Sayfa 354/669 İlkİlk ... 254304344352353354355356364404454 ... SonSon
Arama sonucu : 5350 madde; 2,825 - 2,832 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Bu iş dikkat çekebilir. SEC ne yapacak bakalım...

https://www.foreks.com/haberDetay?id...edfd00010167b7

"Kripto para borsası Binance, Microstrategy, Apple ve Microsoft tokenlerini işleme açacağını duyurdu.
    Şirketin açıklamasına göre, Microstrategy tokenı bugün, Apple tokenı 28 Nisan'da, Microsoft tokenı ise 30 Nisan'da halka arz edilecek.
    Hisse tokenleri geleneksel borsalarda işlem gören bazı şirket hisselerini temel alıyor. Her bir token bağlantılı olduğu şirketin 1 hissesine karşılık geliyor. Tokenler hisse hareketlerinde ve temettüden getiri hedefleyen yatırımcılar tarafından alınıyor.
    Binance ilk hisse tokenını 12 Nisan'da Tesla ile işleme açmıştı. 15 Nisan'da ise Coinbase hisse tokenı işlem görmeye başladı."
    Yeniden inceledim mevzuyu, sizin yerinize alıyoruz saklıyoruz diyor. Ama neticede aldığınız şey hissenin kendisi değil token.

Kanuni bir sıkıntı çıktığında kağıt üzerinde hisse sahibi siz değil Binance olarak görünecek.

Öbür yandan bu başlıkta okuduklarıma göre Türkiye'deki bankalar üzerinden yurtdışı hissesi aldığımız zaman da aynı şey oluyor sanırım.

Binance gerçekten bu alımları yapıyor mu yapmıyor mu kısmı da başka bir soru işareti olarak kalacak.

SEC ne diyecek bu işe ben de merak ediyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    dostlar herkes hangi platform ya brokeri hisse alim satimina kullaniyor yaza bilirmi? Turkiyede degilim ama halen ikametim de gelmemis avrupadayim. etoro kayit yapa bildim ama guvenilir degil dedilersuruyor para cekmek felan
    Tdameritrade

3.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    bazen ikameti alıp yılın 185 gününü yurtdışında , lowcost bi ülkede yaşamayı düşünmüyor değilim.
    Bunu ya da buna benzer stratejileri izleyen çok kişi var, ABD’de özellikle. Tayland, Portekiz, Güney Amerika’da bazı yerler baya popüler. Google’da geo arbitrage diye aratırsanız, sayısız yazı, blog vs. çıkar.

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Alıntı Originally Posted by asuGaGuGa Yazıyı Oku
    Dun Nokia finansallarini acikladi. Kisisel kanaatim Nokia'nin guclendigi yonunde.

- Bu sene dividend odemesi yapmayacak.
    - Satislarda dusus var ana nedenleri, dolarin degerlnemesi son ceyrekte(kur ayni kalsaydi satislar artmisti). asyada Cin dolayisiyla pazar kaybi. Buna ragmen kuzey amerikada buyumesi
    - 2 milyarin uzerinde vergi son ceyrekte(fransa ve finlandiya kaynakli)

Butun bunlara ragmen son 3 ceyrektir pozitif nakit akisi var. Ksasindaki nakti 6 milyardan 7 milyara cikmis durumda. Yatirmlarina ozellikle 5G uzerind edevam ediyor. Avrupa Birligi Nokia'yi 6G konusunda yetkilendirdi calismasi yonunde. 6G 2030 ve sonrasi icin yatirim.

Nokia 90lardaki telefon firmasi degil. yeni organizasyon yapisina gectiler. CEO gecen yil degisti.

Butun bunlar cercevesinde alim yapmaya baslayacagim. Uzun donemde daha da guclenecegini dusunuyorumve su an ucuz buluyorum.

Ilgilenenler icin: https://ml-eu.globenewswire.com/Reso...1-832164328135
    Cok guzel bir bilanco geldi Nokia'dan. +13% bugun.

https://finance.yahoo.com/quote/NOKIA.HE?p=NOKIA.HE

5. AAPL ateş ediyor pre-market'te. +2.76%

Hisseyi 2 yıl sonra satarsak değer kazancından muaf mıyız ? Bilen var mı?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,205
     Alıntı Originally Posted by Cilginfenci Yazıyı Oku
    Hisseyi 2 yıl sonra satarsak değer kazancından muaf mıyız ? Bilen var mı?
    Hic bir durumda muaf degiliz..

Ama enflasyon endekslemesi var..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Hic bir durumda muaf degiliz..

Ama enflasyon endekslemesi var..

Syg,
    Bu yıl elde ettiğimiz değer kazancını gelecek sene beyan ediyoruz dimi ?

Sayfa 354/669 İlkİlk ... 254304344352353354355356364404454 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •