Sayfa 773/852 İlkİlk ... 273673723763771772773774775783823 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 6,177 - 6,184 arası.

Konu: Bana kalırsa.

asgari ücretliye istediklerini verdiler
    eyt li istediğini alır
    vergi dilimnlerini arttırdılar
    kira istisnasını 3 katına çıkardılar
    yandaş medyaya müteahhide hep yağdırdılar
    bu ülkede son 10 yılda ezilen memur ve emekli kesimi oldu
    bizim başımızmı kel kıçımız mı ortada
    gelip gidip bize dürtüyorlar
    %50 ye kadar çıkacak diyenler var. yetmez çünkü senelerdir ezdi geçtler
    %69 dan aşağısı kabulümüz değildir.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

2.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    asgari ücretliye istediklerini verdiler
    eyt li istediğini alır
    vergi dilimnlerini arttırdılar
    kira istisnasını 3 katına çıkardılar
    yandaş medyaya müteahhide hep yağdırdılar
    bu ülkede son 10 yılda ezilen memur ve emekli kesimi oldu
    bizim başımızmı kel kıçımız mı ortada
    gelip gidip bize dürtüyorlar
    %50 ye kadar çıkacak diyenler var. yetmez çünkü senelerdir ezdi geçtler
    %69 dan aşağısı kabulümüz değildir.
    kiraların en az 3 kat arttğını en azından kabul etmısler
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

Alıntı Originally Posted by palmet Yazıyı Oku
    kiraların en az 3 kat arttğını en azından kabul etmısler
    evet direk % 300 arttırmışlar istisnayı
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

4.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    benı gecen ızaha davete cagırdılar siz muhtemelen vergi dairesi konularına hakimsiniz....2021 yılındakı beyan ıcın...ben en son 2019 yılında kırada konutum vardı...ızahı yaptım..an ıtıbarıyla bırsey cıkmadı..gecmıs yıllarda 2018 gıbı .beyannamelerı vermsıtım ve odememı yapmıstım...sistemde kaydı olanları sürekli izaha davet edıyorlarmı?
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

Alıntı Originally Posted by palmet Yazıyı Oku
    benı gecen ızaha davete cagırdılar siz muhtemelen vergi dairesi konularına hakimsiniz....2021 yılındakı beyan ıcın...ben en son 2019 yılında kırada konutum vardı...ızahı yaptım..an ıtıbarıyla bırsey cıkmadı..gecmıs yıllarda 2018 gıbı .beyannamelerı vermsıtım ve odememı yapmıstım...sistemde kaydı olanları sürekli izaha davet edıyorlarmı?
    hayır 2019 dan sonr abeyanname vermedinizse neden vermediğinizi sormuşlardır
    varsa açıklamanız ve hesaplarınızada giren bi kira geliri yoksa sıkıntı olmaz.
    2021 yılında beyan verdiniz mi neden verdiniz

6.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    hayır 2019 dan sonr abeyanname vermedinizse neden vermediğinizi sormuşlardır
    varsa açıklamanız ve hesaplarınızada giren bi kira geliri yoksa sıkıntı olmaz.
    2021 yılında beyan verdiniz mi neden verdiniz
    2021 de beyan vermedım..izaha davet yazısında 2021 dönemi ile ilgili izahata davet istiyor..bende en son 2019 da, konutu sattıgımı tapu kayıtlarından ogrenılebılecegını, daha oncekı yıllarda(2019 ve oncesi için), kira gelırını beyan edıp odedıgımı yazdım.ancak 2019 yılında sattıgım konut ıle ılgıli, 2021 yılı donemı için izaha davet yazısı pek mantıklı gelmedı...konutu satalı 2 yıl gecmiş.
    aklıma söyle bır sey geldi!!
    bazen kendı hesaplarım arasında trasfer yapıyorum a bankasından b bankasına kendı adıma..orda çok net hatırlamamakla beraber kendıme gonderdıgım paraya odeme seklıne bıreysel odeme yerıne, sehven kıra secenegını secmiş olabilirim...flu bır hatırlama...bu trasnfer sisteme dusebılırmı? malıye bu sısteme bakıyormu? sonuçta 2019 yılı temmuzdan sonra kira gelirim yok..yazdıgım gıbı sehven kendi kendime kira diye para trasferi yapmış olabilirim.uzun yıllar once bır tanıdık , bir kere kira gelir beyan verdimmi kurtuluşun yok sureklı vermek zorundasın demıstı..tabii sattıgım için konutu kira gelirimde kalmadı..gelir elde ettiğimide zamanında beyan edip ödemiştim...

7. Aslında vergi genele yayılmak isteniyor. Tarafıma izaha davet yazısı gonderiliyor.. Altında ilgili kişi telefonu vs gidiyorum yok.. Açıklamayı evraktan geçirip veriyorum yok.. Kendi anladığım. Şekliyle izah ediyorum. Ne sordukları ne için izah istediklerini, tahmin ederek yazıyorum.. Aceba boyle mı. Aceba şundanmı. Sonuç olarak bir kira gelirim yok. Olduğu zamanda ödemiş ve beyan etmişim. Ez cumle vergiyi tabana yayacaksan. Kaynağında keseceksin. Oyle yöntem olacakkı. Adımı attıgın anda, bankadan gonderdıgi anda, kontratını yaptığın anda işlem ve vergilendirme ve ödeme bitecek.. Kamu gücünün yettiği den, degil herkesten alacak, kamu kaynakları, da doğru kullanılacak...

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Psikonun mesajını dikkate alırsak böyle olur 2021 de 7000 olan istisna 2022 gelirlerinde 9.500 2023 gelirlerinde 21.000 olacakmış. Yani kümesteki kazları yolmaya devam

Sayfa 773/852 İlkİlk ... 273673723763771772773774775783823 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •