Sayfa 369/997 İlkİlk ... 269319359367368369370371379419469869 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 2,945 - 2,952 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Piyasaya verilen para sadece tcmb üzerinden yaratılabilir. Kayıtlarda öyle bir işleme rastlamadım. Olsa zaten ekonomistler bangır bangır bağırırdı. Ancak KGF kredilerinden sonra 100-120 milyar TL civarında bir likidite açığı oluştu. Tcmb bunu günlük olarak geç likidite penceresinden fonluyor, yani bir günlüğüne ve yüksek faizli (%12.25) , Bankalar bu parayı ertesi gün tcmb'ye iade ediyor ve tekrar günlük ihaleye giriyor.
    Tcmb kalıcı olarak likidite açığını kapatmaya başlarsa bahsettiğiniz problemden bahsetmye başlayabiliriz, ancak şu ana kadar bu yolu seçmedi.
    Tşkler..ortadaki diğer bir belirsizlik hazinenin 200 milyar TL kgf kredisinin ne kadarına kefil olduğu? Kimi yüzde 7 diyor kimi tamamı..Mehmet Şimşek 25 milyar kredinin geri ödenmeyeceğini tahmin ettiklerini hazırlıklı olduklarını söylesede işletmelerin ne kadar krediyi geri ödemeyeceği belirsiz..2 seçeneğimiz var önümüzdeki 2-3 yıl süreçte ya gene develeasyon yada faizlerde 15 bandının yukarı kırılması..doların yükselmesi içerden çıkacak yabancının işine gelmez..

2.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Anladım bu konuda salık veremem ama sadece şöyle bir varsayımımı sizinle paylaşabilirim. Çıkarsa sistem krizi çıkar o durumda çok güvenilen büyük bankalar dediğiniz bankalar bile okkanın altına gidebilir. Benim için şu anki banka riski budur, böyle bir şey olursa yıllarca düşük faiz aldığım ekstra zararım olur diye düşünüyorum. Neyse akıl vermek işimiz değil hele para konusunda hiç değil insanın kendi aklı fikri en doğru yolu gösterecektir. Saygılar.
    Yok rica ederim sizlerden çok şey öğrendim burada ve öğrenmeye devam ediyorum.
    Yanlız şu mesela kafama takıldı . Örnek olarak Enpara'da 30 Bin dolar almak istedim hesabı açıyorum ve dolarım hesaba yatıyor. Ancak paramı geri çekmek istediğimde fiziki dolar olarak geri alamıyorum yine Tl 'ye çevirip ödüyor. Acaba bu sistem tamamında mı böyle ?
    ben öyle bir durumda dolarımı fiziki geri almak isterim

Alıntı Originally Posted by bir-esnaf Yazıyı Oku
    Yanlız şu mesela kafama takıldı . Örnek olarak Enpara'da 30 Bin dolar almak istedim hesabı açıyorum ve dolarım hesaba yatıyor. Ancak paramı geri çekmek istediğimde fiziki dolar olarak geri alamıyorum yine Tl 'ye çevirip ödüyor. Acaba bu sistem tamamında mı böyle ?
    En parayla Döviz işim olmadı sizin dediğiniz gibi oluyorsa kabul edilemez bir durum bence , bu sistemle çalışanlar size en doğru bilgiyi verecektir.

4.  Alıntı Originally Posted by bir-esnaf Yazıyı Oku
    Ben enpara'dan fiziki dolar çektim. Öyle birşey yok.

Almanyada ki ! 30 yılllık Euro ihalesinden faiz %1.22 çıkmış öncekide %1.27 imiş. Hal böyle olunca bizim asrın lideri haklı olarak kızıyor bizdeki %12 faizlere. Bu ne kardeşim kıçı kırık ! ALAMANYA`nın ! 10 katı faiz neyin nesi ? Bizim gibi böyyük bir ülkede faizler TESADÜFEN ! zengin olmuş Almanyadan daha düşük olmalı asrın lideri haksız mı yani !...

6.  Alıntı Originally Posted by bir-esnaf Yazıyı Oku
    enpara -Finansbank fiziki olarak atm'ler den dolar çekilebilen ender bankalardan birisi .Size kim söyledi tekrar tl ye çevireceksiniz diye .

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by bir-esnaf Yazıyı Oku
    Fiziki olarak da tüm QNB Finansbank şubelerinden Dolar/Euro alabilirsiniz.
    Bununla ilgili bir kaç ay önce SMS atmışlardı.
    syg.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

8. Aktif 35 gün 14.65, 60 gün 14.77

Sayfa 369/997 İlkİlk ... 269319359367368369370371379419469869 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •