Sayfa 44/151 İlkİlk ... 3442434445465494144 ... SonSon
Arama sonucu : 1208 madde; 345 - 352 arası.

Konu: Sistem Analiz

1.  Alıntı Originally Posted by m.m.e Yazıyı Oku
    örneğin eurusd de stop noktasını verse de o noktayı geçmeden, ilk yazdıklarından farklı ve aksi olarak daha hedeflerine çok uzakken ve yazdıklarıyla tutarlı bi gerekçe de yokken parite short pozisyonunun çoğunu kapatmasi
    FX ve finansal piyasaları zor piyasalardır. Kendi sözümdür "Bir stratejin yoksa fiyatın yönünü doğru tahmin etsen de kaybedebilirsin ama bir stratejin varsa fiyatın geleceği yeri doğru tahmin edemesen de para kazanabilirsin"
    Burada stonehand arkadaşın yaptığı bir yatırım tavsiyesi yönlendirme olmadığı gibi adamın imzasında açık ve net bunu belirtmesi aslında yeterli.
    Alabileceği risk, kar beklentisi, kapital açısından kimse kimseye eşit olmadığına göre bu ve benzer forumlarda yazılanların aklı olan herkesin kendi akıl süzgecinden geçirip işleme girdiği/girmesi gerektiği aşikardır.

2. Sn. Stonun yaptığı hesap kitap çok doğrudur ve bende bu doğrultuda kendimce bu hesabı üç aşağı beş yukarı buldum. Ancak sistemde olağanüstü, ezber bozan ve piyasa ile uyum sağlamayan , ciddi ve saygın uzmanların şaşırdığı , güldüğü bir süreçten geçiyoruz .. Ada'mın biri herif vs. ne derseniz deyin...duruyor duruyor birden 200-250 milyon tl.lik banka hisseleri alıyor .. Hemde tek bir aracı kurum aracılığı ile.. Bunu 2 ayda bir yapıyor.. Bu Ada'm salakmıdır, safmıdır kimse akıl erdiremiyor .. Dolayısıyle tüm sistemin doğal akışı bozuluyor.. Bütün hesap kitap, analiz çöküyor. Bir nevi sistem manipüle ediliyor.. Bu şartlarda kimsenin hesabı tutmaz.. Taaa ki biri bu Ada'mın burnunu sürtene kadar ... Ada'mın kullandığı bu paralar kendi parası değilki bu şekilde intihar ediyor .. Belliki patron parası .. Kendi parası olsa asla böyle kumara gömmez .. Burnu üstü dikilecek bir gün.... işte bu Zaman'ı bilenler kazanacak..

Normal sistem işleyişinde sn.stonunun yanılma payı yok denecek kadar azdır.. Zaten olması gereken normal durum, anormal duruma çekiliyor kafada bir tahta eksik Adam,herif, birader tarafından.

3. usdtry kisa vsdede tekrar 3.63 uzerine çıkmazsa ve üzeri de kapanislar yapmazsa 1 ay içinde 3.5X lere (3.51 civarına kadar da muhtemel) bir iniş yapması muhtemel diye düşünüyorum. (2014 Hazirana uyarsa)
    YTD.

4. Diğer taraftan, günlükte, ABD 10 yıllığın hareketine benzer bir durumu da var. Bu bağlamda, 3.6474 ü geçer ise, 3.68-3.70 aralığına gideceğini düşünüyorum.
    YTD

5. Bu sistem dengesizliğinde mümkündür ama 3.60 altına salınacağına ihtimal vermiyorum.. Yataya bağlar gibi.. Ancak borsada çok çok olağanüstü durumlar yaşıyoruz.kişisel duygular,hırslar, ben bilirim, ben yönetirim,benim dediğim olur, para bende( başkasının kozunu görmeden) boru sesi duyuyoruz . Paranın dini,İmanı olmazı unutmuş bu birader ve akıl mantık dışı hareketler çiziyor. Döviz borcu olan şirketler olduğu gibi umudunu dövize bağlamış ihracat yapan şirketlerde var.. Dövizle mal sat dışarıya içeride yüksek tl.ile maliyetlen işci parası öde.. Ne kalır bu şirketlerin eline.. O zaman enflasyonuda faizide indirmen gerekir.. Denge bozulursa her şey bozulur..bir yere yüklen ... Eee diğeri altta kalır canı çıkar .. Ülke olarak katma değerli ihracatın varsa piyasa üzerinde oyun oynarsın yoksa don kişot olursun sonunda ve milleti kendine güldürürsün .. Bu ülke ekonomisi , finansı Maceracı birine bırakılmayacak kadar hayati öneme sahip bir işdir. Allah sonumuzu hayır eylesin.

6.  Alıntı Originally Posted by browjn Yazıyı Oku
    Sn. Stonun yaptığı hesap kitap çok doğrudur ve bende bu doğrultuda kendimce bu hesabı üç aşağı beş yukarı buldum. Ancak sistemde olağanüstü, ezber bozan ve piyasa ile uyum sağlamayan , ciddi ve saygın uzmanların şaşırdığı , güldüğü bir süreçten geçiyoruz .. Ada'mın biri herif vs. ne derseniz deyin...duruyor duruyor birden 200-250 milyon tl.lik banka hisseleri alıyor .. Hemde tek bir aracı kurum aracılığı ile.. Bunu 2 ayda bir yapıyor.. Bu Ada'm salakmıdır, safmıdır kimse akıl erdiremiyor .. Dolayısıyle tüm sistemin doğal akışı bozuluyor.. Bütün hesap kitap, analiz çöküyor. Bir nevi sistem manipüle ediliyor.. Bu şartlarda kimsenin hesabı tutmaz.. Taaa ki biri bu Ada'mın burnunu sürtene kadar ... Ada'mın kullandığı bu paralar kendi parası değilki bu şekilde intihar ediyor .. Belliki patron parası .. Kendi parası olsa asla böyle kumara gömmez .. Burnu üstü dikilecek bir gün.... işte bu Zaman'ı bilenler kazanacak..

Normal sistem işleyişinde sn.stonunun yanılma payı yok denecek kadar azdır.. Zaten olması gereken normal durum, anormal duruma çekiliyor kafada bir tahta eksik Adam,herif, birader tarafından.
    herif = malum fon ve yancıları. şimdi moda bist'i şişirip usd'yi baskılamak.... kendilerini kısa vadede başarılı sanıyorlar fakat orta uzun vadede çakılacaklar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    19,655
     Alıntı Originally Posted by stonhand Yazıyı Oku
    Beyler kaldığımız yerden devam. Bu başlık benim, mekan benim ona göre :D
    Haydi bismillah
    Hayırlı olsun

başarılar

http://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=486

başlığa kısa bir makas attım, ilgili başlığı okuduktan sonra, istediğiniz başka bir başlık ismi var ise. özel mesaj sistemi ile bana ulaşabilirsiniz.

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Hayırlı olsun.

Ama öyle "stonhand" kullanmak yok bu forumda ...

Şöhret tamam da.

Kullandırmıyorlar bildiğim kadarı ile yönetim.

Oysa ne firaklı bir başlık olmuştu...

Bir de bu başlık benim bu mekan benim olmuyor bu forumda...

Bunu da bil.

Tekrar hayırlı başarılar.
    Tüm mekanlar, hisse.net'indir.

kurallara uyduğu sürece, herkes her başlıkta yazabilir.
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya/satmaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: hisse başlıklarında dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

8. Bir kişi 100 kişiye fayda sağlar gelir bir dangalak, başarıyı çekemeyen asalak, artık ne derseniz şikayet eder. Tüm düzenin içine eder. Ne olacak acaba, stonhond yazamayınca dolar mı bozacağız. Avucunuzu yalarsınız.

Sayfa 44/151 İlkİlk ... 3442434445465494144 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •