Sayfa 702/1312 İlkİlk ... 2026026526927007017027037047127528021202 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 5,609 - 5,616 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    6,108
     Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Türkiye nüfusu göç almadığı durumda şu an itibari ile azalıyor. 2017 den beri azalıyor.

Batı illeri çok daha uzun süredir düşüş içinde. Doğu olmasa zaten 2.1 oranı bile yakalanamiyor belki 2000 lerin başından beri.

Zaten bu nedenle milyonlarca göçmen doldurulduğu açık.

Esnaf kendi itiraf ediyor zaten 50 tane suriyeli çalıştırıyorum sigorta istemiyor Türk ile uğraşamam diyor. Angaralı siteler esnafı açık açık hem vergi kaçırıyorum hem de suriyeli olmazsa çeviremiyorum diyor. Denecek çok bir şey yok malesef yazık oldu ülkemize.
    Türkler en az 3 çocuk yapmalı.tabi yapın demekle olmuyor .şartları sağlayacan devlet olarak.
    Suyu ısıt ben geliyom demek...doğalgaz faturası Adana da bile 1000 lirayken (ki bu sene kaç olacak hayal bile edemiyorum ).
    Neyse bizden geçti zatende gençler bari köye dönsün demi...

y.t.d

2.  Alıntı Originally Posted by pisyedili01 Yazıyı Oku
    karadenizin suları egeye ininceye kadar temizleniyormuki ?

y.t.d
    Nispeten daha temiz

Karadenizin kirliliginin 2 sebebi var

Dunyanin en kirli nehri Tuna nehri akiyor

Cernobil

Karadeniz bolgesi lanetli bir yer

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    6,108
    https://kultursayfasi.wixsite.com/os...ar/blank-u4rr8

Yanlış hatırlıyor olabilirim ama sanırım lisedeyken tarih hocamız Türkler en geniş sınırlarına ulaştıklarında osmanlıda 4,5 milyon civarı Türk yaşıyor demiş idi.

y.t.d.

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    6,108
     Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Nispeten daha temiz

Karadenizin kirliliginin 2 sebebi var

Dunyanin en kirli nehri Tuna nehri akiyor

Cernobil

Karadeniz bolgesi lanetli bir yer

Yani hanım köyden kendi köyüne dönme diyorsun sayın bisikletci .
    Kirlilik hakkında söylediklerinizi bir kenara not ettim. Teşekkürler hürmetler.

y.t.d.

5.  Alıntı Originally Posted by pisyedili01 Yazıyı Oku
    Türkler en az 3 çocuk yapmalı.tabi yapın demekle olmuyor .şartları sağlayacan devlet olarak.
    Suyu ısıt ben geliyom demek...doğalgaz faturası Adana da bile 1000 lirayken (ki bu sene kaç olacak hayal bile edemiyorum ).

y.t.d
    Ekonomiye genç nüfus desteği sanayi devriminde kaldı. Artık kocaman fabrikaları çalıştıracak yüzlerce işçiye gerek kalmadı. Senede milyonlarca otomobil üreten fabrikalar 100-200 işçiyle döndürüyor bütün işi. Endüstri 4.0 çağındayız.

Büyük nüfus, büyük kirlilik, düşük yaşam kalitesi demektir.

O sanayide Suriyeli çalıştıranların o çok sovdugunuz emperyalist devletlerden farkı yok. Adam 50 kişinin yapacağı işi yapacak makineye 500000 vermeyip haftaligi 1000 liradan işçi çalıştırıyor. Bu para ekonomiye değil patrona yarıyor.

Bu kadar kaçak işçinin SGK'ya, talep enflasyonuna, kiraların yükselmesine etkisi de işin bonusu ayrıca

6. Tuna nehrini gördünüz mü içine girdiniz mi yüzen kazları ördekleri çektiniz mi .

Hiçte ne koku nede başka birşey rahatsız etmiyordu .

Suyu içesi geliyordu nehirden o kadar berraktı

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    6,108
     Alıntı Originally Posted by Ceomhs Yazıyı Oku
    Ekonomiye genç nüfus desteği sanayi devriminde kaldı. Artık kocaman fabrikaları çalıştıracak yüzlerce işçiye gerek kalmadı. Senede milyonlarca otomobil üreten fabrikalar 100-200 işçiyle döndürüyor bütün işi. Endüstri 4.0 çağındayız.

Büyük nüfus, büyük kirlilik, düşük yaşam kalitesi demektir.

O sanayide Suriyeli çalıştıranların o çok sovdugunuz emperyalist devletlerden farkı yok. Adam 50 kişinin yapacağı işi yapacak makineye 500000 vermeyip haftaligi 1000 liradan işçi çalıştırıyor. Bu para ekonomiye değil patrona yarıyor.

Bu kadar kaçak işçinin SGK'ya, talep enflasyonuna, kiraların yükselmesine etkisi de işin bonusu ayrıca
    şehire bildiğimiz ekonomiye genç nufus istediğim yok zaten o yüzden şehirden köye gitsinler uzakdan çalışma yapsınlar dediğiniz gibi endüstri 4. işde.

ayrıca ben kimseyede sövmem sayın Ceomhs .sizinde dediklerinize katılıyorum .

y.t.d.

8. 20 yıl sonrada bu kaçak işcilerin emekli maaşları ödenir bir şekilde
     Alıntı Originally Posted by pisyedili01 Yazıyı Oku

y.t.d

Sayfa 702/1312 İlkİlk ... 2026026526927007017027037047127528021202 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •