Sayfa 860/1002 İlkİlk ... 360760810850858859860861862870910960 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 6,873 - 6,880 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. Stopajdan bugun haber yok.
    Kkm de uzadi fonda hala haber yok

M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Yatırım fonlarında stopaj indirimi uygulaması sürüyor
    Karar ile yatırımcıların TL cinsinden ihraç edilmiş menkul kıymetlere yönelmelerini teşvik etmek üzere, portföyü TL ve TL cinsinden ihraç edilmiş menkul kıymetler olan yatırım fonlarından elde edilen gelirlerde indirimli stopaj uygulamasının süresi 31 Aralık 2023'e kadar uzatılacak.

Uygulama ile yatırım fonlarından elde edilen gelirlerdeki stopaj oranının yüzde 10 yerine yüzde sıfır olarak uygulanmasına devam edilecek.

Değişken, karma, Eurobond, dış borçlanma, yabancı, serbest fonlar ve unvanında "döviz" ifadesi geçen yatırım fonları bu kapsamda bulunmuyor.

https://www.ekonomim.com/ekonomi/kur...-haberi-699370

3.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Temmuz vade USD kontratı spot ile neredeyse aynı
    Şöyle bir işlem yapsak nasıl olur

Elimizde IPV yada muadil başka bir fon var diyelim
    Bu fonu satıp, aynı miktarda temmuz vade USD alsak, teminat için yatırdığımız tutardan kalan miktarla da PPZ alsak?

Vioptan edeceğimiz kar/zarar IPV satmasaydık edeceğimiz kar/zararı notrler
    Mevduattan elde ettiğimiz tutar bize kar kalır
    Yaklaşık 17K kar elde ederiz

Kaçırdığım bir nokta var mı acaba, fikirleriniz ?

Varsayımlar:
    Başlangıçta elmizde 1M tl lik IPV fonu var
    IPV CDS etkisi ihmal ediliyor, yani yaklaşık dolar kadar getirisi var kabul ediyoruz
    IPV alım/satım valör kaybı ihmal ediliyor
    IPV'nin faiz getirisi de var tabi, onu da aylık %1 alsak
    Mevduat getirisi %33 (250K teminat yatırılacak yaklaşık %10dan nemalanır, 750K ppz'de onu da %40 kabul etsek)
    matematikçimisiniz?: ) foncuların beyni o kadarına basmaz arbitrajcılara sorun siz onu
    hoş bu işten zengin olan duyulmamış ya. hatta bu işin esası sözde düzenli getiri olmasına rağmen ben arbitrajla geçimimi sağlıyorum diyebilen tek kişi yok.

4. Arkadaşlar bu fonlardan riski az olup para piyasa fonlarından daha iyi getiren bir kac fon yazar mısınız.uzun süre hisse işlerinden takip edemedim.icersinde hisse oranı az olup mesela ppz yi geçen varmı bildiğiniz. Özellikle değişken veya borçlanma fonlarından olabilir .baktım ben getirilerden en geri para piyasasi kalmış hep.aylik 3vaylik 6 aylık.borclanna fonları bile geçmiş. Öyle gözüküyor tefas uygulamasını indirip baktım ..elimde hisse ve ppz var yeni aldım fonu bu arada. Selamlar...

5.  Alıntı Originally Posted by zaftra Yazıyı Oku
    Arkadaşlar bu fonlardan riski az olup para piyasa fonlarından daha iyi getiren bir kac fon yazar mısınız.uzun süre hisse işlerinden takip edemedim.icersinde hisse oranı az olup mesela ppz yi geçen varmı bildiğiniz. Özellikle değişken veya borçlanma fonlarından olabilir .baktım ben getirilerden en geri para piyasasi kalmış hep.aylik 3vaylik 6 aylık.borclanna fonları bile geçmiş. Öyle gözüküyor tefas uygulamasını indirip baktım ..elimde hisse ve ppz var yeni aldım fonu bu arada. Selamlar...
    eıb en revaçta olanıdır
    opl takip eder
    zdd fena değildir
    aslında riskleri ppf nin bir milim üstüdür zaten

6. hjb halka arzı sattı galiba
    gene en az getiren ppf ye dönmüş
    yeni halka arzlara kadar ppf altı getiriye devam edecek gibi

7.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    matematikçimisiniz?: ) foncuların beyni o kadarına basmaz arbitrajcılara sorun siz onu
    hoş bu işten zengin olan duyulmamış ya. hatta bu işin esası sözde düzenli getiri olmasına rağmen ben arbitrajla geçimimi sağlıyorum diyebilen tek kişi yok.
    Hocam foncuları niye aşağıladın şimdi durup dururken : )

Burda çoğu kişinin elinde IPV veya benzeri fon vardır, biraz beyin jimnastiği yapalım dedim

Arbitrajın amacı düzenli getiri değildir, düzenli getiri arbitrajın mantığına aykırı
    Arbitraj bir nevi anomalidir, anomaliler de her zaman olmaz zaten olsa anomali olmaz

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Temmuz vade USD kontratı spot ile neredeyse aynı
    Şöyle bir işlem yapsak nasıl olur

Elimizde IPV yada muadil başka bir fon var diyelim
    Bu fonu satıp, aynı miktarda temmuz vade USD alsak, teminat için yatırdığımız tutardan kalan miktarla da PPZ alsak?

Vioptan edeceğimiz kar/zarar IPV satmasaydık edeceğimiz kar/zararı notrler
    Mevduattan elde ettiğimiz tutar bize kar kalır
    Yaklaşık 17K kar elde ederiz

Kaçırdığım bir nokta var mı acaba, fikirleriniz ?

Varsayımlar:
    Başlangıçta elmizde 1M tl lik IPV fonu var
    IPV CDS etkisi ihmal ediliyor, yani yaklaşık dolar kadar getirisi var kabul ediyoruz
    IPV alım/satım valör kaybı ihmal ediliyor
    IPV'nin faiz getirisi de var tabi, onu da aylık %1 alsak
    Mevduat getirisi %33 (250K teminat yatırılacak yaklaşık %10dan nemalanır, 750K ppz'de onu da %40 kabul etsek)
    kaçırdığınız nokta swap faizleri ile usdtry kontratlarının korelasyonu... illa future kontrat usdtry, spot fiyatın üzerinde olacak diye bir kural yok, çünkü...
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Sayfa 860/1002 İlkİlk ... 360760810850858859860861862870910960 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •