Sayfa 553/914 ÝlkÝlk ... 53453503543551552553554555563603653 ... SonSon
Arama sonucu : 7310 madde; 4,417 - 4,424 arasý.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1. 2020 yýlý hasýlatý 53,35 mn TL.
    2021 yýlý hasýlatý 84,43 mn TL.
    Yalnýz bu anlaþma 24,5 mn TL.
    Bu yýl 1,325 mn dolarlýk tutar, önümüzdeki 4 yýl için ortalama 1,875 mn dolara çýkýyor.
    20 TL dolar kuru için yýllýk 37,5 mn TL (2020 cirosunun %70'i, 2021 cirosunun % 44'üne denk)'lik bir katký.
    Ciddi anlamda büyük bir satýþ. Tebrikler.

2. "Büyük veri ve loglama ürünlerini 2015'ten bu yana kullanan..." , "Þebeke altyapýsýnda oluþan büyük verinin iþlenmesi ve saklanmasý..." diyor haberde. Lütfi Bey'in bahsettiði "Veri maskeleme ürünü/modülü" sanýrým. Bir satýþýn tutarý buysa gerçekten büyük ses getirebilir.

3. Geçen gün kendime göre þirketin dönüm noktalarýný yazmýþtým. Uzun bir gönderiydi ve þarjým bitince gönderemeden silindi. Sonra üþendim yeniden yazmaya. 4-5 baþlýk vardý. Ama bu büyük veri maskeleme aklýma gelmemiþti. Sektörde anlaþma tutarlarý bu þekildeyse, bu da ciddi bir dönüm noktasý olabilir. Bu tutarlarda yapýlacak üç beþ satýþ anlaþmasý, yýllýk hasýlatý çok farklý yerlere taþýyabilir.

4. Satýþ yaptýðýmýz (ufone) etisalat ýn etisalat’ýn baþka operatörü varmi ? Mýsýr dahil 16 ayrý ülkede gsm operatörlüðü yapýyor

5.  Alýntý Originally Posted by Gucan Yazýyý Oku
    Satýþ yaptýðýmýz (ufone) etisalat ýn etisalat’ýn baþka operatörü varmi ? Mýsýr dahil 16 ayrý ülkede gsm operatörlüðü yapýyor
    Ýþte doðru bir bakýþ açýsý þimdi bunun gibi 5 tane daha kritik durum var þirket ile ilgili sýrasý ile gerçekleþmesini bekliyorum en az gerçekleþme ihtimali olan bu tüm etisalatlara ürün vereceðiz diye bir kaide yok tabi ama diðer 5 geliþme sýrasý ile yýllara yayýlarak gerçekleþsin hele bir, etisalat dünyanýn en büyüðü diye biliyorum yanlýþ ise düzeltin lütfen diðerlerine verirsek boyut bambaþka olur eski mesajlarýmdan ne demek istediðimi anlayýn algý eðrisi vs cümleleri kurarken burda alelade yazýyorum ama yazýnýn alelade görüntüsü deðil para eden içindeki ipuçlarý sabýrlý olmak gerekir bazen öyle 3 beþ yýl bekledim ben yatýrýmcýyým siz nasýl firmasýnýz vs ile olmuyor o yollardan geçen biri olarak söylüyorum bunlarý söyleriz bazen ama sonu bizim için iyi olmaz.

6.  Alýntý Originally Posted by tabu Yazýyý Oku
    Kron'un büyük veri ve loglama ürünlerini 2015 yýlýndan beri kullanmakta olan Pakistan'ýn önde gelen mobil operatörü Ufone/ Etisalat, gereksinimleri ve artan trafik ihtiyaçlarý doðrultusunda þirketimiz ile yeni bir anlaþma imzaladý.

Bu anlaþma ile Ufone, 4G gereksinimleri ve 5G planlamalarý kapsamýnda þebeke altyapýsýnda oluþan büyük verinin iþlenmesini ve saklanmasýný Kron ürünleri ile saðlayacaktýr. 5 yýllýk anlaþma kapsamýna Kron yazýlým lisanslarý ve bakým destek hizmetleri dahil edilmiþtir. Bu kapsamda 2022 yýlý için 1.325.000 USD, toplam 8.830.000 USD tutarýnda bir sözleþme imzalanmýþtýr.

Söz konusu yeni iþ iliþkisi ile ilgili açýklama II-15.1 sayýlý Özel Durumlar Tebliði'nin 6'ncý maddesi kapsamýnda þirketimizin ve ortaklarýmýzýn meþru çýkarlarýnýn zarar görmemesi adýna Yönetim Kurulumuzun 30/09/2022 tarihli toplantýsýnda aldýðý karar ile ertelenmiþtir. Erteleme sebebinin ortadan kalkmasý nedeniyle iþbu açýklama yapýlmýþtýr.

Kamuoyunun bilgisine sunarýz.

Saygýlarýmýzla,

Kron Telekomünikasyon Hiz. A.Þ.

Güncel kur ile ilk mesajýmdaki tutar oluþuyor kurun yükselmesi demek o rakamýn artmasý demek kartlarý yeniden daðýtalým yarýn alým fýrsatý verecek mi acaba hiç acýmak yok bundan sonra bu haber zincirleri kýrdý tamamdýr artýk.

YTD.
    Hayirli olsun, guzel haber.

Benim anlamadigim, nasil yani ya son 3 ay (2022 icin) 1.3 milyon dolar mi? Butun hizmetler bu seneye mi aktarilmis, ya da bilmedigimiz baska bir seyler mi var.

Yatirim tavsiyesi degildir

7.  Alýntý Originally Posted by Forza korfez Yazýyý Oku
    2020 yýlý hasýlatý 53,35 mn TL.
    2021 yýlý hasýlatý 84,43 mn TL.
    Yalnýz bu anlaþma 24,5 mn TL.
    Bu yýl 1,325 mn dolarlýk tutar, önümüzdeki 4 yýl için ortalama 1,875 mn dolara çýkýyor.
    20 TL dolar kuru için yýllýk 37,5 mn TL (2020 cirosunun %70'i, 2021 cirosunun % 44'üne denk)'lik bir katký.
    Ciddi anlamda büyük bir satýþ. Tebrikler.
    Enflasyonun bu kadar yuksek oldugu yerde TL fiyati ile karsilastirmak pek dogru olmayacaktir. Dolar uzerinden bakarsak

2020 hasilati 7 milyon dolari civari (dolar 7.5)
    2021 hasilati 6.5 milyon dolar civari (dolar 13)

Sadece Ufone yillik satisi (bu yildan sonra) 1.875 milyon. Gecen seneki hasilatin dolar uzerinden %30'u civari.

Nereden baksan super. Ustelik 4 sene daha.

Benzer urun icin Turkcell anlasmasi 3 senelik, o zamanin dolar fiyatiyla yaklasik 4.3 milyon dolara yapilmisti.

Fiyat olarak hemen hemen ayni. CGlogger belli ki ikisi de kullanmislar. Icerikteki urunlerde hafif farkliliklar olabilir.

Sadece 2 sirkete satis toplami Single Connect harici 3 milyon dolar civari oluyorsa, onceki yillar neden hasilat 7 milyon dolarda kaldi anlamak zor.

Yatirim tavsiyesi degildir

8. Bu yýl için ilk fiyatýn yüksekliðinin nedeni lisans yenilemeyle ilgili olabilir Sn. Usta. Ya da ilk kurulum/satýn alma ücretleri olabilir.

Dolar konusunda haklýsýnýz. Hangi ürünleri kullanýyor bilemiyoruz ama yalnýzca telekom sektöründen birçok müþterimiz var. Turkcell, Türk Telekom, Vodafone Türkiye, Moskova Telekom, ABD'de birkaç eyalette hizmet veren internet saðlayýcý bildiklerimiz. (Turkcell'e TL üzerinden yapýlan satýþa üzülmemek elde deðil.) Belli ki bu sektörde ücretler oldukça tatmin edici. Turkcell'in teknoloji þirketlerine ilgisi de bundan kaynaklanýyor olabilir. Big data bankalar, enerji þirketleri, saðlýk, kamu vs. birçok sektörü kapsýyor. (Ürün mevcut haliyle bu sektörlerde kullanýlýyor mu bilmiyorum.)

Þirketin internet sitesinde önceden müþteri isimleri de bulunuyordu. Etisalat da müþteri listesinde vardý sanýrým. Yanlýþ hatýrlýyor olabilirim ya da Etisalat derken baðlýsý Ufone kastedilmiþ de olabilir. Geçmiþ dönemde de yapýlan satýþlardan ve müþteri listesine bakarak bir þirkete satýþ yapýldýysa þirketin baðlý olduðu ana þirkete neden yapýlmasýn diye ana þirketleri de inceliyor, yorumluyorduk. O dev þirketlere satýþlar gerçekleþmedi o dönemde. Ama bu defa farklý olabileceðini düþünüyorum. Ürünlerle ilgili müþteri deðerlendirmeleri çok olumlu son dönemde. Ciddi bir ilerleme saðlanmýþ gibi ürünler üzerinde. Zaten þirket bu konuda çok tecrübeli. Yalnýzca Ufone'a yapýlan satýþ tutarý buysa, Etisalat, Vodafone gibi þirketlere yapýlabilecek olasý satýþ tutarlarý dudak uçuklatabilir. Bir de, dediðim gibi, diðer sektörler var.

Sayfa 553/914 ÝlkÝlk ... 53453503543551552553554555563603653 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •