Sayfa 840/1015 İlkİlk ... 340740790830838839840841842850890940 ... SonSon
Arama sonucu : 8119 madde; 6,713 - 6,720 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

Ha bakın erken doğum başka.Prematurlerde göz bozuklukları çoktur.Ben zamanında gelişimini tamamlamış çocuklar için yazdım.Prematurlerde normal doğum da yapsalar,sezeryanda olsalar göz bozuklukları çoktur.

2.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Ben kadın doğumcuyum,çocuğumu sezeryanla doğurttum diyorum,işimi bana öğretiyorsunuz.Normal doğum yapan kadın 2 gün sonra yürüyüp koşar öyle mi.Epizyotomi nedir internetten açın ,görseller falan vardır biraz fikir edinebilirsiniz.Diğer yazdıklarınız hakkında da sayfalarca yazarım da millet sıkılır neticede altın topiği.Sadece şunu biraz düşünün,anne ve çocuk ölümü konusunda dünyada en başarılı ülkelerden biriyiz,rakamlarımız çok ama çok iyi,neyi milletten daha iyi yapıyoruz da anne ve bebek ölümünde bu kadar başarılıyız,neye bağlı olabilir sizce
    Sn Hakem hani derler ya bana damdan düşeni getir diye
    biz sezeryan konusunda damdan düştük zamanında. Türkiye'nin en büyük özel hastanesinin birinde Sezaryen doğum yüzünden eşimi kaybetmek üzereydim ki çevrem ve bilimsel makaleleri geceler boyunca araştırmam sayesinde son anda eşim ölümden kurtuldu.
    Eşim Sezaryenla doğum yaptıktan sonra saatlerce ameliyathaneden çıkmadığında ne oluyor diye şüphelenmem üzerine doktor çıkıp sorun yook hepsi geçecek dediği anda bir şeyler oldu benden saklıyorlar dedim. Ve gerçekten de bir şeyler olmuştu eşim sezaryen sonrası sindirim yapamamış ve belinde poşet bağlanmış ve fosforlu yeşil kıvamında dışkılamaya başlamıştı.
    Neyse efendim ben de durumu ameliyat yapan doktora anlattım. Sorun yok sizi eve gönderebiliriz artık Eşiniz ve çocuğunuz sağlıklıdır. Dedikten Sonra "Sn doktor emin misiniz bir şey olmadığına? Ben Gecelerdir bilimsel makaleleri araştırdım ve bu fosfor yeşili renkteki doğum sonrası atıklar Bağırsak felci-düğümlenmesinin belirtisidir şeklinde yayınlar gördüm. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?" Dedikten sonra Uzman Doktor hanım profesörünü aradı ve Bana "Aaa evet öyle olabilirmiş hastanede kalıp durumu iç hastalık uzmanıyla birlikte inceleyelim dedi ve iyi ki doktoruma her şeyi bırakmamış ve geceler boyunca araştırmışım yoksa bizi eve gönderecekti. Durum acil bir durumdu ve gerçekten de eşim bağırsak felci geçiriyormuş. Düşünsenize bunu doktor değil ben teşhis koydum. Sonuç olarak haftalarca hastanede tedavi gördü ve bu hastane bana utanmadan bir de yaptığı hatalı ameliyata rağmen bir dünya da masraf çıkardı. Ve Allahtan başka bir hastanede kadın doğum uzman arkadaşlarım vardı ve eşimi tanıdık arkadaşların hastanesine sevk ettik ve onların sayesinde eş dost hatırıyla eşimi ölümden döndürdük.

Neyse bu da benim özel hastane ve sezaryen ile ilginç bir tecrübemdir.. Allahtan eşim de çocuğum da yoğun çabalar sonucunda artık sağlıklı...

Sonuç olarak Kimseye ama kimseye sezaryen ile doğumu önermiyorum.

Başında da dediğim üzere damdan düşen birisi..
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

Sn vivatrader öncelikle geçmiş olsun.Ben size öyle normal doğum hikayeleri anlatırım ki normal doğumun yanına bile yaklaşmazsınız.E o zaman bu çocuklar nasıl çıkacak,içerde mi kalsınlar)))))))

Sizin olayda olay sezeryanda değil,yanlış ellere düşmüşsünüz ,onlar sizi normal doğurtsa da ben sonuçtan şüpheliyim,dediğiniz tarz bir tıbbi yaklaşım olmaz,yanlış ellerdeymişsiniz.Her konuda doğru ellere düşmek bizim memlekette çok ama çok önemli.Bizim meslekte komplikasyon doğaldır ,işin doğasında komplikasyon vardır,ama komplikasyona yanlış yaklaşım ihmal falan olmaz,olmamalıdır.

5.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Sn vivatrader öncelikle geçmiş olsun.Ben size öyle normal doğum hikayeleri anlatırım ki normal doğumun yanına bile yaklaşmazsınız.)))))))
    Sn hakem Yanlış anlamayın amacım polemik değil. Bu durumdan ve bundan önce yaşadığım tecrübelerden sonra modern(!) tıp konusunda bazı şüphelerim oldu ve daha önce de anlattığım üzere Modern tıp konusuna tecrübelerim ışığında biraz şüpheciyim. Tıp konusunda Canan Karatay, Ümit Aktaş ve onun ekolüne daha sıcak bakıyorum. Onlar sayesinde sağlığıma kavuştum.. Benim için kulaktan dolma bilgilerden ziyade tecrübe daha önemli çünkü...

Bu arada bence sezaryen doğum zor durumda olmadıkça yasaklanmalı. Her şeyin doğal olanı daha doğrusu bence Milyon yıllık insan evrimine sonradan uydurma para tuzağı şeyler insanın bizzat kendisine zarar verdiğine inanmaktayım. Sezaryen doğum sonrası çocuklarda oluşan bazı hastalıklar konusunda yüzlerce bilimsel makaleler mevcut..

Neyse altın topiğini bu konuyla meşgul etmek istemiyorum. anlattığım üzere benim için gülümseten tatlı değil acı bir tecrübeydi.. O günleri hatırlamak bile istemiyorum artık...
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

6.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Sn Hakem hani derler ya bana damdan düşeni getir diye
    biz sezeryan konusunda damdan düştük zamanında. Türkiye'nin en büyük özel hastanesinin birinde Sezaryen doğum yüzünden eşimi kaybetmek üzereydim ki çevrem ve bilimsel makaleleri geceler boyunca araştırmam sayesinde son anda eşim ölümden kurtuldu.
    Eşim Sezaryenla doğum yaptıktan sonra saatlerce ameliyathaneden çıkmadığında ne oluyor diye şüphelenmem üzerine doktor çıkıp sorun yook hepsi geçecek dediği anda bir şeyler oldu benden saklıyorlar dedim. Ve gerçekten de bir şeyler olmuştu eşim sezaryen sonrası sindirim yapamamış ve belinde poşet bağlanmış ve fosforlu yeşil kıvamında dışkılamaya başlamıştı.
    Neyse efendim ben de durumu ameliyat yapan doktora anlattım. Sorun yok sizi eve gönderebiliriz artık Eşiniz ve çocuğunuz sağlıklıdır. Dedikten Sonra "Sn doktor emin misiniz bir şey olmadığına? Ben Gecelerdir bilimsel makaleleri araştırdım ve bu fosfor yeşili renkteki doğum sonrası atıklar Bağırsak felci-düğümlenmesinin belirtisidir şeklinde yayınlar gördüm. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?" Dedikten sonra Uzman Doktor hanım profesörünü aradı ve Bana "Aaa evet öyle olabilirmiş hastanede kalıp durumu iç hastalık uzmanıyla birlikte inceleyelim dedi ve iyi ki doktoruma her şeyi bırakmamış ve geceler boyunca araştırmışım yoksa bizi eve gönderecekti. Durum acil bir durumdu ve gerçekten de eşim bağırsak felci geçiriyormuş. Düşünsenize bunu doktor değil ben teşhis koydum. Sonuç olarak haftalarca hastanede tedavi gördü ve bu hastane bana utanmadan bir de yaptığı hatalı ameliyata rağmen bir dünya da masraf çıkardı. Ve Allahtan başka bir hastanede kadın doğum uzman arkadaşlarım vardı ve eşimi tanıdık arkadaşların hastanesine sevk ettik ve onların sayesinde eş dost hatırıyla eşimi ölümden döndürdük.

Neyse bu da benim özel hastane ve sezaryen ile ilginç bir tecrübemdir.. Allahtan eşim de çocuğum da yoğun çabalar sonucunda artık sağlıklı...

Sonuç olarak Kimseye ama kimseye sezaryen ile doğumu önermiyorum.

Başında da dediğim üzere damdan düşen birisi..
    https://eksisozluk.com/26-mayis-2021...lligi--6931924

Her yere özel üniversite açıp, doğru dürüst eğitim vermeden matbaadan para basar gibi doktor basılırsa olacağı bu.

Suç sadece burada da değil. Hali hazırda iyi eğitim veren kurumların yükü de çok yüksek.

Orayı da geçin, ne kadar donanımlı olursa olsun, bu kadar yüksek nüfusa ne doktor dayanır ne hemşire. Adama bildiğini bile unuttururlar. Sizin başınıza bunlar özel hastanede parasını verdiğiniz halde geliyor. Devlet hastanelerindeki durumu hayal edin bir de.

Evet en az 3 çocuk yapmaya devam. Aman yoksa soyumuz tükenir.

Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Sn hakem Yanlış anlamayın amacım polemik değil. Bu durumdan ve bundan önce yaşadığım tecrübelerden sonra modern(!) tıp konusunda bazı şüphelerim oldu ve daha önce de anlattığım üzere Modern tıp konusuna tecrübelerim ışığında biraz şüpheciyim. Tıp konusunda Canan Karatay, Ümit Aktaş ve onun ekolüne daha sıcak bakıyorum. Onlar sayesinde sağlığıma kavuştum.. Benim için kulaktan dolma bilgilerden ziyade tecrübe daha önemli çünkü...

Bu arada bence sezaryen doğum zor durumda olmadıkça yasaklanmalı. Her şeyin doğal olanı daha doğrusu bence Milyon yıllık insan evrimine sonradan uydurma para tuzağı şeyler insanın bizzat kendisine zarar verdiğine inanmaktayım. Sezaryen doğum sonrası çocuklarda oluşan bazı hastalıklar konusunda yüzlerce bilimsel makaleler mevcut..

Neyse altın topiğini bu konuyla meşgul etmek istemiyorum. anlattığım üzere benim için gülümseten tatlı değil acı bir tecrübeydi.. O günleri hatırlamak bile istemiyorum artık...
    Sn vıvatrader tecrube önemli diyorsunuz,ömrü bu işin içinde geçen benim gibi birinin eşini tereddutsuz sezeryan yaptırmasını es geçiyorsunuz.Keza on kadın doğumcudan dokuzu eşini sezeryan yaptırır veya kendi sezeryan olur dememi de düşünmeye değer bulmuyorsunuz.Ayrıca sezeryana karşı done olarak da aslında şüphe ile baktığınız modern tıbbın(aslında modern lafı yanlış guncel demek lazım) size sunduğu sezeryan zararlıdır diyen makaleleri done olarak kabul ediyorsunuz.E ya o makaleler doğru değilse ardında başka niyetler varsa onlara nasıl güveniyorsunuz.Yok o makalelere güvenirim diyorsanız pek çok konuda guncel tıbbı kabul etmeyen canan karatayı neden seviyorsunuz.Bunlar çelişki değil mi.

Sezeryan para tuzağıdır lafı ise tamamen saçmalık,yanlış ve doktorlara hakaret ayrıca önyargıdır da altın topiğidir gereksiz uzatmayalım konuyu diye ayrıntılarını yazmıyayım şimdi.

Sayfa 840/1015 İlkİlk ... 340740790830838839840841842850890940 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •