şu anda TR ekonomisinde adı konulmamış bir kriz var gibi gözüküyor, öyle değil mi? Dolar kuru 4.10 larda geziniyor, cari açık yüksek seyrediyor, enflasyon çift hanelerde, borsa çakılmış, borsada işlem gören bankaların F/K'ları 4 lere düşmüş hatta HALKB'ninki 2'ye inmiş, gösterge devlet tahvilleri yılda %14.5 brüt getiriyor, mevduat faizleri ise %15 civarında seyrediyor. Buna rağmen sizi temin ederim TR'de iç piyasada hala çılgın, başıboş, nereye gideceğini bilmeyen, muallakta kamış ciddi meblağlarda büyük paralar var.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

3. 1. elden örnek vereyim:
    Benim TR'de 30 dönümlük bir tarlam var, imarsız ama imar sınırında olan cazip bir lokasyonda bulunan bir tarla. Bir süredir satmaya çalışıyordum, fiyatım 10 milyon dolar (41 milyon tl) nakit. Çok arayan oldu (özel hastaneler, müteahhitler vs) ancak bu fiyata hiç kimse yanaşmadı hele hele nakit olarak hiç kimseye uygun gelmedi. TR'deki mevcut şartlara baktığımda satacağımdan hiç ümidim yokken Ankaralı tanınmış bir yatırımcı/işadamı aniden talip oluverdi. Fiyattan hiç kırmadım, pazarlığı söz konusu bile yapmadım, piyasadaki nakit sıkışıklığına rağmen fiyattan taviz vermeyip tok satıcı oldum (benim klasik satış yöntemimdir), buna rağmen alıcı ile anlaştık. Bu akşam gelen telefonla satış teyit edildi. Böyle berbat bir piyasada yüksek meblağlı nakit karşılığı böyle bir satışın yapılması TR'deki iç piyasaya 2 ayrı perspektiften bakmayı gerektiriyor. Park etmek için kendine güvenli bir liman arayan ciddi meblağlar var şu anda piyasada.

4.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    1. elden örnek vereyim:
    Benim TR'de 30 dönümlük bir tarlam var, imarsız ama imar sınırında olan cazip bir lokasyonda bulunan bir tarla. Bir süredir satmaya çalışıyordum, fiyatım 10 milyon dolar (41 milyon tl) nakit. Çok arayan oldu (özel hastaneler, müteahhitler vs) ancak bu fiyata hiç kimse yanaşmadı hele hele nakit olarak hiç kimseye uygun gelmedi. TR'deki mevcut şartlara baktığımda satacağımdan hiç ümidim yokken Ankaralı tanınmış bir yatırımcı/işadamı aniden talip oluverdi. Fiyattan hiç kırmadım, pazarlığı söz konusu bile yapmadım, piyasadaki nakit sıkışıklığına rağmen fiyattan taviz vermeyip tok satıcı oldum (benim klasik satış yöntemimdir), buna rağmen alıcı ile anlaştık. Bu akşam gelen telefonla satış teyit edildi. Böyle berbat bir piyasada yüksek meblağlı nakit karşılığı böyle bir satışın yapılması TR'deki iç piyasaya 2 ayrı perspektiften bakmayı gerektiriyor. Park etmek için kendine güvenli bir liman arayan ciddi meblağlar var şu anda piyasada.
    Vay be, hocam 40 milyon TL mal varlığınız var forumlarda yazıyorsunuz, şaştım kaldım valla

Allah’ım nelere kadirsin ..

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

S&P Türkiye'nin kredi notunu düşürdü

Anadolu Ajansı
    02.05.2018 - 00:17 | Son Güncelleme : 02.05.2018 - 00:39

Standard&Poor's, Türkiye'nin yabancı para cinsinden kredi notunu "BB"den "BB-"ye düşürdü, görünümünün durağan olduğunu bildirdi

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard&Poor's (S&P), Türkiye'nin kredi notunu düşürdüğünü duyurdu.

S&P'den yapılan açıklamada, Türkiye'nin yabancı para cinsinden kredi notunun "BB"den "BB-"ye, yerli para cinsinden notunun "BB+"dan "BB"ye düşürüldüğünü, görünümünün "durağan" olduğunu bildirdi.

Kredi notunun düşürülmesiyle ilgili olarak, Türkiye'nin makro ekonomik dengesizliklerinin arttığı belirtilen açıklamada, enflasyon görünümünün bozulduğu, Türk lirasında değer kaybı ve volatilite görüldüğü ifade edildi.

Türkiye'nin mali pozisyonunun zayıfladığına dikkatin çekildiği açıklamada, ekonominin aşırı ısındığı da vurgulandı.

Açıklamada, Türkiye'nin dış finansman koşullarının ve Türk lirasının konumunun daha da bozulması ve özel sektörün hassaslaşması durumlarında ülkenin kredi notunun yeniden düşürülebileceği uyarısında bulunuldu.

Öte yandan, açıklamada, Merkez Bankasının enflasyon oranını yüzde 5 hedefine yaklaştırması ve Türkiye'nin dış pozisyonun sürdürülebilir şekilde düzelmesi durumlarında ülkenin kredi notunun yükseltilebileceği bilgisine de yer verildi.

Yani bugün de mi dayak anlamına geliyo

Düşüncelerimin hiç kimse için tavsiye niteliği olmadığını belirtmek isterim Saygılarımla

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    1. elden örnek vereyim:
    trendcim 20 yıldır büyük oynuyorsun senden büyüğünü bu forumlarda tanımadımplatoda ikende hastaydım senin bu büyüklüğüne yalnız son yıllarda iyice büyütmüşsün işleri sadece bi tarla o kadar ediyor suriye sınırındakileri ne yaptın
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 98/1032 İlkİlk ... 488896979899100108148198598 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •