Sayfa 169/344 İlkİlk ... 69119159167168169170171179219269 ... SonSon
Arama sonucu : 2747 madde; 1,345 - 1,352 arası.

Konu: SELEC - Selçuk Ecza Deposu

1.  Alıntı Originally Posted by enigma72 Yazıyı Oku
    Depo ithal ilaçları 45-60 gün vade ile satar.diger kalemleri 90 gün vadeli satar.kesilen ilaç deponun alacaği olarak eczaneye fatura edilir.vadesi gelince SGK tarafından eczaneye ödenen ilaç faturası bedeli eczane tarafından gerektiği kadar depo hesabına aktarılır.

Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Teşekkürler, ödeme tarihini aslında çok düşünmüyorum, eczacıların Martdaki stoklamaları üç aylık bilançoya yansımış mıdır diye merak ediyordum, depodan çıkınca satış kesiliyorsa iyi.

Bilanço ne zaman gelecek acaba
    400 gibi gelirse tadından yenmez
    Cumaya kadar gelir mi üstadlar
    Ytd

3.  Alıntı Originally Posted by H96 Yazıyı Oku
    Teşekkürler, ödeme tarihini aslında çok düşünmüyorum, eczacıların Martdaki stoklamaları üç aylık bilançoya yansımış mıdır diye merak ediyordum, depodan çıkınca satış kesiliyorsa iyi.
    Stokçuluk çok eskidendi şi di hiçbir eczane kolay kolay stokçuluk yapmıyor sadece belli miktarda ilaç var
    ytd deli saçmasıdır

4. Arkadaşlar,daha önce ayrıntılı bir şekilde yazmıştım.tekrarlamak istemem ama yine de bir konuyu hatırlatmak istiyorum:Sağlık firmasında faliyet gösteren 6 firma var.SELEC DIŞINDA 5 FİRMANIN TOPLAR KAR'I HATTA dEVA'NIN MUHTEŞEM 3 AYLIK KAR'I DA DAHİL OLMAK ÜZERE HEPSİNİN TOPLAMI ANCAK SELEC KADAR OLUYOR.YANİ SELEC'İN YILSONU KAR'I HEPSİNİN TOPLAM KAR'I KADAR.AYRICA DÜNYANIN ŞİMDİKİ DURUMUNA GÖRE SAĞLIK HİSSELERİ ÇOK ÇOK AVANTAJLI.BİZİM KAĞIT HALA ÇOK DÜŞÜK FİYATTAN İŞLEM GÖRÜYOR.LÜTFEN BİLANÇOLARI KARŞILAŞTIRMALI OLARAK İNCELEYİN...

5.  Alıntı Originally Posted by ebcim Yazıyı Oku
    Arkadaşlar,daha önce ayrıntılı bir şekilde yazmıştım.tekrarlamak istemem ama yine de bir konuyu hatırlatmak istiyorum:Sağlık firmasında faliyet gösteren 6 firma var.SELEC DIŞINDA 5 FİRMANIN TOPLAR KAR'I HATTA dEVA'NIN MUHTEŞEM 3 AYLIK KAR'I DA DAHİL OLMAK ÜZERE HEPSİNİN TOPLAMI ANCAK SELEC KADAR OLUYOR.YANİ SELEC'İN YILSONU KAR'I HEPSİNİN TOPLAM KAR'I KADAR.AYRICA DÜNYANIN ŞİMDİKİ DURUMUNA GÖRE SAĞLIK HİSSELERİ ÇOK ÇOK AVANTAJLI.BİZİM KAĞIT HALA ÇOK DÜŞÜK FİYATTAN İŞLEM GÖRÜYOR.LÜTFEN BİLANÇOLARI KARŞILAŞTIRMALI OLARAK İNCELEYİN...
    Bu bilgiyi nerden öğrendiniz bilmiyorum ama çok ama çok yanlış selec dağıtıcı firmadır ve yüzde 5 civarı karla çalışır ama ilaç şirketlerin karı her ilaca göre çok farklıdır
    ytd deli saçmasıdır

6.  Alıntı Originally Posted by akrep4401 Yazıyı Oku
    Bu bilgiyi nerden öğrendiniz bilmiyorum ama çok ama çok yanlış selec dağıtıcı firmadır ve yüzde 5 civarı karla çalışır ama ilaç şirketlerin karı her ilaca göre çok farklıdır
    ilaçlarda da her ürün için aynı kar marjı uygulanıyordur.
    her sektörde olduğu gibi
    ucuz pahalı hisseler olur o ayrı şey.
    Son düzenleme : Nikotin-34; 13-05-2020 saat: 22:09.

7. yarın çok daha kolay tavan olur diye düşünüyorum
    oyak bugün 780 k sattı
    başka ciddi satıcı yok

8. Kesinlikle , doğru.depocu marji, üretici marjı,eczane marjı çok çok farklı sektörde.depocu sürümden kazanır, düşük marj ile çalışır.deva bilançosunun sadece satış rakamı selec için bir fikir verebilir.deva iyi iş çıkarmış hem ciroda hem de faaliyet karında.düz mantık ile selec de iyi ciro yapmış olabilir diyebiliriz.
     Alıntı Originally Posted by akrep4401 Yazıyı Oku
    Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 169/344 İlkİlk ... 69119159167168169170171179219269 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •