Sayfa 613/669 İlkİlk ... 113513563603611612613614615623663 ... SonSon
Arama sonucu : 5347 madde; 4,897 - 4,904 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by Egetorik Yazıyı Oku
    Phillip Capital nasıl peki sayın @Trade Shark ?
    kullanmadım hiç. Yabancı firma olduğu için bu tarz hizmetlerde kötü değildir. Ama orda ETF'ler falan yok biliyorum. Hisse senedi listesi yapmışlar. Her ürün yok.
    Kullandıklarım haricinde yani IBKR, Midas dışında hesap açıcak olsaydım Swissquote olurdu.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
    Europe's highest quality companies
    https://twitter.com/long_equity/stat...23242403221504

“Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

3. Sanofi Fransız değil miydi ya?

ytd

4.  Alıntı Originally Posted by mustican Yazıyı Oku
    Yurt Dışı hisse alım satım işlemlerini İş Bankası üzerinden yapıyorum.

Öncelikle dün yaptığım işlem ile 18108 GBP tutarında bt plc hisse satışı yapıp; karşılığında da bp plc hissesi aldım.

Şimdi gelin satış yaptığım BT hissesinden yapılan kesintileri inceleyelim. (nedense her işlem gbp den usy ye çevriliyor)

Kur çevrim maliyeti: 108,83 usd
    Komisyon satış :54 usd

Bu miktarlar hisseyi satın alırken de alınıyor.
    artı vergi alınıyor.

Yani bir hisseden 3-5 kuruş kar edip satmaya kalkarsanız. kafadan 500 dolara yakın içeri giriyorsunuz. Aldığınız hisse %4-5 değer kazanması lazım ki maliyeti kurtarabilesiniz.

...
    Dolar multimilyoneri değilseniz bankalar üzerinden yapılmaz bu iş.

IKBR ya da Midas...

ytd

5.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Dolar multimilyoneri değilseniz bankalar üzerinden yapılmaz bu iş.

IKBR ya da Midas...

ytd
    Phillip Capital de 10 bin dolar üzerinde on binde 8 komisyon ücreti var sizce iyi değil mi sayın @Patrick Bateman ?

6.  Alıntı Originally Posted by mustican Yazıyı Oku
    Yurt Dışı hisse alım satım işlemlerini İş Bankası üzerinden yapıyorum.

Öncelikle dün yaptığım işlem ile 18108 GBP tutarında bt plc hisse satışı yapıp; karşılığında da bp plc hissesi aldım.

Şimdi gelin satış yaptığım BT hissesinden yapılan kesintileri inceleyelim. (nedense her işlem gbp den usy ye çevriliyor)

Kur çevrim maliyeti: 108,83 usd
    Komisyon satış :54 usd

Bu miktarlar hisseyi satın alırken de alınıyor.
    artı vergi alınıyor.

Yani bir hisseden 3-5 kuruş kar edip satmaya kalkarsanız. kafadan 500 dolara yakın içeri giriyorsunuz. Aldığınız hisse %4-5 değer kazanması lazım ki maliyeti kurtarabilesiniz.

Benim anlamadığım şey şu,(hadi vergiyi ve fahiş komisyonları geçtim.)
    Sn iş Bankası, Ben Londra borsasından hisse satıyorum ve yine Londra borsasından hisse alıyorum. Bu işlemlerden dolayı hem alımda hem de satımda kur çevrim maliyeti ödüyorum?
    Bu işlemi 2-3 dak ara ile elimdeki hisseyi satıp, yine aynı para birimli Londra borsasından alıyorum. Bu işlemin takası 2 gün sürüyor.
    Neyin kur çevrimini yaptınız da her işlem için benden 108 +108 dolar kur çevrim maliyeti alıyorsunuz?
    Bu işlemin haksız ve hukuksuz olduğunu Banklaya bildirdim ve iadesini istedim. Bakalım iade edecekler mi? Ayrıca belirtmek isterim ki bu şekilde haksız olarak binlerce dolar hesabımdan kesilmiştir. İş Bankasına duyurulur.
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

7.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Valla ben girdim hisse 1 yılda 25 26eurodan 5.5eurolara düşmüş "TEG" enf düşük gelince 6lara zıpladı temettüde vermicem demiş vergi açısından avantajlı olur heralde almanlar sokakta yatmaya kalkışmazlarsa aşağıda çok fazla yeri yok ama beleşe lokma yedirmez alman bakalım..

Yatırım tavsiyesi değildir.
    %10 primlendi bugün. bakalım yarın cpi ne gelecek. pozitif bir hava mevcut çoğu yerde.

8. Aynen alaman borsası yeni gelene ayağı alıştırıyor %22gitmiş ben alalı. Seçime kadar zamana yayarak ekleme stratejim vardı çok erkenden burnunu kaldırdı beklemiyordum.
    Ytd
     Alıntı Originally Posted by flowski Yazıyı Oku
    %10 primlendi bugün. bakalım yarın cpi ne gelecek. pozitif bir hava mevcut çoğu yerde.

Sayfa 613/669 İlkİlk ... 113513563603611612613614615623663 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •