Sayfa 172/741 İlkİlk ... 72122162170171172173174182222272672 ... SonSon
Arama sonucu : 5925 madde; 1,369 - 1,376 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1.  Alıntı Originally Posted by YapraksızYonca Yazıyı Oku
    Faizler 30a çıktığında, "vay emenike 18den senelik bağladım" yada "dolar uçtu faiz getirisine rağmen dolara göre %40zarardayim" diyen arkadaşlar olmuştu burada da
    Konjonktürü takip edemeyenleri örnek verip elma ile armutu toplamaya çalışıyorsunuz.

2. Geberik mevduat oranları ile uğraşmayı bıraktım.. Dışardan KKM kabul eden 5 bankadan (Ziraat, İng, Ak, Alternatif, Deniz [Garanti de alıyor ama %15]) hangisi KKM faizini yüksek verirse ona göndericem parayı.. Ak ve Alternatif baya hevesli gibi.. Üstü bir faiz gelebilir gibi.. Vakıf %5.25 diyor.. Fiktirsin...

3. Bir de bana mantıksız geliyor ama 6 ay KKM yi Ak ve İng teklif etti.. %30.. Bana mantıksız geldi 6 ay yapmak ama.. Çok ısrar ettiler.. KKM kapanabilir bir daha bu oran olmaz vs.. Belki benim düşünemediğim bir şey vardır.. Sizce KKM 3 ay mı 6 ay mı?

4.  Alıntı Originally Posted by YapraksızYonca Yazıyı Oku
    Faizler 30a çıktığında, "vay emenike 18den senelik bağladım" yada "dolar uçtu faiz getirisine rağmen dolara göre %40zarardayim" diyen arkadaşlar olmuştu burada da
    şu anda akıl almaz bir ilüzyona inandırılmış durumda çaresiz insanlar güruhu söz konusu. manipülasyonlu çakma enflasyon %60, damarlarında hissettikleri %100+ ken %42-45 faizi bulunmaz nimet gören. suçlayamıyorsun da bir yandan. aynı erk tarafından dolar bastırılıyor, borsa gazlanıyor, kaçacak yer bırakılmamış.

burada, arkadaşlar durum böyleyken, burası türkiye, yarın ne olacağı bilinmez, 1-2 puan altında faizle de olsa (her halükarda zarardayken) olası fırsatları kollamak için kısa vadede likit kalmak daha mantıklı değil mi yahu deyince kendini yormaya değmeyecek argümanlarla cevaplar gelince susmak daha cazip geliyor insana.

5.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    şu anda akıl almaz bir ilüzyona inandırılmış durumda çaresiz insanlar güruhu söz konusu. manipülasyonlu çakma enflasyon %60, damarlarında hissettikleri %100+ ken %42-45 faizi bulunmaz nimet gören. suçlayamıyorsun da bir yandan. aynı erk tarafından dolar bastırılıyor, borsa gazlanıyor, kaçacak yer bırakılmamış.

burada, arkadaşlar durum böyleyken, burası türkiye, yarın ne olacağı bilinmez, 1-2 puan altında faizle de olsa (her halükarda zarardayken) olası fırsatları kollamak için kısa vadede likit kalmak daha mantıklı değil mi yahu deyince kendini yormaya değmeyecek argümanlarla cevaplar gelince susmak daha cazip geliyor insana.
    Tamam kısa vade likit olalım.. Mesela?

6.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku

İyi ki susuyorsun....

7.  Alıntı Originally Posted by Antikapitalistt Yazıyı Oku
    Bir de bana mantıksız geliyor ama 6 ay KKM yi Ak ve İng teklif etti.. %30.. Bana mantıksız geldi 6 ay yapmak ama.. Çok ısrar ettiler.. KKM kapanabilir bir daha bu oran olmaz vs.. Belki benim düşünemediğim bir şey vardır.. Sizce KKM 3 ay mı 6 ay mı?
    ne kadar kısa o kadar iyi
    farazi örnek vereyim diyelim 3 ay içinde dolar 40 oldu
    sonra geri geldi 6. ay sonunda 32'ye düştü
    3 aylık olsaydı karı realize edip daha yüksek meblağla yeni bir 3 ay daha bağlayabilirdiniz
    lakin 6 ay olunca dönem sonunu beklemek zorundasınız, çünkü 3 aylık vade bittiği gün devam şansınız var zaten..

8.  Alıntı Originally Posted by Antikapitalistt Yazıyı Oku
    Tamam kısa vade likit olalım.. Mesela?
    yok hocam, geçende benzer/yakın faizli günlük likit fonlar varken orta uzun vade bağlanmak neden ki diye yazdıydım da, onun muhabbeti. karadenizde doğalgaz, ankara'da jelibon rezervi falan bulmadım yani.

haa, bahsettiğim ppf leri soruyorsanız bir başka forumdan aldığım görseli paylaşayım. ilkini pas geçin. orada günlük ekstra bir hareket olmuş sanırım.

Sayfa 172/741 İlkİlk ... 72122162170171172173174182222272672 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •