Sayfa 50/147 İlkİlk ... 40484950515260100 ... SonSon
Arama sonucu : 1171 madde; 393 - 400 arası.

Konu: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-3

1.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Bes’te ons altına alternatif yatırımı olarak neyi düşünüyorsunuz ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Bes te gram var, ons altın(usd bazlı) yok...gram pozisyonumu azaltırsam, likit fona geçerim...tamamen kapattığımda bes hesabımı da kaparım muhtemelen..hem fon çeşitliliği az, hem de iyi yönetilen hisse fonu pek yok.

kendim, kendi fonumu daha aktif yönetmeye başlarım böylece..şu an portföyün %70 kadarı gramda, %30 u aktif yönetiyorum sayılır...bes ten çıkarsam %100 ü aktif yönetmiş olurum.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bes te gram var, ons altın(usd bazlı) yok...gram pozisyonumu azaltırsam, likit fona geçerim...tamamen kapattığımda bes hesabımı da kaparım muhtemelen..hem fon çeşitliliği az, hem de iyi yönetilen hisse fonu pek yok.

kendim, kendi fonumu daha aktif yönetmeye başlarım böylece..şu an portföyün %70 kadarı gramda, %30 u aktif yönetiyorum sayılır...bes ten çıkarsam %100 ü aktif yönetmiş olurum.
    Geçen şant manukyanı dinlemiştim. Gümüşün endüstriyel kullanımıda olması nedeniyle hazırda emtiaya talep varken bes’e bakayım dedim. Tabiki gümüş fonu yoktu. Hadi dedim belki emtia fonu vardır oda yoktu.
    Yapacak bir şey yok.
    Bireysel emeklilikte tek motivasyonum var. Emekli maaşı, Allah ömür verirse TL alacağız bari bes döviz cinsinden yatırım araçlarında olsun en azında TL değerli olursa maaştan, TL değersiz olursa dövizden kurtarırız.

O egeli ben değilim

3.  Alıntı Originally Posted by lunatic Yazıyı Oku
    Merhaba,
    Bir konu hakkında bilgisi veya tecrübesi olanlara birşey sormak istiyorum.
    Çalıştığım şirket satılacak. Bizlere yeni sahipleri ile devam edeceğimiz söylendi, sayımız da yüksek. Ancak içimizde başı kuşkular var. Yeni yöneticiler ile anlaşamazsak ne olacak? Eski şirketin yan hakları vs.
    Ne yapılabilir? Bu durumu gerekçe göstererek haklı fesih yapıp tazminatlarımızı alabilir miyiz? Yeni şartlarımızı (maaş vs) müzakere etme şansımız olabilir mi? Ne dersiniz?
    İş yeri devirlerinde ticari hayatta karşılaşılan bir durum. Bu hallerde işçinin herhangi bir hak kaybını söz konusu olmaz.
    Kıdem tazminatınız eski çalışmanızın üzerine devam eder.
    Sadece yöneticiler değişecek.
    Ayrıca eski ve yeni işverenler sizin tazminatlarınızdan 2 yıl boyunca birlikte sorumlular.

4. merhaba

BES'te fon çeşitliliğini artırmak üzere hazırlık yapıldığı söyleniyor.
    Bağlı olunan emeklilik şirketinin dışında TEFAS'taki diğer fonlar seçilerek fon çeşitliliğine gidilmesi için çalışılıyormuş.
    En büyük engel yine emeklilik şirketlerinden..

https://www.youtube.com/watch?v=63Mv0wFvQRg

5. Böyle birşey olursa ve devlet katkısında da fon seçimi serbest olursa katılımı kesinlikle arttırır

Alıntı Originally Posted by meyman Yazıyı Oku
    merhaba

Bağlı olunan emeklilik şirketinin dışında TEFAS'taki diğer fonlar seçilerek fon çeşitliliğine gidilmesi için çalışılıyormuş.

6.  Alıntı Originally Posted by meyman Yazıyı Oku
    merhaba

Kuyumcuların altınlarına çökülmek istenen bir konjoktürde, ciddi ciddi BES te iyileşme olacağını düşünen var;
    Millet olarak gerçekten hiç akıllanmıyoruz.

yakın vadede benim tahminim şu şekilde, devlet faizleri düşürecek ve tahvil ihalelerine teklif falan gelmeyecek dolayısı ile BES te olan paranın zorla kağıt üzerindeki enflasyonun bile çok altında faizi olan devlet kağıtlarına kanalize edilmesi için düzenlemeler yapılacak.

örneğin sadece devlet katkısının değil ana paranın da örneğin 30% i devlet tahvillerine yatırılır vb...

Bugünü döviz pozisyonu nedeniyle zararsız atlatacağız gibi duruyor. Ancak hayat olarak tl long olduğumuz için yapacak bir şey yok.

Ama sn cauti ve sn dudu’nun geçmiş deneyimlerinden yola çıkarak gerek psikolojik, gerekse aksiyon olarak önerileri varsa, paylaşmak için güzel bir gün.

Benim bildiğim iki şey var. Birinicisi düşen bıçak tutulmaz.
    İkincisi Bıçak yere saplanınca yavaş toparlayacak hisselerden hızlı toparlayacak hisselere geçilebilir.

O egeli ben değilim

2000 öncesine döndük. siyasi istikrar yoktu , o nedenle ekonomik istikrar da yoktu derler. şimdi ki durum da aynı, bu kez tek parti içinde istikrar yok, zırt pırt bakan değişiyor, merkez bankası başkanı değişiyor. oğlumun dediği gibi bu ülkede dolardan şaşmayacaksın.

Sayfa 50/147 İlkİlk ... 40484950515260100 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •