Arama sonucu : 34 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Fon Portföyümüze Yön Vermek İçin Gelecek Stratejisi ve Öngörülerimiz

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1.  Alıntı Originally Posted by meesut Yazıyı Oku
    EKİM AYI YABANCI HİSSE İÇİN ÖNGÖRÜLERİM;

Yabancı Hisse Fonlarına yatırım yaparken S&P 500 grafiği üzerinden karar vermeye çalışıyorum. Diğer endeksler de paralel hareket etmekle birlikte bence Amerikan Piyasalarını en iyi yansıtan endeks bu diye düşünüyorum.

Ekim ayı için şu an görünen en büyük belirsizlik, Amerikan seçimlerinin nasıl sonuçlanacağı? Trump aleyhine bir sonuç çıkması durumunda mevcut Başkanın olaylı mı yoksa olaysız mı ayrılacağı?

Öncelikle söz konusu Trump da olsa burada bizdeki gibi koltuğu bırakmama anlamında bir durumun olacağını sanmıyorum, bence Trump bu açıklamasını yaparken kastettiği, kullanabileceği bütün itiraz mekanizmalarını kullanacağı, üst mahkemelere sonuçları götürebileceği, kısaca işi yokuşa süreceği. Yoksa söz konusu Amerika olunca oturmuş, dünyadaki örnekleriyle kıyaslandığında oldukça işler mekanizmaların, kurumların bulunduğu herkesin malumu. Bir şekilde süreç uzasa da sonuçta koltuğu bırakmak zorunda kalacaktır. Benim şahsi görüşüm, Trump’ın çok da devam etmeye isteği yok gibi görünüyor. Biden’la yapacağı tartışmalarda bir kez daha bu isteğinin ne seviyede olduğunu görmüş olduk.

Diğer bir konu piyasa FED’den genişletici politikalarının devamını istese de, pek karşılık bulmuş gibi görünmüyor. En azından kısa dönemde bunun değişeceğine dair de bir ışık görünmüyor. O yüzden Ekim ayında da benzer açıklamaların devam edeceği, piyasanın da yatayda devam edeceğini düşünüyorum. Önümüzdeki 3-6 aylık dönemde aşının takviminin belirginleşmesi, yeni başkanın ve politikalarının kesinleşmesi sonrası duruma göre Amerikan sermayesinin tekrar dünyaya açılmasını ve bu kez gelişen ülkelere doğru bir sermaye kaymaya başlayacağını düşünüyorum. İçerisinde bu ülkelere ait hisse senedi bulunan fonlar da bu dönemde izlenmeye, toplanmaya başlanabilir.

İşin teknik kısmına gelirsek, S&P 500’ün ay içerisinde 50 ila 100 günlük ortalamalar civarında dalgalanmasını bekliyorum. Bu aralıkta altta 3200 ile yukarıda 3400 arasında. Kendi portföyümde şu an sadece % 5 civarında yabancı hissem var. Eğer 100 günlük ortalama aşağı yönde kırılırsa alım fırsatı olarak değerlendireceğim. Sırasıyla 3100 ve 2950’lere kadar çekilme olabileceğini düşünüyorum. Ancak Ekim ayı içerisinde çok çok büyük bir sürpriz olmazsa, yukarıda da bahsettiğim gibi 3200 aşağısını beklemiyorum.

50 günlük ortalama yukarıya kırılırsa, ki bunun seçim öncesi ortamda gerçekleşeceğine imkan vermiyorum ancak bir önceki zirveleri olan 3600’lere kadar götürmek isteyebilirler.

Sırasıyla alım için beklediğim destek noktaları; 3100-2950

Bu ay içinde ilk revizemi yapıyorum. Yukarıda da bahsettiğim gibi 3200-3400 arasında dalgalanma bekliyordum, ancak bu hafta itibariyle 3400'lerin test edilip geçildiğini gördük. Eğer bu fake-sahte bir çıkış, bir ayı tuzağı değilse, ki onu da tekrar 3400'lerin destek olarak çalıştığını görerek deneyebiliriz, yeni bir boğa piyasasının yani yükselişin başlangıcı olabilir. Buralardan portföyüme bir birim ilave yaparak portföydeki yabancı hisse ağırlığını arttırmaya karar verdim.

Belki de bu hareket artık Trump'un şansının kalmamasının ve Biden'in fiyatlanmaya başlanması olabilir. Aşağıda 2 link paylaşıyorum, grafiklerden de görüleceği gibi seçim dönemlerinden sonraki bir kaç ay içerisinde borsa genellikle yükselerek tepki vermiş, özellikle aynı partiden başkanların seçimi kazanıp devam ettiği süreçte. Ancak burada yine bir handikap var, eğer başkan ilk döneminden sonra kaybedip, diğer siyasi kanada kaybetmişse, borsa yatay devam etmiş bazen de düşmüş. Bu kez de aynı senaryonun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini yılbaşına kadar göreceğiz sanırım. Biraz da burada Trump'ın kaybedeceğine ama daha önceki yılların aksine, borsanın bunu pozitif fiyatlayacağına oynayarak, payımı biraz arttıracağım.

https://www.forbes.com/sites/kristin.../#550182f14f86

https://static.fmgsuite.com/media/do...4a17b384d1.pdf

2. Seçimden sonra Biden gelirse muhtemelen ABD de iç savaş çıkar. Trump gelirse ÇİN ile dış savaş gerçeğe dönüşür.

Biden küreselci Lücifere inanan satanist kitlenin adamı ve kitlenin ana hedefi tek dünya devleti.

Trump ın temsil ettiği evangelist hristiyanlar ise ABD nin ulusal devlet olmasını ve büyük İsrail devletinin kurulmasını hedefliyor.

Bu baskın 2 grup koltuğu kolay kolay terketmezler; her ikisi de kendi inançlarını herşey pahasına savunmaya hazırlar.

Bu sebeple ben ABD nin nasıl şekil alacağına göre karar vermek doğru olur diye düşünüyorum.

BIDEN gelirse, yavaş yavaş tüm ABD yönetimini United Nations, WorldBank, ve IMF gibi Globalist kuruluşlara devredip ulusal FED vb ABD dahili iç kuruluşları tamamen lağvedeceğini düşünüyorum!

Trump gelirse ABD piyasaları tekrar yükselmeye devam eder ama muhtemelen ÇİN ile savaşmak zorunda kalırlar.

ABD artık eski ABD olmayacak. Yeni bir format atılacak.

Analizleri yaparken dini motifleri düşünün! Çünkü iki grupta fanatik bağnaz dindar yobaz!

Alıntı Originally Posted by meesut Yazıyı Oku
    Bu ay içinde ilk revizemi yapıyorum. Yukarıda da bahsettiğim gibi 3200-3400 arasında dalgalanma bekliyordum, ancak bu hafta itibariyle 3400'lerin test edilip geçildiğini gördük. Eğer bu fake-sahte bir çıkış, bir ayı tuzağı değilse, ki onu da tekrar 3400'lerin destek olarak çalıştığını görerek deneyebiliriz, yeni bir boğa piyasasının yani yükselişin başlangıcı olabilir. Buralardan portföyüme bir birim ilave yaparak portföydeki yabancı hisse ağırlığını arttırmaya karar verdim.

Belki de bu hareket artık Trump'un şansının kalmamasının ve Biden'in fiyatlanmaya başlanması olabilir. Aşağıda 2 link paylaşıyorum, grafiklerden de görüleceği gibi seçim dönemlerinden sonraki bir kaç ay içerisinde borsa genellikle yükselerek tepki vermiş, özellikle aynı partiden başkanların seçimi kazanıp devam ettiği süreçte. Ancak burada yine bir handikap var, eğer başkan ilk döneminden sonra kaybedip, diğer siyasi kanada kaybetmişse, borsa yatay devam etmiş bazen de düşmüş. Bu kez de aynı senaryonun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini yılbaşına kadar göreceğiz sanırım. Biraz da burada Trump'ın kaybedeceğine ama daha önceki yılların aksine, borsanın bunu pozitif fiyatlayacağına oynayarak, payımı biraz arttıracağım.

https://www.forbes.com/sites/kristin.../#550182f14f86

https://static.fmgsuite.com/media/do...4a17b384d1.pdf

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •