Sayfa 496/1032 İlkİlk ... 396446486494495496497498506546596996 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 3,961 - 3,968 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1.  Alıntı Originally Posted by şahna Yazıyı Oku
    abd yi bitirecek olan doların dünya ticaretinde kullanılmasının azalması olacaktır.
    silahlı gücüyle de bu sistemden çıkmak isteyenlerin tepesine biniyor.
    romayı roma yapan piyade askeri düzendi.
    roma yıkılmadan önce süvari sistemine geçmişti.
    dolar abd hızla ye geri dönerse işler o zaman karışır.
    Ama nereye kadar? Hiç bir trend sonsuza kadar devam etmez. ABD 2. dünya savaşının bitiminden bu yana son 73 yıldır süper güç olarak fonksiyon gösteriyor. Bu süreçte verdiği cari açıklar, bütçe açıkları, kamu borçları, dış ticaret açıkları artık bu "süper güçlük" konumunu daha fazla sürdürülemez hale getirmiştir.
    14 Mayıs 2024'de 19.96'dan BJKAS aldım. Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

2.  Alıntı Originally Posted by Eng16 Yazıyı Oku
    Ve tüm bu açıkladığınız nedenlerden dolayı ABD,
    - Doların rezerv para olma özelliğinin korunmasını,
    - Petrolün ticaretinin ve genel olarak ülkeler arası ticaretin dolar üzerinden yapılmaya devam etmesini,
    - Üstteki iki maddedeki durumdan dolayı gerektiğinde özgürce dolar basarak drvelüasyon yükünü tüm dünyaya taşıtabilme konforunu muhafaza etmeyi,
    - Ve uluslararası bankalararası para transferlerinin dolar üzerinden yapılmaya devam etmesini...………..
    .
    Hocam, ABD'nin içinde bulunduğu durum artık "limit up" konumuna gelmiştir yani daha fazla sürdürülemez. Kulaklarına kadar borçlu bir ülkedir ABD, pratik anlamda batıktır. Kabadayılık yaparak bir yere kadar gidebilir ABD ve o yere de artık ulamış bulunuyor. ABD'nin gücünü aşırı şekilde abartıyorsunuz. Önyargılı davranmayı bırakıp Türkiye'nin dinamizmini, muazzam potansiyelini, genç ve çalışkan nüfusunun katma değerini ön plana almakta büyük fayda var.
    14 Mayıs 2024'de 19.96'dan BJKAS aldım. Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

3.  Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    ona baksan zengin sinif aileler haric rusyada ve cinde
    sokakta gepgenc bireylerin agizlari disleri curuk dokuk harabe gibi
    niye sut peynir yogurt tereyag yiyemiyolar
    gel burdan yak
    silah gucu teknolocilerini bilmiyom
    bu da bir bakış açısı, adamlar etobur işte, neden böyle yapıyorlar hiç bir fikrim yok. Rusya'nın önü açık. Çin'in de öyle. Önümüzdeki 1 veya bir kaç yıl zorlu geçecek olsa da Türkiye'nin de önü açık. ABD'ninki kapalı. Bildiğim ve inandığım tek şey bu.

4.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Trumpi oraya getiren Amerikan milliyetcileri, Amerikan ortadiregi, Amerikan halki. Bu farki insanlar anlayamiyor pek. Herkes onu engellemek icin cok ugrasti. Hala da ugrasiyor. O halkina verdigi sozu tutuyor, Amerikanin cikarlarini savunuyor. Insanlar bikti artik gay mafyasindan, libeallerden, binbir turlu sapikliktan. Bunda 'weird' olan ne?
    Dostum sana katılmıyorum. Zaten Trump electoral oyu alarak Başkan oldu, oyların %48'i Clinton'a %46'sı Trupm'a verilmişti. Clinton Trump'tan 3 milyon fazla oy aldı ama Başkan seçilemedi. Şu anki reytinglere bakarsan, 1970'lerin başında Nixon'ın elde ettiği son 50 yılın en kötü "Başkan Memnuniyeti" anketlerindeki gibi kötü reyting alıyor. ABD'de halkın %60 Trump'ı desteklemiyor. 6 Kasımda yapılacak seçimlerde Trump hüsrana uğrayıp Cumhuriyetçiler hem senatoda hem de mecliste çoğunluğu kaybedecek gibi gözüküyor eğer anketlerin sonuçları gerçek ise.
    Son düzenleme : TRENDHOUND; 07-09-2018 saat: 02:20.

5.  Alıntı Originally Posted by şahna Yazıyı Oku
    amerikan medyasına göre trump gidici.fakat ben buna inanmıyorum.
    daha da güçlenerek çıkacağına inanıyorum.
    nerden biliyorsunuz diyeceksiniz.
    kendimizden
    6 Kasıma bir şey kalmadı. Şunun şurası 2 ay kaldı. Ne olacağını hep beraber göreceğiz. Eğer anketlerde gerçeklik payı var ise Trump artık bitmiştir.

6.  Alıntı Originally Posted by Eng16 Yazıyı Oku
    Gelmesi muhtemel bir ceza durumu söz konusu olur da devletin bankanın arkasında durması ihtiyacı doğarsa, devlet bu desteği bedelli sermaye artırımı üzerinden aktarabilir. Bu sayede cezanın bir kısmını halka açık kesim üzerinden yerli/yabancı yatırımcıya da finanse ettirmiş olur. Böyle bir tutum takınılacak olursa Halkbanka yatırım yapmış yabancı yatırımcının hoşuna gitmeyebilir ve sonraki dönemde hisseye mesafeli durmalarına sebep olabilir belki ama, geri kalan %51 i de satmak gibi bir niyetleri yoksa, yabancı yatırımcının bir süre uzak durmasına bağlı olarak hisse değerinin yavaş toparlama halini çok önemseyeceklerini pek sanmıyorum.
    şu anda yabancı oranı %56, toplam sermayenin yaklaşık %28'i eder. Bedelli cihetine giderlerse; konulacak paranın %51 ini devlet, %28'ini yabancılar, %21'ini de "yerli KY ve BY'ler" koyacak demektir. Özetle, bedellide aslan payı %51 ile devletin olacak.

7.  Alıntı Originally Posted by dide Yazıyı Oku
    Hamdolsun bu topiğin kalitesi çok yüksek, weird falan.Kesin cehabe zihniyeti yoktur buralarda..
    aynen öyle, burada ne CHP ne AKP ne MHP ne HDP ne de İYİ zihniyeti var, hepimiz liberaliz, Türkiye'yi ve Türkiye milletini canımızdan çok seviyoruz, tek derdimiz bu milletin refah seviyesinin nasıl artırılacağıdır

8.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Dolar dunyanin para birimi...…... Bence alinmasi gereken tek kistastir borsa performansi hesaplanirken.
    Eğer yatırımcı olarak para birimin dolar ise dolar kullanılmalı kıstas olarak, Euro ise Euro kullanılmalı. Örneğin eric manstein arkadaşımız Eurolarını bozdurup HALKB aldığına göre onun kıstası Euro olmalı. Ek olarak kıstasınız ne ise onun enflasyonu veya gösterge tahvil getirisi taşıma maliyeti olur, örneğin dolarda yıllık taşıma maliyeti kabaca %3 dür, euroda ise %1.5.

Sayfa 496/1032 İlkİlk ... 396446486494495496497498506546596996 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •