Sayfa 35/182 İlkİlk ... 2533343536374585135 ... SonSon
Arama sonucu : 1453 madde; 273 - 280 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet II

1. 2006 öncesi ihraç Eurobond hiç rastlamadım bende
     Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    teşekkürler,
    TEB'in ana bankası Banque National de Paris olduğundan kaynağa (Luxembourg borsası) daha yakın, çeşit bol. Fakat %11,8 kupon faizli , nam-ı diğer "altın kuponlu" eurobonda listelerinde hiç rastlayamadım.

teşekkürler,
    TEB'in ana bankası Banque National de Paris olduğundan kaynağa (Luxembourg borsası) daha yakın, çeşit bol. Fakat %11,8 kupon faizli , nam-ı diğer "altın kuponlu" eurobonda listelerinde hiç rastlayamadım.
    Bugün Frankfurt borsasinda islem görmüs. Hacim cok düsük tabii.
    Alman borsalarinda genelde hacim düsük olur TR eurobondlarinda.

https://www.boerse-frankfurt.de/anle...k-11-875-00-30

isbanka ya bakiniz... web e...

Alıntı Originally Posted by Kandirildim Yazıyı Oku
    Hazinenin cikardigi alabilecegim tum eurobondlari temiz kirli fiyat ve vade olarak tablo seklinde görebileceğim tek bir yer var mi.
    Vakifta fiyatlar icin tek tek seçmek gerekiyor
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Dostum altin filan degil, o kupon cok oldugu icin de catir catir vergi cikiyo
    saygilarimla

teşekkürler,

Arkadaslar, kasim 3 te yeni yilin yeniden degerleme orani kac cikar ve 2023 icin kac lira uzeri vergi verir.

Yorumlarinizi alabilir miyim....

6.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Arkadaslar, kasim 3 te yeni yilin yeniden degerleme orani kac cikar ve 2023 icin kac lira uzeri vergi verir.

%150 makul oran. Ancak oran bu olursa vergi tarafında düzenleme olabilir. Vergi dilimini %50 eksiltme yetkilerini kullanabilirler. Beklentim bu yönde.

7.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku

Hocam,
    An itibariyle %122,12 ile çalışıyorum.
    Bilginize...
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

8.  Alıntı Originally Posted by Maxis Yazıyı Oku
    Merhaba,

Eurobondların vergilendirilmesiyle ilgili emin olamadığım iki nokta var.

Aldığımız eurobondun temiz fiyatı iskontolu ise, nominal fiyat ile arasındaki farkı, itfa tarihinde itfa tarihindeki kur üzerinden vergilendiriyoruz.

Temiz fiyatı primli ise, nominal fiyat ile arasındaki farkı, itfa tarihine kadar gelecekte tahsil edeceğimiz tüm kupon ödemelerinden eşit miktarda ve zamanı geldiğinde mahsup ediyoruz.

1. Yukarıda bahsettiğim tüm mahsup işlemleri tamamen döviz üzerinden mi gerçekleştiriliyor? TL'ye çevirip mahsup etmiyoruz diye anlıyorum.

2. Elimizde primli bir eurobond olduğunu düşünelim. Alıştan sonraki ilk kupon ödemesinden hem birikmiş faizi, hem de anapara zararının kupon başına düşen kısmını mahsup ediyoruz. Bu durumda birikmiş faiz kupondan tam olarak mahsup edilse de, bazen anapara zararı ancak kısmi olarak mahsup edilebiliyor. Bu gibi durumlarda, fazla gelen anapara zararı bir sonraki kupondan (gelecek sene) ek olarak mahsup edilebilir mi?
    Aldığınız eurobondun kirli fiyatı iskontolu ise yani her bir 1,000 dolar için siz diyelim 900 dolar ödediyseniz (= kirli fiyat) ve vade sonuna kadarda beklediyseniz,

Vade sonunda kupon faizi + (nominal - kirli fiyat farkı) kadar bir gelir elde ederseniz.

Vade sonunda elde ettiğiniz bu fark kupon faiz geliri olarak değerlendirilip vergilendirilir.

Sayfa 35/182 İlkİlk ... 2533343536374585135 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •