Sayfa 457/746 İlkİlk ... 357407447455456457458459467507557 ... SonSon
Arama sonucu : 5962 madde; 3,649 - 3,656 arası.

Konu: KOZAA - Koza Madencilik

1. Bu kağıt bist 30 hissesi olduğu için kıvranıyor, çünkü yabancı satıyor. İpek bist 30 da olmadığı için gidebildi.
     Alıntı Originally Posted by Feragat Yazıyı Oku
    Kozaa 12-13 lira arasına sıkıştırıldı . Sert yükseliş yapması gerekiyor . Kozalın daha zirveye gelememiş olması kozanın yukarı gitme durumunu daha da güçlendiriyor .
    Ons 1700 dolar 6 liralarda iken 88 lirayı gören kozalın şuan 73.5 lira olması da başka bir mesele.
    Endeksin yükselişi ons a gelen satış ile tahtacı kendine göre planlar yapıyor ama yukarı gitmek zorunda ... beklentiyi kırmak için çok güzel ortamlar ...

Endeks içinse insanımız çabuk unutuyor .. endeks 80-90 binlerden almazken buralardan alıyor . insanların psikolojileriyle oynayarak sermayeleri eritiliyor . Yurt duşundan negatif ayrışabiliriz . Gitmeyen bazı tahtalar gidip tekrar yön aşağı olabilir. Endeks düşmeyecekmiş gibi hissetmeye başlanılımca sert satışlar gelecektir endekse ..
    SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by Endoplazmik Yazıyı Oku
    Bu kağıt bist 30 hissesi olduğu için kıvranıyor, çünkü yabancı satıyor. İpek bist 30 da olmadığı için gidebildi.

Naçizane ben kimsenin de satıp gittiğine inanmıyorum bilakis ne kadar büyük parsa alırsak o kadar süper olacak diye düşündüklerine inanıyorum. Yabancı Koza ve kozal satıyorsa elinde hiçbir şey bırakmadan BİST’i tümden terk etmesi gerekir benim yatırımcı anlayışıma göre. Kaldı ki analistler altında hedefleri yazıyor, Türkiye’nin covid sonrası en hızlı toparlayacak ve yatırımcılar için en cazip ülkelerden birisi olacağına dair birçok öngörü de mevcut, en son Fitch finansman ihtiyacı yok, bir problem görünmüyor mealinde açıklama yapmışken yabancı kozayı satıyorsa ben de sakalımı keserim hocam. ( Siyasi olarak yazmadım bunları, lütfen polemik konusu yapmayalım. ) Derseniz ki niye gitmiyor, yük ağır, yatırımcısı inatla direniyor, onlar da daha bir hırsla baskıyı artırıyor pes edelim diye avunuyorum ben. Kafamdaki fiyatları görmeden gitmeyeceğim Allah izin verirse ve hayırlısını dilemek gerek her daim.

3.  Alıntı Originally Posted by Endoplazmik Yazıyı Oku
    Bu kağıt bist 30 hissesi olduğu için kıvranıyor, çünkü yabancı satıyor. İpek bist 30 da olmadığı için gidebildi.

Peki kozaa 9.5 liralarda iken İpek'e neden 7 liraları geçemiyordu ?
    Kozaa da bir günde 4-5 milyon sattı yabancı( bıyıklı) 10 liradan 8.8 kere düştü şimdi 12.5 lira . Bu yabancı takas oranlarına bakarsanız hisse 8 liralarda kalmalıydı .borsanınds şuan 80 binlerde olması gerekirdi.

Tahtacı diyorki almak mı istiyorsunuz yüklü alın da bakın nasıl satış yapıyorum üzerinize ... mantık şu gün içi 70-80 kuruş marj yapan bir kağıt ky atlayınca onları panik yaptırıp alttan toplaması kolay ((dı) eskiden şimdi zorlaştı. İpeke ye başkaları girdi açın bakın diğer tahtalara çoğu spek kağıdı gibi grubundan bağımsız haraket yaptı çünkü sığ hisse idi . Kozaa da toplu hisse , gelene verip alttan alıyor tahtacı ama omunda suyu ısındı . Tekrar diyorum gelir birisi 20-30 milyon lot almak isterse bu tahtada buda 300-500 milyon tl arasında (50 milyon dolar) bu tahtayı tahtacı mı tutabilecek ?

Şuan borsada bu kadar küçük kağıt gitti hepsinin tahtacısı anlaşarak mı yukarı hisseler gitti sanıyorsunuz ? Büyük tahtalardan çıkan yabancıların bir kısmı , Hintliler gibi manipülatörler giriyor .

Satın kozaayı bakın seneye kaç liradan alacaksınız belkide yabancı takasını %30 lara düşmüş göreceksiniz ama yükselecektir hisse ... tabi geleceği Allah bilir kimseyi etkilemeyeyim sadece umudunuz ve hedefiniz yüksekte olsun . Stop belirleyin o kadar .

4. üç aydır havalanmayan uçak firmalarını, sürekli zarar yazan petrol firmalarını ve gayrimenkullerinin on katı kadar döviz borcu olan firmaları yükseltmek istiyorlarsa ve o hisselerde pozisyon almak istiyorlarsa onların bileceği bir mesele. pis oyunlarını oynamaya devam etsinler. herseyin bir zamanı ve ederi var. bakalım satın alıp yükselttikleri o hisseleri ellerinden çıkarabilecekler mi. biz bekleriz.

5. Arkadaş havayolu, turizm, otomotiv, taş toprak çimento, yaprak ne varsa giderken sanki altın değil de tezek çıkarıyormuş muamelesine maruz kalmak koyuyor insana

6. ons 1700 dolar altına sarktı, şu an bundan etkileniyor.

7. Yine garibana borsayı umut gibi gösterip diğer yatırım araçlarının önüne set çekerek gel gel yapıyorlar.
    Borsada alınacak hisse her zaman bulunur ancak alacak para bulunamaz

8.  Alıntı Originally Posted by Hector Salamanca Yazıyı Oku
    bu hafta bilanço gelmesi bekleniyor. belki bu akşam. beklenti pozitif.
    hazır esen rüzgarıda arkasına alırsa haftayı 15 üzeri kapatması sürpriz olmaz.
    Gayet de sürpriz olur. Bilançonun iyi geleceğini borsaya yatırım yapmayanlar bile biliyor.

Sayfa 457/746 İlkİlk ... 357407447455456457458459467507557 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •