Sayfa 939/1002 İlkİlk ... 439839889929937938939940941949989 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,505 - 7,512 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Dolar mevduata zaten %5 faiz veriyorlar.
    Sadece faize %15(repoda) yada 25 (mevduatta) stopaj var.
    Ana paranızın değer artışına vergi vs. yok.

Ama bu fonu alırsanız ana paranızın değer artışından da stopaj ödeyemek gerekecek .
    Anında satamamakta diğer bir eksisi.

O yüzden bu fonlar cazip gelmiyor bana.
    Deseler ki %9-10 getiri olacak o zaman düşünülür.
    Bana da zaten mantikli gelmiyor sadece surec bu tarz fonlara evriliyor uzuluyorum milletin gelismis piyasalarinda binbir cesit alternatif yatirim araclari olusuyor risk istahina gore ancak bizim ulkenin kaderi bu en mazlum emeklileri ezelim onlari surundurelim en mazlum cekingen yatirimci profili mevduatciyi kerizleyelim. Eskiden hadi ucu kapali fonlar vardi belli bir getiriyi sana garanti eder ustune komisyondu performansti alirlardi

Simdi sabit getirililerde insanlari nasil kafesleriz nasil onlar uzerinden kendi karimizi maksimize ederiz pys lerde bunlarin pesine dustu

Insanlar TL den dovize donerken makasti kambiyoydu olu mevduat oranlariydi zaten binbir dert dusunuyorlar yp mevduatin olsa musteri temsilcileri kkmydi ddkkmydi hangi seviyeden hangi orandan milleti buralara soktular herkes bu hesaplari duzgun yapamiyor yapmak zorunda da degil herksin bu kadar finansal bilgiye sahip olmasi da mumkun degil ama ulkenin sartlari insanlari afedersiniz bir eli kulaginin arkasinda olmaya itiyor aci tecrubeler sonrasi ogrenmek zorunda birakiyor

Benim acimdan sorun yok ama gercekten uzuluyorum binbir emek ile elde edilen varligin gelip buralarda veya piyasada riskten kacarak nasil enflasyona yenilmemin pesine dusen insanlarin bu sirtlanlara mecbur kalmasi yaraliyor

SM-M526BR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

zararın neresinden dönsem kar diyorlar , ama gerçek olan kimse döviz yada altın bozdurup tl enst. girmiyor , belki mal alıyor ihtiyacı var ise

3.  Alıntı Originally Posted by cihangirkonya Yazıyı Oku
    Sayın ersunan ekinizdeki zp9 un euro cinsinden getirisi de mi benzer birim olarak zp6 ile? Tefasta tl getirisi görünüyor. Fon alımı gerçekleştikten sonra anladığım kadarıyla anapara cinsi getiriyi hesapta görme imkanım olacak
    Bunların getirisini tefas göstermiyor sanırım, yani tl. olarak alınanları gösteriyor, euro getirisi de 10 bin için 140 euro olmuş 50 günde, getirisini fon portföyünden görebiliyorum, euro olanı kısmı faize yatırsam ne getirir bilmiyorum onun faizi çok düşük sanırım ama dolar kısmını aylık faize yatırmak daha hesaplı olabilir onu bir araştıracağım.

Tefas dünkü değerlerde mi kalmış ?

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    Tefas dünkü değerlerde mi kalmış ?
    tefasa 12 den sonra bakıyorum. hatta bazı fon sepeti fonlarına IRF gibi , 12:30 dan sonra... yahu madem fiyat doğru değil değişecek o zaman sıfır göster ya da boş bırak. kesinkes fiyat belli olduktan sonra tek seferde yayınla...
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

6. Merhabalar, uzun süreli bir mevduat yatırımcısı olarak Eylül başı itibariyle PPF fonlarıyla devam etmeyi düşünüyorum. Bu konuda deneyimli arkadaşlardan tavsiye alabilir miyim? Tek bir PPF ile mi devam ediyorsunuz, birden fazla PPF'ye mi bölüyorsunuz? Tefas'ın sayfasındaki getiri performansına göre en iyi olanlara mı bölüyorsunuz?
    Teşekkürler.

7.  Alıntı Originally Posted by spektrum Yazıyı Oku
    Merhabalar, uzun süreli bir mevduat yatırımcısı olarak Eylül başı itibariyle PPF fonlarıyla devam etmeyi düşünüyorum. Bu konuda deneyimli arkadaşlardan tavsiye alabilir miyim? Tek bir PPF ile mi devam ediyorsunuz, birden fazla PPF'ye mi bölüyorsunuz? Tefas'ın sayfasındaki getiri performansına göre en iyi olanlara mı bölüyorsunuz?
    Teşekkürler.
    Ben 4 yildir fon aliyorum genelde bist100. Ne alirsam alayim bes fonu tefas fonu alacagim fonu hep son 1 yilin 3 yilin en iyisine bakarak sectim. Hic pisman olmadim basari tesaduf degildir diye dusunuyorum. Bistte Nnf nrc mac beste alr nasdaq aft yay gecmis veriler gelecege ait veri sunmaz ama o urun bist nasdaq vs yukselecekse bunlardan sasmadim. Vadeli mevduat muadili de kullaniyorim kisa sureli de olsa ppz ve nrg den sasmadim. Bir tane daha bulup 3une bolebilirsiniz. Ama 6aydir 1 yildir zirvede getiri getirmislerden olsun.

8. IPB dükkanı kapattı galiba.

Patinaj çekip duruyor.

Sayfa 939/1002 İlkİlk ... 439839889929937938939940941949989 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •