Sayfa 263/1015 İlkİlk ... 163213253261262263264265273313363763 ... SonSon
Arama sonucu : 8116 madde; 2,097 - 2,104 arası.

Konu: Viop LIX

1. Geçen bir spekülatöre sordular ne oldu bizim hisse.

O da yanımda çalışan acemi bir trader var o kaçırmış desteği sonra mal gelmiş vs. o şekilde anlatıyordu.

Demek yapılanma en az 3-4 kademe

En altta söyleneni yapan trader, onun bir üstünde tahtacı, bir üstünde organizatör, onun da üstünde projeci, finansör yatırımcılar, patron, aracı kurum sahipleri.

Üsttekilerin bence siyasi veya bürokraside bağlantıları var.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

2. Ehehehehe ortam çok değişik...
    "Onu okumayın ne gerek var!" demenin ne gereği var anlamadım.

Senin ezbere bildiğini bilmeyen vardır.
    Kanser belirtisi gösteren, seninle aynı belirtilerden muzdarip,
    "ama sadece su içse iyileşecek" insan vardır.

Neden "herkeş", sadece kendi gerçekliğini, tecrübesini, zihinsel koşullanma halini kutsuyor?
    Bundan 500 yıl önce edinilmiş bazı spesifik bilgilere, bugün bile sahip değilsin.
    Tersine... Bugün 10 yaşında çocuğun sahip olduğu bilgi, 100 yıl öncesinin bilim adamı seviyesinde.

Bunların hepsi de okuyarak oldu...
    En ucuz tecrübe, becerebilirsen... Başkalarının tecrübelerinden edinilendir.

3.  Alıntı Originally Posted by el turco Yazıyı Oku
    kitapta 1923 yılına kadar olan olaylar yazılıyor. 1929 buhranı yazmıyor.

buhranda livermore önce kazanıyor sonra batıyor ama ne yaptığı belli değil. sonra intihar ediyor. az bi kültürlenin yaw. hep cehalet hep cehalet.
    1929 buhranı gibi bi düşüş anlamında

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Marmara'nın GÜNEYDOĞU sahili
    Gönderi
    9,524
     Alıntı Originally Posted by el turco Yazıyı Oku
    bahriyeli ağam en ünlü spekülatörün kitabının özetini kopyala yapıştır yaptın. tamam da ne yapalım? net fikrin var mı?
    Gözüm Merak ettim kitabın önerisi o parantez içinde yazılanlar macera kitabı okuyacak vaktim yok benim için anafikir ne önerdiği önemliydi ..çok da kasmamak lazım kitaptı defterdi vs di
    bilinen mutad şeyler

ee soru ne onu anlamadım?hangi konuda net fikrimi istiyosun ?

5.  Alıntı Originally Posted by ALPER Yazıyı Oku
    Yaw abi tebrik ederim de. Sen de sırf bana giydirmek için cevap vermişsin. Ben cevabı olan varsa diye sormustum
    Estağfurullah asla o niyetle cevap vermedim. Benim o yazım geneledir. Aklımdakileri yazdım.

İnanın ben sabah short yapmayına kadar yazardım da.Çünkü USD golden cross u gördüğüm için. Viop kaldıraç falan işin içine girince çok kısa farklara işlem yapanlar oluyor anladığım kadarıyla etkilememek için yazmadım.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Marmara'nın GÜNEYDOĞU sahili
    Gönderi
    9,524
    ne istediğini bilmeden soru soruyosun el turko

7.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Geçen bir spekülatöre sordular ne oldu bizim hisse.

O da yanımda çalışan acemi bir trader var o kaçırmış desteği sonra mal gelmiş vs. o şekilde anlatıyordu.

Demek yapılanma en az 3-4 kademe

En altta söyleneni yapan trader, onun bir üstünde tahtacı, bir üstünde organizatör, onun da üstünde projeci, finansör yatırımcılar, patron, aracı kurum sahipleri.

Üsttekilerin bence siyasi veya bürokraside bağlantıları var.
    Sayın Ariston ya Allah aşkına o dinlediğin adamların bilmem kaç tane Spk dan cezası var. Yaw kim yaptığı işi nette anlatır. Allah aşkına yapmayın ya. Şimdi mesela çok meşhur makdere var ya da panda ayhan ya da yusuf teker size herşeyi anlatırlar mı sanıyorsunuz? Bak karşında Manda yalçına seans yapmış seans bittiği an işlemlerin yazıldığı föy olur tutturan ender adamlardan biri var.Ona baktıkları zaman kimileri mesai biter 18:00 da taaa föyü tutturmak için işlem defterini bekler öyle ancak yazabilirlerdi.20-21 şirketten anca çıkarlardı.Çünkü föy ile işlem defteri tutması lazımdı.

Bu topiclerde az sayıda da olsa yazan tahta yapan adamlar var. Gerisini sen hesap et.
    Son düzenleme : Zdx&Lunar Soul; 08-02-2024 saat: 22:37.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

8.  Alıntı Originally Posted by bahriyeli Yazıyı Oku
    ne istediğini bilmeden soru soruyosun el turko
    Sayın Bahriyeli yazdığım o iki kitabı oku. Bak bu kadar net beni bilirsin köşeli lafları sevmem. Ben ders kitabı hariç sadece o 2 kitabı okudum yıllardır. Hatta bazı yerlerini de okumadım. O piyasaları tecrübe etmediğim için.

Orada öğreneceğin en önemli şey bu işin psikoloji tarafı. Orada yaşanmışlıklar var aynı durumlarda sen ne yapmışsın onlar ne yapmış var. Boşa okumazsın rahat ol.

Sayfa 263/1015 İlkİlk ... 163213253261262263264265273313363763 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •