Sayfa 810/981 İlkİlk ... 310710760800808809810811812820860910 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 6,473 - 6,480 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

1. Usd 200 Ema suan nerden geciyor

2.  Alıntı Originally Posted by drselcuk Yazıyı Oku
    5.95 gecilmez imkansız. Zararin neresinden donsek kardir deyip verip gececem ..tabiki makas yüksek olursa veremeyecez bu da ayri konu
    Ben 6 ay tertemiz stopajlı tl mevduattan sonra döndüm dolara.
    +faiz getirisini almadan veremem.
    2 yıl da beklerim 5 yıl da.
    O TL faiz getirisini alacağım.
    Gerekirse ömrün sonuna kadar da bekleyebilirim el sürmem paraya Allah muhtaç etmez ise.
    Kısmet.

Alıntı Originally Posted by savasC Yazıyı Oku
    52 haftalik
    4.73 / 7.23
    fibo 50 den donmedi (52 haftalikta)

5.40 dan doner gelir yigidim aslanim..
    ytd

Kurun 6.20'den neredeyse 60 kuruş düşmesi bu kadar kolaydı.
    Anlamadığım düzelen bir şey var herhalde.
    S400 alımı Fitch not indirimi Moodys not indirimi, F-35 programından çıkış.
    Tek Trump'ın söylemi Türkiye'ye Obama haksızlık yaptı.
    Ayrıca FED'in bu ay içinde faiz indirimi.
    Bu ikisi 60 kuruş.
    Başka hiçbir neden yok.

Alıntı Originally Posted by frappe Yazıyı Oku
    Usd 200 Ema suan nerden geciyor
    5.58 temel , 5.61 civari..
    bir cukurdan cikmak istiyorsan yapacagin ilk sey kazmaktan vazgecmektir..

4. Bir dahaki basligi acmaya talibim. Kurtarayim su dolarcilari izdiraptan artik😀

Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Bir dahaki basligi acmaya talibim. Kurtarayim su dolarcilari izdiraptan artik��
    oooo totemlerde baslamis..
    kolay gelsin dolar bu duser de cikar da, sagliginiza dikkat edin dostlar..
    bir cukurdan cikmak istiyorsan yapacagin ilk sey kazmaktan vazgecmektir..

6.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Bir dahaki basligi acmaya talibim. Kurtarayim su dolarcilari izdiraptan artik��
    tospikcigim senden önceki arkadaşda öyledeyip acmıştı
    bırak güneysu selim abi acsın enazından terso olursa ona ekşiriz

7.  Alıntı Originally Posted by ragwaer Yazıyı Oku
    Bankalar vermiş oldukları tüm türdeki kredilerden teminat almak zorundadırlar. Teminat nedir: araba, arsa, bağ, bahçe, ev, yat, kat vb. akla gelebilecek ve nakde dönüştürülebilecek tüm değerlerdir. Üstelik banka teminat tutarını, çekilen kredi miktarına göre değişkenlik göstermekle birlikte, her zaman belirli bir yüzdesi olarak ipotek altına alırlar. Yani 100tl kredi çekeceksiniz, banka 120tl teminat göstermenizi ve bunun da ipotek Altına alınacağını size bildirir. Tabi böyle kriz zamanlarında örnek veriyorum, teminat tutarı çekilen kredinin kat be kat üzerinde olabilir. Yani 100tl kredi için banka sizden 300tllik teminat isteyebilir. Şimdi gelelim asıl soruya: madem takipteki krediler arttı, bankalar ellerindeki ipotekli gayrimenkul vb. değerleri niçin satıp sorunu çözmüyor. Siz o gayrimenkulün %30 iskontolu satılacağınızı bilseniz, dolardaki zararınızı kesip almaz mısınız, örnek olarak söylüyorum. Not: geçmişte (batanlardan) birçok örneğini gördüğümüz, TL geliri olup ta, döviz kredisi kullanan yatırımcının da, elbette dövizdeki risk primi hesaplanıp ona göre teminat istenmiştir, bankalar bu riski de göz önünde bulundurarak teminatı artırmıştır. E peki nerede bu gayrimenkuller...satıyorum diyen oldu da alan mı olmadı.

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Konunun uzmanı olan arkadaşlar daha net cevap verebilir ben bildiğim kadar söyleyeyim,daha önceleri bu ellerinde kalan gayrimenkulleri bankalar 1 bilanço dönemi içerisinde elden çıkarmak zorundaydı,ancak ilgili yasada yapılan değişiklikle ellerindeki gayrimenkuller devletçe nakit kabul edilmeye başladığı için,bankalar değerini bulmadığı sürece gayrimenkul satmak için acele etmiyor...

8. Aniden birisi geliyor ilk gün onlarca yazı yazıyor. Yazıları afilli..... ( bir zamanlar hamidoşakir gibi) , aynı saatlerde Tramp açıklamaları..... Sonra yanlış anlaşıldı mesajları ve doların 5,61 den dönüşü.....

Birileri bu ülkede yüksek düzeyde manipülatörlük yaparak, zaten bitik vatandaşın elindeki son kuruşları da ütme peşinde. Niyetleri milli mücadeleye girecek ekonomik gücü komple sıfırlamak olabilir mi ? Türkiye diye bir ülke de karın tokluğuna razı büyük bir kitle yaratılmak üzere.

Sayfa 810/981 İlkİlk ... 310710760800808809810811812820860910 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •