Sayfa 765/1230 İlkİlk ... 265665715755763764765766767775815865 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 6,113 - 6,120 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Ben zevkle okuyup paylaşım yapabildiğim bir başlık burası. Değerini bilelim. Ben bildim demek yanılgıdır bence.
    Örneğin kendim aksa,kordsa,Ereğli,nuhcm ve isgyo aldım. Maliyetlerim güzel yerde çünkü. Destekte çünkü aldım hep. Şimdi dedim mi demem yoksa destekten alarak kırılmaması sayesinde sanslimiyim...
    Her zaman dikkatli olup her görüşü kendi suzgecimizden geçirmemiz lazım.
    Mesela yıllardır elimde tek satmadigim bucim var. Buraya yazmaya bile utanıyorum

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by CahilCuhela Yazıyı Oku
    Cauti abi klimada 8-40 kısa trade deneyeyim dedim
    Dün daha sinyal vermeden geçmiş sinyaller ile karşılaştırıp ema8 e fiyat değince alış yaptım

2 günde çok iyi marj bıraktı , basit ve güzel sistem
    Teşekkür ederim
    Trade ederken satış noktanı nasıl belirliyosun acaba?

Mi A1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Trade konusunda pek iyi sayılmam...zaten sık sık değil, bazen zorunluluktan işlem yapmış oluyorum...bu nedenle bu konuda yazmayayım, o da eksik kalsın

Zorunluluk derken şunu kastediyorum...hisselerde portföy ağırlığı olarak %20 yi aşmamaya çalışıyorum, özellikle piyasa değeri düşük olanlarda...şu son bir kaç günde mecburen deva ve uluun satıyorum ( diğerleri düşerken bunlar artıyordu)..çünkü her gün oran koşulunu bozuyorlar klimasanı da öyle aldım mesela...son alımı 9,51 den yapmışım...maliyetim 10,62 oldu...ayıp olmadın diye başlıkta detay yazmıyorum ama en azından deli gibi tabana basarlarken, moral oldun diye tabandan aldığımı yazdım..belki 1-2 arkadaşın panikle pes edip satmasına engel olmuşumdur.

Doas ta da alıma başlıyorum diye yazdım başlığında...ek alım yapamadım, çok hızlı tepki verdi çünkü..%18 çıktı ben aldıktan sonra...işte bunların hepsi, deva ve uluun da yaptığım mecburi satışlar sayesinde oldu millet kredi teminatı tamamlamak İçin mecburi satış yapar, benimkisi de böyle mecburi satış...maşallah deyin, nazar değmesin
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Trade konusunda pek iyi sayılmam...zaten sık sık değil, bazen zorunluluktan işlem yapmış oluyorum...bu nedenle bu konuda yazmayayım, o da eksik kalsın

Zorunluluk derken şunu kastediyorum...hisselerde portföy ağırlığı olarak %20 yi aşmamaya çalışıyorum, özellikle piyasa değeri düşük olanlarda...şu son bir kaç günde mecburen deva ve uluun satıyorum ( diğerleri düşerken bunlar artıyordu)..çünkü her gün oran koşulunu bozuyorlar klimasanı da öyle aldım mesela...son alımı 9,51 den yapmışım...maliyetim 10,62 oldu...ayıp olmadın diye başlıkta detay yazmıyorum ama en azından deli gibi tabana basarlarken, moral oldun diye tabandan aldığımı yazdım..belki 1-2 arkadaşın panikle pes edip satmasına engel olmuşumdur.

Doas ta da alıma başlıyorum diye yazdım başlığında...ek alım yapamadım, çok hızlı tepki verdi çünkü..%18 çıktı ben aldıktan sonra...işte bunların hepsi, deva ve uluun da yaptığım mecburi satışlar sayesinde oldu millet kredi teminatı tamamlamak İçin mecburi satış yapar, benimkisi de böyle mecburi satış...maşallah deyin, nazar değmesin
    Maşallah 1001 kere maşallah
    Herkesin kazancı bol olsun
    Bende bugün tahtada dans ettim yakında çarpacaklar bana hissediyordum

Mesaj alındı, teşekkürler abi

Mi A1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Bu arada atın intikamı acı oluyor...tavan serisi bugün olmasa da yarın bozulur diye düşünüyorum...sonra 30-40 arası yaralarını sarar ve virüs konusunu takip eder diğer hisseler gibi.

Yani bu izlediğimize Filmin fragmanı dersek...Filmin kendisini 2-3 ay sonra, virüs korkusu yatışırsa izleriz bence.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

işler iyi giderken herkes övgülerini sunar...en ufak zararda bela..borsa ekip sporu değildir... o yüzden ordan aldım burdan sattım bunlar boş laflar...hele başkalarını ister istemez yönlendirmek vebal işi... herkes kendi sistemini oluşturup risk yönetimi bilmem birşey ifade edişyor mu yapmadan başkalarının kafasıyla işlem yaprsa sonucu söyleyeyim batar....dinleyen ve anlayana...

6.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bu arada atın intikamı acı oluyor...tavan serisi bugün olmasa da yarın bozulur diye düşünüyorum...sonra 30-40 arası yaralarını sarar ve virüs konusunu takip eder diğer hisseler gibi.

Yani bu izlediğimize Filmin fragmanı dersek...Filmin kendisini 2-3 ay sonra, virüs korkusu yatışırsa izleriz bence.
    Yurtiçi seyahat yasağının geleceğini, dolayısıyla en kötünün görüldüğünü düşünmüyorum. Tekrar 20'li fiyatlara geri çekilme bekliyorum. Oralara gelirse alımlara devam ederim yoksa virus işi çözülünce trene atlamak daha mantıklı.

7. ben tun tavandan pegas aldim bugun de tavandan aldim.
    bugun 6.1 den doas da aldim.
    bu soyledigim parcalar kucuk parcalar .. kucuk kucuk duruma gore yol alacagim...

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Büyük düşüş öncesi zaten portföyümde olanlar: aksa, Arçelik, deva, Doğtaşkelebek, Petkim, Toaso, ttrak, uluun
    Son düşüşte kademe kademe aldıklarım: konfurt, kordsa, tavhl, Tüpraş,

85 bin civarlarında, yani borsa dip yaptığında aldığım ve oran olarak miktarları çok az olanlar: Aselsan, çimsa, doas, klimasan, şişe, tekfen

Pegasus ayrı bir paragraf hak ediyor tabii ki...geçen yıl kurumlar 20 tl hedef verirken, ben burada ölüsü 50 eder dedim ve almaya başladım...ortalama maliyetim 30 civarıydı...sonra herkes Pegasus u keşfetti ve 100-120 arası hedefler verildi...ben de ortalama 65 civarı sattım hisselerimi...daha sonra yukarı giderken kısa stoplu trade lerim oldu...kaza sonrası da 70 civarları trade lerim oldu...trade işinden nette kar zararım yoktur.

60 tl altında da kademe kademe almaya başladım..yaklaşık her %5 düşüşte alım yaptım...en son 25 tl altında bile alımım oldu..düşüş tahminimden fazla olduğundan biraz fazla almış da oldum. Ama max hisse/portföy oranı olan %25 i geçmedim...aslında bu oran daha küçük hisseler için %20 ama, çok güvendiğim ve endeks50 hisseleri için %25 e kadar esneyebiliyorum...zaten hisse fiyatı hızlıca yarıya indiği için, oransal olarak portföydeki ağırlığı hızlıca düşmüştü.
    dostça bir tavsiye düşen malda asla ortalama yapılmaz...sadece yükselen malda üstten ilave alımlar yapılır onun adı da piramitleme yöntemidir ve iyi yapılırsa çok para kazandırır...düşüşün nereye kadar düşeceğini kimse bilemez...2008 krizinde grafiklere bir bakın...

Sayfa 765/1230 İlkİlk ... 265665715755763764765766767775815865 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •